استاندار اسبق فارس:

استاندار اسبق فارس:
محمدابراهیم انصاری لاری
  • استاندار اسبق فارس بابیان اینکه دردوره قبل،شیرازبه صورت مضاعف ازمسیرتوسعه عقب ماند،گفت: برای تغییر وضعیت بدگذشته بایدفعالیت ها معطوف به تحول باشد.
برای تغییر وضعیت بدگذشته بایدفعالیت ها معطوف به تحول باشد

محمدابراهیم انصاری لاری که شامگاه پنجشنبه 28 مرداد درآیین گشایش دفترمشترک نمایندگان مردم شیرازدرمجلس شورای اسلامی سخن می گفت،افزود:این دوره مجلس ازجمله دوره های استثنایی است که مردم شیرازمی توانند به وکلای خوددر مجلس شورای اسلامی افتخارواعتمادکنند.

وی با تشریح روند وقوع نتایج انتخابات این دوره از مجلس شورای اسلامی افزود:یکی از مهمترین دلایل وقوع این نتایج نفوذ کلام بزرگان اصلاحات بین مردم بود.

انصاری لاری با ابراز تاسف از بهره نبردن ازتمامی ظرفیت های این پیروزی درانتخابات گفت:نتایج انتخابات اسفندو اردیبهشت ثابت کرد که مردم به یک فهم سیاسی روشن و قابل توجه دست پیدا کرده اند.

استاندارفارس در دولت اصلاحات،بهره گرفتن از یک بدنه با تجربه اصلاحات، وجوداحزاب و تشکل های فعال سیاسی ،حضورجوانان و دانشجویان ،حمایت بزرگان ادب و هنر و فرهنگ از لیست امید و از همه مهم تر تدبیر و درایت نماینده عالی دولت در راستای برگزاری یک انتخابات سالم را عاملی برای به ثمر نشستن حدود20 سال فعالیت سیاسی بدنه اصلاح طلب در شهر شیراز دانست وتصریح کرد این اتفاق با معرفی 4 نماینده از این طیف فکری به عنوان وکلای مردم در مجلس شورای اسلامی عینیت پیداکرد.

انصاری لاری با اشاره به تخصص و تجارب 4 نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ترکیب این دوره ازنمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی را ترکیبی مناسب و استثنایی برای خروج شیراز از وضعیت کنونی دانست و گفت:اعتقاد دارم که این نمایندگان تمام توان خود را برای توسعه شهر شیراز،همراه و همگام با تمام مقام های سیاسی،اجرائی و مذهبی شهر شیراز بکار خواهند بست .

وی نمایندگان این دوره ی  مردم شیرازدرمجلس شورای اسلامی را قانع به یک رشد معمولی برای شهر شیراز ندانست و گفت: برای تغییر وضعیت بدگذشته بایدفعالیت ها معطوف به تحول باشد.

انصاری لاری باتشریح وضعیت این شهر در دوران دولت قبل گفت:اگر هم در آن 8 سال در برخی شهرهای کشور اتفاقی رخ داده و کاری انجام گرفته بود،شیراز از وقوع این اتفاقات کم رنگ و کم اثر هم محروم بود.

وی یکی از راه های برون رفت این شهر از وضعیت کنونی را استفاده از خردجمعی برشمرد و ضمن ارائه  پیشنهاد تشکیل شورای توسعه شیرازگفت:این شورامی تواند با مسئولیت نمایندگان مردم شیراز در مجلس و بهره جستن از توانمندی و ظرفیت افرادی که توسعه در حوزه های مختلف به خوبی می شناسنددست به کارهای نودر این شهر بزند.

استاندار فارس در دولت اصلاحات تازه کاری را  شرط ماندگاری اقدامات درمسیرتوسعه دانست و گفت:در طول تاریخ هرکجااقدامی براساس یک  تصمیم تازه انجام شده نتیجه ای ماندگاررا در تاریخ رقم زده است.

انصاری لاری با اشاره به آنچه او آثارتوسعه براساس اتخاذتصمیمات نو در شهر شیراز می دانست گفت:مسجدجامع عتیق،مسجدجامعه نو،مجموعه زندیه ،مسجد نصیرالملک،خانه زینت الملوک و... نشانه هایی از اتخاذ تصمیم نو در ادوارمختلف تاریخ در شهر شیراز که متاسفانه در طول 40سال اخیر ،نه تنها در شیراز که حتی در تهران هم از داشتن مدل های  مشابهه این اقدامات که بر اساس فکرو تصمیم های نو باشد محروم بوده ایم.

وی  با تاکید بر تفاوت مفهوم رشد و تحول ،گشایش دفترمشترک نمایندگان مردم شیرازدرمجلس شوارای اسلامی را اقدامی از جنس تحول برشمردگفت:برای رسیدن به نتایج دلخواه از مسیر تحول ،فقط کافی است با جابجایی داشته های خودمان به نتایج دلخواه برسیم.

انصاری لاری به تغییر وضعیت باغ جهان نما در دوران مسئولیتش در استانداری فارس اشاره کرد وگفت:در آن سالها و در حین بررسی طرح توسعه اطراف حافظیه وجود این باغ که به متروکه ای تبدیل شده بود توجه مان را به خود جلب کرد.

وی ادامه داد:یک تصمیم درست درخصوص این باغ باعث گردید تاپس ازیک سال با یک جابجایی در داشته هایمان این باغ متروکه به یکی از زیباترین باغ های شیراز تبدیل شود.

انصاری لاری در بخش پایانی صحبت هایش ، صداقت در کلام و رفتار نمایندگان مردم شیراز را سرمایه ای قابل اعتمادبرای توسعه شهر شیراز دانست و گفت:با شناختی که از این نمایندگان سراغ دارم نسبت به تغییر وضعیت کنونی این شهر دراین دوره امیدوارهستم.

 

489 کلیک ها  جمعه, 29 مرداد 1395 06:53
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا