هیأت مدیره شرکت عمران و بهسازی کشورخبر داد؛

هیأت مدیره شرکت عمران و بهسازی کشورخبر داد؛
راه و شهر سازی
  • نشستی به منظور بررسی عملکرد عمران و بهسازی در راستای احیاء بافت های فرسوده و تاریخی استان با حضور عشایری عضو هیأت مدیره شرکت عمران و بهسازی کشور، مقبلی مدیرکل راه و شهرسازی فارس، بهاروند رئیس عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی فارس و جمعی از مدیران و کارشناسان در اداره کل راه و شهرسازی فارس برگزار شد.
کسب رتبه اول فارس در طرح احیاء بافت های فرسوده و تاریخی در کشور

در ابتدای نشست  ابراهیم بهاروند به بیان گزارشی درخصوص عملکرد این اداره پرداخت و گفت: از پروژه های مهم در دست اقدام می توان به پروژه مدرسه خان، مجتمع ایلخانی و طرح زندیه اشاره کرد.

وی گفت: مهمترین پروژه ای که در اولویت کاری قرار دارد پروژه طرح زندیه است که 5 طرح توسط هیأت داوری برگزیده شد و انتظار داریم این طرح تا پایان نیمه اول سال جاری به نتیجه و سرانجام برسد.

رئیس عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی فارس با اشاره به این که محله سنگ سیاه یکی از توانمندی های گردشگری شهر شیراز محسوب می شود خاطرنشان ساخت: تشکیل کارگروه اجتماعی به منظور کاهش معضلات اجتماعی در محلات از موضوعات مهمی است که به طور جد در حال پیگیری است و محله سنگ سیاه بعنوان محله نمونه برای تشکیل جلسات انتخاب شد.

عشایری اقدامات انجام شده را بسیار موثر دانست و گفت: پروژه هایی كه با هدف تقویت جایگاه بافت تاریخی شیراز درحال انجام است به تقویت اینجایگاه در حوزه گردشگری كمك می كند.

وی تاکید کرد: اقدامات بسیار خوبی در جهت احیای بافت تاریخی شیراز شروع شده و انتظار می رود پروژهایی که پیشرفت زیادی داشتند تا هفته دولت امسال به نتیجه ای مطلوب و تاحد امکان به اتمام برسند.

عشایری به موضوع حاشیه نشینی اشاره و گفت: معضلی که همه شهرهای ما را درگیر کرده بحث حاشیه نشینی است که بیشترین آمار بزهکاری را در این مناطق شاهد هستیم.

وی با تاکید بر این که باید هر چه سریعتر این موضوع را ساماندهی کنیم افزود: باید خانه محلات را فعال کرده و برای توانمند سازی محلات سازمان هایی چون بهزیستی، کمیته امداد، وزارت بهداشت و درمان همکاری کنند و از خود مردم نیز کمک بگیریم.

مقبلی نیز افزود: استان فارس ظرفیت خوبی در حوزه گردشگری دارد و سالانه گردشگران بسیاری به استان فارس و شهر شیراز سفر می کنند.

وی افزود: برای بهسازی و توانمندسازی بافت فرسوده باید از بخش خصوصی کمک بگیریم و اگر بافت های فرسوده را بازسازی کنیم قطعا ظرفیت گردشگری فارس را بالا خواهیم برد.

 

161 کلیک ها  چهارشنبه, 30 تیر 1395 12:43
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا