رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس:

رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس:
مهدی رنجبر
  • رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: فارس جزو ١٠ استانی است که شرایط مطلوبی برای فیلم سازان در خود استان فراهم کرده و دیگر نیاز نیست فیلم سازان فارس برای گرفتن مجوز به تهران بروند.
دیگر نیاز نیست فیلم سازان فارس برای گرفتن مجوز به تهران بروند

مهدی رنجبر بیان کرد: تا قبل از سال ٩٤ همه گروه هایی که قصد تولید فیلم داشتند باید برای گرفتن مجوز به تهران می رفتند ولی از سال گذشته مجوز تولید فیلم بلند در استان فارس صادر و ارائه می شود.

وی ادامه داد:شورایی متشکل از نویسندگان و متخصصان بخش سینمایی در استان فارس تشکیل شده است که مسایل مربوط به این بخش را رصد و پیگیری می کند.

رنجبر بیان کرد: استان فارس در بخش نیروی انسانی متخصص از فیلم سازان و هنرمندان شایسته ای برخوردار است به طوری که بسیاری از هنرمندان و فیلم های آنها در کشور و خارج از کشور مقام های متعدد و فروش خوبی به دست می آورند.

او ادامه داد: باتوجه به اینکه در حال حاضر امکانات و تجهیزات در بخش سینمایی در استان فارس و شهر شیراز در حد و شایسته این صنعت و علاقه مندان آن نیست اما اتفاقات خوبی در بخش سینمایی فارس در حال انجام است.

رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس همچنین افزود:به زودی در آیینی یک سینمای عمومی با عنوان سینما گلستان و توسط بخش خصوصی در پل معالی آباد شیراز افتتاح و به شمار سینماهای فارس افزوده می شود.

رنجبر بیان کرد: این سینما از سه سالن سینمایی مجهز با ظرفیت ٢٥٠ نفر، ٤٠ نفر و ٢٠ نفر است که به زودی در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

وی افزود: همچنین دو مکان دیگر در شهر شیراز که از فضای فرهنگی و هنری خوبی برخوردار هستند برای تبدیل به سینما شناسایی شده است که یکی از این مکان ها برای راه اندازی سالن سینما در شهر صدرا است که این مهم را با اهتمام ویژه دنبال می کنیم.

رنجبر بابیان اینکه سینما گلستان یکی از سینماهای تک در شیراز است اظهارداشت: سینما تک به نوعی کافه سینما و پاتوق فعالان و هنرمندان بخش سینما نیز هست که در حال حاضر دو سینما تک در شیراز شامل خانه هنر شیراز و پیرسوک فعال است.

وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه مخاطب امروز ما نیاز به سینمای خانگی و سینماهای ٥٠ و یا یکصد نفره (سینما تک) دارد که ما در شهر شیراز اقدام به تاسیس چنین سینماهایی کرده ایم.

473 کلیک ها  دوشنبه, 11 مرداد 1395 14:23
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا