نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز:

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز:
مظفرمختاری
  • نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیرازبا انتقاد از درفهرست قرارگرفتن آرامستان جدید این شهر درلیست پروژه های شهرداری شیراز برای افتتاح در هفته دولت گفت: افتتاح آرامستان دریمه هیچ سنخیتی با هفته دولت ندارد.
افتتاح آرامستان دریمه هیچ سنخیتی با هفته دولت ندارد/این آرامستان تا کنون 5 بارافتتاح شده است

مظفر مختاری که عصر روزدوشنبه 1شهریور به عنوان ناطق پیش از دستور یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه علنی شورای شهر شیراز سخن می گفت:با تبریک هفته دولت به دولتمردان جمهوری اسلامی  افزود: نکته ای را که لازم می دانم در آغازین روزهای هفته دولت در سال جاری تذکر دهم این است  که در سالهای گذشته ما شاهد افتتاح و کلنگ زنی هایی بوده ایم که متاسفانه  پس از چند سال بازهم  در حد همان روزهای اول باقی می ماند و یا اینکه یک طرح در چند هفته دولت و در سالهای متوالی مورد بهره برداری قرار می گرفت.

اما امسال که به نظر می رسد از این اتفاقات خبری نیست، افتتاح آرامستان دریمه برای پنجمین بار این سئوال را مطرح می کند که افتتاح یک آرامستان که قبلا هم خبر آمادگی آن برای دفن اموات با چندین بسته تشویقی اعلام شده شده بود چه سنخیتی با هفته دولت دارد؟

وی با بیان اینکه این آرامستان هنوز مورد پذیرش تعداد زیادی از شهروندان نیست افزود:راه های دسترسی محدود به  این آرامستان ،فاصله زیاد آن با مرکز شهر ،مطلوب نبودن امکانات رفاهی این آرامستان ،ادامه اعتراض و نارضایتی ساکنان روستا ها و بخش های نزدیک به این آرامستان  و شک و شبهه این افراد نسبت به آلوده شدن آب های زیر زمینی هنوز هم جزو چالش های این آرامستان محسوب می شود.

وی بابیان اینکه نباید با تصمیمات غیر کارشناسی زمینه سخت شدن زندگی مردم را فراهم کرد افزود: باید پیش از افتتاح این آرامستان نسبت به رفع رغدغه های پیرامون آن اقدامات لازم انجام پذیرد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر،شان هفته دولت در جمهوری اسلامی رابسیار بالا دانست و گفت: در تاریخ هر ملت، فراز و نشیب‌های تلخ و شیرینی وجود دارد که تعیین‌کننده سرنوشت و سازنده فرهنگ آن ملت است.

مختاری ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی در ایران به رهبری بزرگ مردی که جهان مانند او را کمتر به خود دیده است و همچنین جان‌فشانی فرزندان فداکار این مرز و بوم، حرکتی را آغاز کرد اما در  این میان، شهادت دو شخصیت فداکار اسلام، یعنی شهید رجایی و باهنر  و یاران آنها  که به آتش کین منافقان سوختند، فصلی از شهادت را به نام «هفته دولت» در تاریخ انقلاب گشوده است.

نایب رئیس کمیسون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیرازبا بیان اینکه قرار نیست در هفته دولت هر طرحی با هر عنوانی و فقط و فقط برای پرکردن عریضه افتتاح شود افزود: ما در مقابل خدای خود و مردم شریفی که هریکی به نوعی به ما اعتماد کرده اند باید پاسخگو باشیم.

مختاری ادامه داد:یادمان باشد که معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) ه شیوه های مختلف، مسؤولان را به هر چه بیش تر خدمت کردن به مردم تشویق می کردند و  گاهی به آن ها گوشزد می کردند که این مردم بودند که شما را از حبس ها بیرون آورده به این سِمَت ها رسانده اندلذا اقتضای چنین فداکاری مردم، خدمت کردن به آن هاست.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز در بخش دیگری از نطق پیش از دستور خود به  نوع تبلیغ در خصوص افتتاح طرح ها و پروژه هایی است که در طول سال خصوصا هفته دولت مورد بهره برداری قرارمی گیردنیز انتقاد کرد و گفت:بعضا در طرح های تبلیغاتی و اطلاع رسانی های انجام شده در خصوص این طرح و پروژه ها ازعبارت(هدیه ای دیگر به مردم ) و یا عبارات مشابهه استفاده می شود که لازم است تهیه کنندگان این طر ح های تبلیغاتی نسبت به بکار بردن اینگونه عبارات تجدید نظر کنند.

مختاری افزود:در واقع هرگونه اقدامی که در راستای سازندگی  و آبادانی کشور و با هدف خدمت به مردم انجام می پذیرد وظیفه ای است که خداوند توفیق آن را به مسئولان و کارگزاران  نظام مقدس جمهوری اسلامی گذاشته است،حال قرار نیست انجام وظیفه خودمان را در قالب هدیه به مردم در بوق و کرنا کنیم.

وی افزود:هرکدام از ما قبول کرده ایم تا در گوشه ای از این آب و خاک و در حد توان مان گره از مشکلات مردم باز کنیم که این توفیق موهبتی ارزشمند است ،لذا بابت این توفیق نباید منتی بر سرمردم داشته باشیم.

477 کلیک ها  دوشنبه, 01 شهریور 1395 22:44
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا