نجات ۴۱ سرنشین یک شناور در حوالی جزیره ابوموسی

نجات ۴۱ سرنشین یک شناور در حوالی جزیره ابوموسی
شناور مسافری هادی کیش
  • معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ارائه خدمات امداد و نجات دریایی به 41 سرنشین یک شناور مسافری خبر داد که در مسیر دریایی جزیره ابوموسی به بندرلنگه دچار آتش سوزی شده بود.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل بنادر هرمزگان، مهدی نوفرستی در بیان جزئیات این حادثه اظهار کرد: شناور مسافری هادی کیش با 41 نفر سرنشین روز شنبه 19 تیرماه امسال از جزیره ابوموسی عازم بندرلنگه شده بود که ساعت چهارده و 6 دقیقه بعداز ظهر در فاصله 10 مایلی این جزیره به علت حادثه آتش سوزی در موتور خانه از ادامه مسیر بازماند.
وی با اشاره به هماهنگی های انجام شده با نیروی دریایی سپاه، دریابانی، تیم همیار ناجی و آماده باش بالگرد برای امداد هوایی، افزود: موتور این شناور در محل سانحه دچار حریق شد و به علت فایبرگلاس بودن بدنه شناور و احتمال گسترش آتش، لایف رفت (قایق نجات بادی) شناور به آب انداخته شد.
وی ادامه داد: سرنشینان پس از پوشیدن جلیقه به قایق نجات بادی منتقل و سپس توسط شناور ناجی به بندرگاه جزیره ابوموسی منتقل شدند.
نوفرستی خاطرنشان کرد: شناور مضطر هادی کیش پس از مهار آتش درون موتور خانه آن توسط 2 شناور ناجی اعزام شده به موقعیت، از طریق یکی از شناورهای نیروی دریایی سپاه یدک شده و به بندرگاه جزیره منتقل شد.

459 کلیک ها  یکشنبه, 20 تیر 1395 16:20
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا