مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس؛

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس؛
حشمت کوشکی
  • مدیر کل آموزش فنی حرفه ای استان فارس از تغییر رویکرد عرضه محوری این سازمان به رویکرد سفارش محوری خبر داد.
تغییر رویکرد فنی و حرفه ای از عرضه محوری به سفارش محوری

حشمت کوشکی پیش از ظهر امروز در نشست خبری هفته فنی و حرفه ای با اشاره به تغییر رویکرد این سازمان، گفت: پیش ازاین مراکز فنی و حرفه ای تنها به آموزش افراد مراجعه کننده می پرداختند، اما از این پس با امضاء تفاهم نامه و با توجه به نیاز دوایر مختلف اقدام به آموزش کاربردی افراد معرفی شده می کند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس، با بیان اینکه، این علاوه بر افراد متقاضی که به مراکز مراجعه می کنند است، افزود: البته مراکز فنی و حرفه ای همیشه پذیرای افراد جویای کار متقاضی مهارت آموزی هستند.

وی ادامه داد: اخیرا تفاهم نامه هایی با دانشگاه ها، پادگان های نظامی، آموزش و پرورش و زندان ها در خصوص آموزش مهارت های گوناگون نیروهای مورد نظرشان به امضاء رسیده و اجرایی شده است.

کوشکی عملکرد 4 ماهه اول امسال را 6881 نفر ساعت عنوان کرد و افزود: توسعه آموزش در 22 صنف نیز از دیگر فعالیت های انجام شده این سازمان است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس، رفع مشکل پیش آمده از سوی شهرداری برای آموزشگاه های خصوصی تحت پوشش این سازمان را در راستای حمایت از بخش خصوصی فعال در این حوزه برشمرد وتاکید کرد: مرکز آموزش فنی حرفه ای نیز در همین جهت و برای توانمند سازی آموزشگاه ها اقدام به حذف آموزش های موازی کرده است.

او تشکیل شوراهای مهارت با رویکرد ترویج آموزش های فنی و حرفه ای را در 11 شهر استان و همکاری با پارک های علم و فناوری، همگی در راستای اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی دانست.

وی در ادامه تعداد آموزشگاه های فعال استان را حدود 50 عدد شامل 27 آموزشگاه برادران، 15 آموزشگاه مخصوص خواهران و 6 آموزشگاه دو منظوره با 245 نفر مربی مرد و 95 مربی زن برشمرد.

کوشکی در ادامه تعداد افرادآموزش دیده ای که پس از مهارت آموزی جذب بازار کار شده اند را 1028 آموزش دیده در بخش دولتی و 943 نفر آموزش دیده در آموزشگاه های خصوصی عنوان کرد که همگی در سال 1394 مهارت لازم را کسب کرده بودند.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان فارس در پایان برنامه های هفته فنی و حرفه ای را تشریح کرد.

585 کلیک ها  پنج شنبه, 31 تیر 1395 13:13
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا