مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس:

مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس:
بهزاد مریدی
  • مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در صفا شهر گفت: دولت بدور از افراط و تفریط به رعایت ارزش های فرهنگ و هنر اسلامی می کوشد؛ خدمات دولت در ساختار فرهنگی، بویژه در فارس با حمایت استاندار فرهیخته؛ عمیق و تاثیر گذار بوده است.
خدمات دولت در حوزه فرهنگ در فارس عمیق و تاثیز گذار بوده است

بهزاد مریدی در ایام هفته دولت در سخنان بین دو نماز جمعه صفاشهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دولتمردان شهید رجایی و باهنر، این دو عزیز را مصداق خدمتگزاران ساده زیست و الگوی همه مردم به ویژه دولتمردان دانستند؛ و افزود: شهید رجایی با ساده زیستی و ساده زیستن توانست از طبقه بسیار محروم به مقامی بالا دست یابد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس در ادامه، با تاکید بر حمایتهای همه جانبه استاندار فرهیخته فارس، گفت: مقوله فرهنگ و هنر را به عنوان اساسی ترین نیاز جامعه است و لازمه یک جامعه متعالی رشد فرهنگ و هنر در همه ابعاد آن است که بایستی به آن اهتمام ویژه داشت .

مریدی با مطرح کردن این سوال که مگر می توان هویت انقلابی نداشت، همه اینها با هم زیبنده و زیباست، مگر اعتدال جز این است، ادامه داد: ایرانیان آغوش گشودند و پذیرای اسلام شدند، آیا مهر ایرانی را از دل خود بدور افکندند، آیا آیین های زیبای باستانی خود را کنار گذاشتند، شور و شعف، آداب و رسوم و نگاه زیبایشان را کنار گذاشتند، خیر هیچگاه چنین نکردند و چنین نیز نخواهند .

این مقام فرهنگی استان گفت: ما هم با کنسرت و فقط کنسرت مخالفیم، ولی بی آن نیز مخالفیم، و معتقدیم که تمام هنرها در کنار هم زیبنده هستند، و هیچ چیز قابل حذف نیست، نشاط و شادمانی و امید را در حوزه های مختلف فرهنگ و هنر در کنار هم قرار دهیم تا توامان باعث زیبندگی ومایه پیشرفت این عرصه و رشد فرهنگی جامعه شود، چرا وقتی که نشاط در دل ماست باید حذف کنیم، قابل حذف نیست همه با هم و در کنار هم زیبا و زیبنده اند، در کشور اسلامی که در ذیل و سایه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای می باشیم همه یکپارچه مَرز قانون را بدانیم و تابع آن باشیم و آگاه باشیم با هر عنوان و نگاهی که داریم قانونمند بودن بهتر از بی قانونی است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس داشتن هویت انقلابی و همدلی و کنار هم بودن و التزام به ولایت فقیه را از مولفه های ویژه مردم دانست و افزود: این دولت میراث دار تمام تند روی و کند روی های دولت های گذشته است .

بهزاد مریدی با توجه به سخنان و دغدغه های رهبر فرزانه در باب فرهنگ و هنر که در سال ها و دولت های مختلف به تناسب به آن اشاره می کنند، افزود: خدمات دولت در ساختار فرهنگی نیز بسیار عمیق و تاثیر گذار بوده است و دولت امروز با نگاهی متفاوت به سطح فرهنگ و اصحاب هنر و ادب بدور از افراط و تفریط و رعایت ارزش های اسلامی می کوشد، بالندگی ایران عزیز را برای مردم به ارمغان بیاورد.

او به روزی که به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آمده است اشاره کرد و افزود: تلاش کرده ایم تا طی این سال ها با فعال کردن معاونت قرآن و عترت آنهم در خور و شایسته استان فارس و فعال کردن حوزه های مختلف این معاونت؛ اقدامهای موثری انجام دهیم و نشاط و شادمانی و امید را در حوزه های مختلف فرهنگ و هنر در کنار هم قرار دهیم تا هر دو آنها، توامان باعث زیبندگی و مایه پیشرفت این عرصه و رشد فرهنگی جامعه شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در پایان از عملکرد این شهرستان خبر داد و اعلام داشت: ٥٠ پروژه اقتصادی و عمرانی با اعتبار ٢٥ ملیارد تومان ؛ افتتاح ایستگاه دیجیتال و کارخانه شهید احمد قادر آبادی به همراه طرح ها و پروژه های گوناگون که همانند بزرگترین کارخانه چرم مصنوعی کشور و بیمارستان ١٢٠ تختخوابی که کلنگ زنی شده بهره برداری از کلاس های هوشمند سازی در بحث آموزش و ساختمانهای بخش خصوصی است که نشان آن دارد تا بدانیم این دولت یک جانبه نیست ونخواهد بود.

291 کلیک ها  یکشنبه, 07 شهریور 1395 22:33
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا