مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس:

عطاء الله زماني
عطاء الله زماني  
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس: عطاء الله زماني

شناسايي بافت هاي ميراثي 89 شهر استان فارس

عطا الله زمانی در نشست معاونان و مدیران ادارات بنیاد مسکن درشهرستان های فارس که با حضور نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار سپیدان  برگزار شد افزود: بنیاد مسکن یک نهاد انقلابی با فعالیت جهادی و یک دستگاه آماده و پای کار  است، ما آمادگی داریم  که مشابه سال قبل و بهتر از سال قبل کار عمرانی را در روستاهای استان فارس گسترش دهیم .

وی با بیان اینکه جلب رضایت بیشتر مردم هدف خادمان مردم در بنیاد مسکن است  گفت : به استناد قانون برای همه روستاهای دارای شورای اسلامی و بالای 20 خانوار با هدف ساماندهی نظام مالکیت اراضی واقع در بافت مسکونی روستا امکان بهره‌گیری روستائیان از تسهیلات بانکی و افزایش ارزش حقوقی و اقتصادی املاک واقع در روستاها ايجاد شده است .

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس افزود:  به استناد قانون برنامه چهارم و پنجم توسعه کشور، این بنیاد با هماهنگی اداره ثبت‌اسناد و املاک استان فارس با صدور سند  مالکیت روستایی در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت در ردیف مقام نخست استان‌های کشور قرار دارد .

زمانی همچنین گفت: به‌منظور ایجاد زمینه توسعه و عمران و آبادانی روستاها و دسترسی به یک بستر کالبدی مناسب و استاندارد جهت زیست و تأمین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی، بنیاد مسکن فارس اجرای طرح های هادی و بهسازی روستاها را انجام میدهد .

وی با بيان اينكه تفاهم نامه ای بین وزیر مسکن و شهرسازی، رییس بنياد مسکن انقلاب اسلامی کشور و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهرها ی ایران منعقد شده است، گفت:  بر این اساس احیای بافت های قدیمی با ارزش میراثی دراستان فارس نیز رونق می گیرد .

مدير كل بنياد مسكن استان فارس ادامه داد: تقریبا در همه شهرستان های فارس بافت های قدیمی و میراثی شهری وجود داد و تا کنون این بافت ها در بیش از 89 شهر استان فارس شناسایی شده است .

زمانی به موضوع توسعه گردشگری با احیای بافت های قدیمی اشاره کرد و گفت : شهرهای فسا، جهرم، لارستان، زرقان، اردکان، فیروز آباد، لامرد، قادرآباد، صفا شهر، حاجی آباد، فراشبند، خنج، سروستان، کوار و خرامه از جمله شهرهایی هستند که طرح های بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده در آن مطالعه شده و آماده واگذاری به متقاضیان است.

وی در پايان به اجرای طرح های گردشگری روستایی اشاره کرد و گفت: شهرستان سپیدان مزیت فوق العاده ای برای توسعه گردشگری روستایی دارد و می توان از این مزیت در کنار سایر توانمند یهای موجود استفاده کرد .

انتهای پیام /  102
2049 کلیک ها  آخرین ویرایش در سه شنبه, 19 مرداد 1395 18:29
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا