رئیس سازمان تعاونی روستایی فارس:

رئیس سازمان تعاونی روستایی فارس:
احد بهجت حقیقی
  • رئیس سازمان تعاونی روستایی فارس، تنها راه نجات کشور را در اعتدال دانست و گفت: دولت تدبیر و امید با انتخاب این روش موفق شد کشور را از تنگناهای داخلی و خارجی بیرون آورد .
تنها راه نجات کشور در اعتدال است

احد بهجت حقیقی، پنجشنبه 4 شهریور در مراسم تکریم روز کارمند ضمن تبریک هفته  دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان باهنر و رجایی، این هفته را فرصت مغتنمی برای بیان دستاوردهای دولت یازدهم عنوان کرد.

وی با تشریح فضای سیاسی دولت های نهم تا یازدهم، خاطرنشان کرد: متاسفانه در دولت های نهم و دهم با فضایی ملتهب هم به لحاظ سیاسی و هم اقتصادی مواجه شدیم.

بهجت حقیقی، حذف نیروهای نخبه و کارآمد از پست های کلیدی و حتی پست های دوم و میانی را از آفت های سیاسی دولت هشت ساله نهم و دهم عنوان و تصریح کرد: متاسفانه رئیس جمهور وقت با شعارهایی که ترویج گفتمان شهید رجایی بود پا به میدان اجرایی کشور گذاشت و پس از آن با عدول از شعارها اقتصاد ایران را یکباره دچار صدمات جبران ناپذیری کرد.

وی ادامه داد: علاوه بر آن به دلیل نبود عقلانیت، فضای پر التهابی علیه ایران در مجامع بین المللی شکل گرفت.

بهجت حقیقی در حوزه بین الملل نیز دولت های نهم و دهم را تنش آفرین خواند و افزود: در حالی که رژیم اشغال گر قدس در انزوای کامل به سر می برد با طرح مسایل بی ربطی چون هلو کاست آن رژیم به صدر خبر ها آمد و حمایت همه جانبه غرب و برخی از کشور های دیگر را از اسرائیل موجب شد.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان فارس تاکید کرد: ریشه اندیشه های جریان حامی دولت های نهم و دهم به اوایل انقلاب و به انجمن حجتیه برمی گردد که حضرت امام (ره) با دور اندیشی این جریان خطرناک را رد کردند.

وی افراطی گری را از هر جناحی که باشد را رد کرد و ادامه داد: تنها راه نجات کشور در اعتدال است که دولت تدبیر و امید با انتخاب این روش موفق شد کشور را از تنگناهای داخلی و خارجی بیرون آورد  .

بهجت حقیقی مردم ایران را مردمی با درک وشعور بالا برشمرد و گفت: مردم خیلی زود به ناکارآمدی و دروغگویی رئیس دولت قبل پی برد و در خرداد 92 واکنش لازم را با انتخاب دکتر روحانی نشان داد.

او گفت: روحانی هر چند که با گفتمان اصلاح طلبی به عرصه انتخابات وارد شد ولی واقعیت این است که ایشان زاییده جریان اصولگرای معتدل است که در عمل هم به شعارهای اعتدالی عمل کرده است به گونه ای که در کابینه اش افراد اصلاح طلب و اصولگرای معتدل در کنار هم کار می کنند .

رئیس سازمان تعاون روستایی فارس راه نجات اقتصاد را در اقتصاد آزاد دانست و افزود: مردم توقع دارند افراد اعتدال گرا بیایند و درعرصه اقتصاد کار کنند زیرا تندرو ها نمی توانند اقتصاد را به فرجام برسانند .

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری، و اینکه هیچ کس حاضر نیست در کشوری که فضایی ملتهب دارد سرمایه گذاری کند، گفت: عده ای که منافعشان به تحریم ها  فضای ناامن اقتصادی گره خورده است اکنون به تخریب دولت می پردازند تا شاید شرایط را برای بازگشت به سال های سیاه پیش فراهم کنند .

بهجت حقیقی با یادآوری وضعیت کشور در زمانی که روحانی دولت را تحویل گرفت، تصریح کرد: نباید فراموش کنیم زمانی که صندوق ذخیره ارزی تخلیه و بانک مرکزی خالی بود، دولت قبل یارانه ها را که می بایست به بخش تولید می رفت، مردم را بااین شعار که مردم باید یارانه را بگذارند در جیبشان تا موجب برکت زندگیشان شود زیرا این پول امام زمان (عج) است، فریب داد .

رئیس سازمان تعاون روستایی فارس گفت: دولت در شرایطی کشور را تحویل گرفت که کارخانه ها تعطیل شده بود، سازمان مدیریت را از چرخه اقتصاد کشور خارج شده بود و کشور نیز از هر سو تحت فشار تحریم های ظالمانه قرار داشت. بهجت حقیقی تاکید کرد: با این وجود دولت موفق شد بزرگترین مشکل پیش رو را که همان بحث تحریم ها و انرژی هسته ای بود با عقلانیت توسط تیم مذاکره کننده ای کارآمد و کاربلد حل کند زیرا می دانست تمام مشکلات با رفع تحریم ها و تعامل سازنده با جهان می شود حل کرد.

وی در ادامه با انتقاد از کسانی ناجوانمردانه دولت را تخریب می کنند، گفت: متاسفانه برخی تریبون ها که برای مردم وما دارای تقدس است به ابزار تخریب دولت تبدیل شده و این افراد در کمال بی تقوایی خلاف واقع حرف می زنند.

رئیس سازمان تعاون روستایی فارس دلیل کندی روند اصلاح اقتصاد کشور با وجود پیشرفت های غیر قابل انکاری چون پایین آمدن نرخ تورم از 40 درصد به حدود 8 درصد و رفع تحریم ها، کارشکنی وابستگان به دولت پیشین و کسانی که حیاتشان به تحریم ها متصل بوده و اکنون هم دارای قدرت و تریبون هستند دانست.

بهجت حقیقی در ادامه با اشاره به نقش تعاونی ها، گفت: راه نجات اقتصاد کشور ما تنها تقویت تعاونی ها است، و ورود این بخش به بحث صادرات زیرا تعاونی ها نقش رلبط بین بخش تولید و مصرف کننده را به خوبی بازی می کنند.

رئیس سازمان تعاونی روستایی فارس در پایان میزان خرید گندمی که توسط این سازمان انجام شده را بیش از 525 هزار تن عنوان کرد و گفت: امسال برای اولین با ر خرید جو از طریق بورس انجام شد که بیش از 100 هزار تن بوده است.

  

677 کلیک ها  پنج شنبه, 04 شهریور 1395 14:43
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا