استقبال با شکوه لامردی ها از سرداران شهیدشان

استقبال با شکوه لامردی ها از سرداران شهیدشان
تشییع شهدا در لامرد
  • مراسم تشییع و وداع و خاکسپاری شهدای گمنام و شناسایی شده دوران دفاع مقدس پس از 32 سال در شهرستان لامرد و در روزی‌که شدت گرمای هوا به بیش از 50 درجه می‌رسید، با حضور گسترده و باشکوه اقشار مختلف مردم و مسئولان برگزار شد.

امروز جمعه، پیکرهای مطهر سردار بدر شهید قنبر اسدپور و شهید محمد قائدی از شهدای تازه تفحص و شناسایی شده لامردی به همراه چهار شهید گمنام دیگر از مقابل بنیاد شهید شهرستان لامرد تا گلزار شهدای مرکزی بر روی دستان مردم شهرستان لامرد تشییع شدند.

استان فارس این روزها میزبان  13 پرستوی مهاجر است که پیکر مطهر 5 تن از آنان از روز چهارشنبه، 6 مردادماه وارد استان فارس شد و پیکر 8 نفر از آنان نیز از صبح دیروز وارد دیار 15 هزار شهیدی فارس شده است.

مراسم تشییع شهدا در نقاط مختلف استان فارس شامل شهرهای صدرای شیراز، ممسنی و رستم، لامرد، اهل، چاه‌ورز و وراوی برگزار شده و یا در حال برگزاری است.

دیدگان خانواده‌های سرادر شهید «قنبر اسدپور» و شهید «محمد قائدی» بعد از 32 سال انتظار به نور روی دردانه‌هایشان روشن شد و درد جانسوز فراق و دوری و بی‌خبری به پایان رسید.

سردار شهید قنبر اسدپور، جانشین گردان سپاه لامرد در دوران دفاع مقدس که در عملیات بدر و منطقه شرق دجله و در سال 1363 به فوز عظیم شهادت نائل شده بود و شهید محمد قائدی که در 4 دی ماه سال 1365 و عملیات کربلای 5 به دست بعثیان اسیر شده بود و در همان دوران اسارت نیز به آسمان عروج کرده بود، به وطن خویش بازگشتند.

محمد آزاد، فرمانده سپاه لامرد در حاشیه برگزاری مراسم  تشییع شهدا در این شهرستان گفت: پیکر مطهر 6 تن از شهدای گمنام و شناسایی شده دوران دفاع مقدس صبح دیروز، 7 مردادماه وارد شهرستان لامرد شد و در ساعت 10 صبح نیز مراسم دیدار خانواده شهید محمد قائدی با این شهید در بنیاد شهید شهرستان برگزار شد و به همین ترتیب نیز مراسم دیدار خانواده شهید اسدپور با این شهید نیز انجام شد.

وی افزود: مراسم استقبال از شهدا عصر دیروز ساعت 18 از مقابل فرمانداری لامرد با حضور هزاران نفر از مردم این شهرستان برگزار و در ادامه مراسم وادع با شهدا در ساعت 21 در حسینیه عاشقان ثارالله(ع) سپاه برگزار شد.

آزاد با یادآوری اینکه صبح امروز نیز مراسم دعای ندبه با حضور پیکرهای شهدا در این شهرستان برگزار شد، گفت: مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام و شناسایی شده دفاع مقدس در ساعت 7 صبح از مقابل بنیاد شهید لامرد آغاز و به سمت گلزار مرکزی این شهرستان ادامه یافت و طی آن پیکر مطهر شهید اسدپور در این نقطه به خاک سپرده شد و پیکر شهید محمد قائدی نیز برای خاکسپاری به منطقه کردی این شهرستان انتقال یافت.

فرمانده سپاه لامرد با بیان اینکه پیکر مطهر 4 تن از شهدای گمنام نیز برای برگزاری مراسم خاکسپاری به شهر وراوی و چاه‌ورز انتقال یافت، گفت: مراسم‌های وداع با شهدا در این دو شهر نیز امشب برگزار خواهد شد و به یاری خدا ساعت 7 صبح فردا مراسم خاکسپاری شهدای گمنام در شهر چاه‌ورز و ساعت 18 فردا نیز در شهر وراوی برگزار می‌شود.

پیکرشهدای گمنام نیز فردا همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) میهمان مردم اهل و اشکنان خواهند بود و در همان جا تدفین می شوند.

513 کلیک ها  جمعه, 08 مرداد 1395 20:21
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا