عضو شورای شهر کازرون به جرم شکستن سَر شهروند کازرونی بازداشت شد+جزئیات

عضو شورای شهر کازرون به جرم شکستن سَر شهروند کازرونی بازداشت شد+جزئیات
شورای اسلامی شهرکازرون
  • یکی از اعضاء شورای شهر کازرون پس از درگیری لفظی با یکی از شهروندان در اقدامی عجیب و دور از انتظار با «بلوک» سَر این شهروند کازرونی را شکست و بازداشت شد.

«ح ف» در گفت و گو با خبرنگار سایت محلی کازرون خبرگفت: از حدود یک سال و نیم قبل همسایه ما آقای «ا خ» که داماد یکی از اعضاء شورای کازرون است منزل مسکونی خود را تخریب کرد که دوباره خانه بسازد و برادر خانم آقای «ا خ» که عضو شورای شهر است و رشته تحصیلی وی عمران است مسائل مربوط به ساخت و ساز این مکان را برعهده گرفت.

وی افزود: متاسفانه برخلاف قانون نقشه‌ای که توسط این فرد(عضو شورای شهر) تهیه شده بود پیشروی داشت و نورگیر خانه مسکونی ما را از بین می برد به همین دلیل طبق قانون باید رضایت ما برای ساخت و ساز را جلب می کردند و ما هم از ابتدا مخالفت خود را اعلام کردیم.

این شهروند کازرونی خاطرنشان کرد: این شخص(عضو شورای شهر کازرون) به واسطه نفوذ و مسئولیتی که داشت سعی می کرد برخلاف قانون به کار خود ادامه دهد تا جایی که سال گذشته بدون پروانه ساخت در مدت دو روز تعطیلی پنج‌شنبه و جمعه به یکباره ساخت و ساز را آغاز و بخشی از طرح را پیشبرد اما با پیگیری‌هایی که ما کردیم مراجع قانونی رای به نفع ما دادند و پروژه متوقف شد و پس از حدود یک‌سال یعنی حدود 20 روز قبل طبق نقشه جدید که دیگر پیشروی نداشت و اصلاح شده بود کار ساخت و ساز را آغاز کردند.

«ح ف» عنوان کرد: آقای «ا خ» برای اینکه سایه در حیاط ساختمانِ در حال ساختشان ایجاد شود یک عدد پلیت را به ما داد و درخواست کرد که روی دیوار مشترک بین منزل ما و خودشان قرار دهیم تا کارگران از تابش مستقیم آفتاب در امان باشند و ما هم قبول کردیم اما بعد از مدتی این پلیت به داخل حیاط منزل مسکونی ما افتاد.

وی ادامه داد: قضایا تقریبا فیصله پیدا کرده بود تا اینکه پنج شنبه هفته گذشته حدود ساعت 20 این فرد(عضو شورای شهر) برای سرکشی از پروژه منزل مسکونی آقای «ا خ» مراجعه کرد و وقتی من داشتم با ماشین از خانه دور می‌شدم من را صدا زد و من توقف کردم.

این شهروند کازرونی اضافه کرد: من دنده عقب گرفتم ببینم چه کاری دارد! و او گفت: «پلیت را آماده کن می‌خواهم ببرم» و من هم در جواب گفتم: «فردا صبح اول وقت پلیت را آماده می‌کنم که ببرید».

«ح ف» بیان داشت: به یکباره این شخص«عضو شورای شهر» با مخاطب قرار دادن پدرم که آنجا بود شروع به فحاشی و بکار بردن الفاظ زشت کرد که من هم وارد شدم و در همین حین که با هم بحث می کردیم وی تکه‌ای از بلوک سیمانی اطراف ساختمان نیمه کاره را برداشت و به سمت من پرت کرد و سر من را شکست.

وی افزود: متاسفانه بعد از این که اقدام به شکست سر من کرد، برای قشون کشی و ادامه درگیری با اقوام خود تماس گرفت که به محل حادثه بیایند و نزاع را ادامه دهند اما من و خانواده‌ام با پلیس 110 تماس گرفتیم و زمانی که پلیس آمد از ما خواست که هردو با ماشین پلیس به کلانتری برویم اما این فرد گفت: «من عضو شورای شهرم و حاضر نیستم با ماشین پلیس به کلانتری بیایم اما بالاخره مجبور شد سوار ماشین 110 شود».

این شهروند کازرونی افزود: وقتی به کلانتری 11 محمدی رسیدیم حال من خوب نبود چون روزه بودم و همچنان سر من خونریزی می‌کرد تا اینکه من را به بیمارستان بردند و سرم 4 بخیه بخورد و پانسمان کردند و دوباره به کلانتری رفتیم.

وی اظهارداشت: وقتی در کلانتری بودیم رئیس شورای شهر نیز برای پادرمیانی به کلانتری آمد و از ما خواست رضایت دهیم و ماجرا را ادامه ندهیم و مسئولین کلانتری هم گفتند یا از شکایت خود بگذریم یا باید هردو(من و عضو شورای شهر) در بازداشت بمانیم تا روز شنبه که قاضی تکلیف را تعیین کند.

«ح ف» در پایان با اشاره به اینکه «حدود ساعت 23:30 دقیقه ماجرا فیصله پیدا کرد و او و خانواده‌اش از شکایتشان گذشتند» تصریح کرد: واقعا جای تاسف دارد! کسی که عضو شورای شهر است باید به عنوان معتمد بین مردم صلح ایجاد کند نه اینکه خود طرف دعوا باشد و با دیگران درگیر شود.

گفتنی است شورای شهر چهارم کازرون با حواشی بسیاری درگیر بوده است و بسیاری به عملکرد این شورا در نحوه مدیریت شهری و ساخت و سازها معابر و میادین، از بین بردن درختان سطح شهر و... انتقاد جدی داشته و دارند و حتی گمانه زنی‌هایی درخصوص تخلفات احتمالی صورت گرفته در محافل به گوش می‌رسد تا جایی که رئیس این شورا چندی قبل حدود 24 ساعت بازداشت شد و سپس با قید وثیقه آزاد شد.

حال این درگیری فیزیکی که به بازداشت موقت یکی دیگر از اعضاء شورای شهر انجامید بیش از پیش کارآمدی این شورا را در اذهان عمومی مورد سئوال جدی قرار خواهد داد! اما آیا این وقایع باعث می‌شود اعضاء شورای شهر کازرون به خود بیایند و درخصوص عملکرد خود قدری بیاندیشند؟!

سرویس استان های راستین آنلاین

735 کلیک ها  چهارشنبه, 16 تیر 1395 16:57
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا