معاون مطبوعاتی ارشاد استان فارس عنوان کرد؛

معاون مطبوعاتی ارشاد استان فارس عنوان کرد؛
صابر سهرابی
  • معاون مطبوعاتی ارشاد استان فارس گفت: شمار نشریه های این استان از ٦١ نشریه در سال ٩٢ به ٢٢٠ نشریه مکتوب و بر خط رسیده است .
رشد 4 برابری نشریات مکتوب و بر خط فارس در دولت تدبیر و امید

صابر سهرابی ضمن گرامیداشت هفته دولت با اشاره به تغییرات اساسی که درحوزه رسانه در دولت تدبیر وامید رخ داده، افزود: راه اندازی سامانه الکترونیکی e-rasaneh.ir برای رفاه حال متقاضیان دریافت مجوز نشریه اعم از روزنامه ها و سالنامه ها یکی از مهم ترین اقدام هایی است که در مدت یاد شده صورت گرفته است.

وی گفت: براساس آمار موجود در سه سال گذشته، شمار نشریه های این استان از ٦١ نشریه در سال ٩٢ به ٢٢٠ نشریه مکتوب و بر خط رسیده است و امیدواریم با امکانات نرم افزاری که برای دریافت مجوز مهیا شده تا پایان سال 95 این رقم به ٤٠٠ نشریه افزایش یابد.
سهرابی، راه اندازی سامانه اشتراک نشریه با ٥٠ درصد تخفیف که با هدف رواج فرهنگ مطالعه در کشور و حمایت از نشریه های استانی شکل گرفته، گامی مهم در حوزه رسانه دانست.
معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، در مورد طرح حمایتی بیمه خبرنگاران گفت: کل مبلغ واریزی که برای پرداخت حق بیمه کارکنان نشریه ها به صورت بلاعوض پرداخت شده به حساب رسانه باز می گردد.
سهرابی، راه اندازی سامانه صدور کارت حرفه ای روزنامه نگاری و ارائه تسهیلات به خبرنگارانی که می توانند از طریق این سامانه کارت حرفه ای روزنامه نگاری دریافت کنند، یکی دیگر از عملکردهای موثر صورت گرفته در حوزه رسانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برشمرد.
معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بیان کرد: همچنین راه اندازی سامانه ابلاغ آگهی های دولتی که به صورت الکترونیکی انجام می شود یکی دیگر از فعالیت های مورد توجه است که در معاونت مطبوعاتی اتفاق افتاد و بخش اعظمی از مشکلات این بخش را برطرف کرد.
سهرابی، با اشاره به راه اندازی سامانه تصمیم آگهی های دادگستری و ثبتی گفت: این سامانه هم اکنون راه اندازی شده و به زودی به بهره برداری می رسد و به موجب آن انجام آگهی های دولتی، دادگستری و ثبتی از طریق الکترونیکی و به صورت کاملا آنلاین انجام می شود.
وی ادامه داد: با انتشار قانون دسترسی آزاد به اطلاعات که در دولت قبل مغفول مانده بود دسترسی اطلاعات برای ارباب رجوع ممکن شد و بر این اساس حقوق شهروندی در اختیار عموم مردم قرار گرفت.
معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: ایجاد سامانه جامع جشنواره مطبوعات، گام ارزنده دیگری بود که در سه سال گذشته محقق شد زیرا از طریق این سامانه تمام جشنواره ها به صورت هماهنگ و براساس یک دستورالعمل و یکپارچه برگزار می شود.
او اظهار داشت: تمام جشنواره های کشوری، منطقه ای و محلی در حوزه مطبوعات از طریق همین سایت اطلاع رسانی و انجام می شود.
سهرابی اضافه کرد: استعلام در مورد کل نشریه های موجود در کشور برای تسهیل در کار اداره ها، سازمان ها و نهادهای دولتی یکی دیگر از فعالیت های درخور توجه است و استعلام در باره روزنامه های فعال، غیرفعال و مجوز دار از طریق همین سامانه انجام می شود.
او همچنین با اشاره به راه اندازی سامانه تبلیغات گفت: از این پس متقاضیان کانون های آگهی و تبلیغات می توانند با مراجعه به سامانه یاد شده در بخش تبلیغات ثبت نام و در آزمون دریافت مجوز کانون آگهی و تبلیغات شرکت کنند تا به این ترتیب با سرعت عمل بیشتری به درخواست آنها رسیدگی شود. 
سهرابی در پایان گفت: در سه سال گذشته، ٥٦ کانون آگهی و تبلیغات به ٢٩٣ کانون تبلیغات قبلی اضافه شده است.

345 کلیک ها  یکشنبه, 07 شهریور 1395 21:42
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا