آيت الله ملك‌حسيني خبر داد؛

آيت الله ملك‌حسيني خبر داد؛
آيت الله ملك حسيني
  • نماينده ولي فقيه در كهكيلويه و بويراحمد از برگزاري مراسم عزاداري ويژه شهادت حضرت امام صادق(ع) در مدرسه خان شيراز خبر داد.
برگزاري مراسم شهادت امام جعفر صادق (ع) طبق سنت همه ساله

آيت‌الله سيدشرف‌الدين ملك‌حسيني، صبح چهارشنبه 6 مرداد در جمع خبرنگاران گفت: طي 50 سال اخير ويژه برنامه عزاداري ايام شهادت حضرت امام صادق(ع) در مدرسه خان برگزار شده است.

وي ادامه داد: امسال هم در سالروز شهادت رئيس مكتب تشيع، دسته‌هاي عزاداري صبح روز شنبه از محل تكايا مراسم عزاداري را شروع خواهند كرد و به سمت مدرسه خان حركت مي‌كنند.

ملك‌حسيني با تصريح اينكه حضور و تعظيم 2 عنصر موثر در دفاع از آرمان‌ها است، در تاريخ اسلام و تشيع با حضور مسلمانان در عرصه و با تعظيم، آرمان‌ها و شعائر حفظ شده است.

وي اضافه كرد: حتي اهل فساد هم با همين روش يعني با حضور و شعار به مقاصد خود رسيده و تفكرات اشتباه خود را اشاعه مي‌دهند.

رئيس مدرسه علميه خان گفت: ما كه عظيم مكتب را داريم بايد با همين حضور و تعظيم، مكتب تشيع را حفظ كرده و در راه ترويج و اشاعه آن تلاش كنيم.

ملك‌حسيني همچنين گفت: امام جعفر صادق(ع) معيارهايي را ترسيم كردند كه تاكنون به تمام شبهات پاسخ داده‌اند. تمام امامان اهل سنت به شكل مستقيم و غيرمستقيم، شاگرد ايشان بوده‌اند.

وي خاطرنشان كرد: اگر عنصر گفتن و شنيدن را به دو عنصر حضور و تعظيم اضافه كنيم،‌ دچار بحران‌هاي فروپاشي اخلاق،‌ خشم، نفرت و تروريسم نخواهيم شد.

ملك‌حسيني گفت: مراسم سالروز شهادت امام صادق(ع) در مدرسه خان شيراز، از ساعت 10 و 30 دقيقه صبح روز شنبه با حضور گروه‌هاي مختلف مردم، دسته‌هاي عزاداري و مسئولان، برگزار مي‌شود.  

297 کلیک ها  چهارشنبه, 06 مرداد 1395 14:57
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

موارد مرتبط

خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا