رئیس اتاق بازرگانی شیرازعنوان کرد؛

رئیس اتاق بازرگانی شیرازعنوان کرد؛
جمال رازقی
  • رئیس اتاق بازرگانی شیراز بابیان اینکه مافیای واردات ذرت مقصر بالا رفتن قیمت مرغ هستند، افزود: 3 وارد کننده ذرت آشکارا دست در جیب مردم کرده اند.
دست مافیای ذرت در جیب مردم

جمال رازقی ظهر امروز پنجشنبه 21 مرداد در نشستی صمیمی با اهالی رسانه با بیان اینکه، در کشور ما واردات ذرت در انحصار 3 نفر است، افزود: در حالی که قیمت جهانی ذرت هیچ افزایشی نداشته، قیمت این مواد غذایی از 700 تومان به 1000 تومان افزایش داده شده است.

رئیس اتاق بازرگانی علت اصلی افزایش قیمت مرغ را در روزهای گذشته گران شدن قیمت دان مرغ و بطور مشخص ذرت عنوان کرد و گفت: در این کشور 3 نفر زیاده خواه منفعت طلب آشکارا دست در جیب 80 میلیون آدم می کنند.

وی ضمن اظهار تاسف از این که نهاد های نظارتی در خصوص افزایش قیمت مرغ کاری انجام نداده اند، تصریح کرد: قیمت جهانی ذرت همان 200 دلار که بوده، هیچ تغییری نکرده است و افزایش قیمت مرغ در کشور هیچ توجیهی ندارد.

رازقی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد اقتصاد استان فارس، گفت: در بیماری اقتصاد استان همه مقصریم و ادامه داد: هم ما به عنوان بخش خصوصی مقصریم و محکوم، که هیچ راه کاری برای برون رفت از تنگنای اقتصاد فارس ارائه نداده ایم و هم بخش دولتی به عنوان سیاست گذار و برنامه ریز که در ارائه برنامه عاجز بوده است.

رئیس اتاق بازرگانی شیراز تاکید کرد: این وضعیت متاسفانه در سطح کلان هم به همین شکل است، زیرا تنها برنامه ای که وجود دارد، "ایران 1400" است که آن هم به ازای هر یک قدم که پیش می رود 10 قدم به عقب برمی گردد.

وی از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی به عنوان دیگر محکومان این عرصه نام برد و افزود: آنان نیز برای درمان این بخش حیاتی راه کار و برنامه ای نداشته اند.

رازقی در پایان، خطاب به خبرنگاران حاظر در جلسه گفت: شما نیز به عنوان چشم و گوش جامعه در بحث مطالبه گری خوب نقش خود را ایفا نکرده اید، زیرا به دلیل قدرت پرسش گری که دارید می توانید مسئولان را در این خصوص باز خواست کنید.

609 کلیک ها  پنج شنبه, 21 مرداد 1395 18:27
این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا