استاندارفارس در ضیافت افطاراهالی هنر،فرهنگ و رسانه:

استاندارفارس در ضیافت افطاراهالی هنر،فرهنگ  و رسانه:
سیدمحمدعلی افشانی
  • استاندارفارس گفت:مثلث رسانه، فرهنگ و هنریک مرکز سقل است که می تواند ارائه دهنده راه علاج برای حل مشکلات دیگر حوزه ها باشد.
هر جا که آزادی باشد فسادرخت بر می بندد

سیدمحمدعلی افشانی که شامگاه جمعه 11 تیردرضیافت افطاراهالی هنر،فرهنگ  و رسانه سخن می گفت،آزادی و امنیت را عاملی برای رونق فعالیت درحوزه فرهنگ،هنر و رسانه دانست و افزود: هنر خود بخشی اقتصادی است که اگر هنرمنددرآن حرفی برای گفتن داشته باشدمشتری آن هم وجود دارد.

وی لازمه بروزاین اتفاق را وجودفضایی مناسب برای آفرینندگان آن تولیدات فرهنگی و هنری دانست .

افشانی در بخش دیگری از سخنانش گفت:من در اینجا انتظار به چالش کشیده شدن داشتم، نویسندگان باید دست از ملاحظه کاری بردارند، انتظار داشتم به نقد کشیده شوم ولی متاسفانه نقد قدرت در جهان سوم معصیت شمرده می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقد های مطرح شده توسط نماینده اصحاب رسانه در این جلسه ،به سیستم اطلاع رسانی دولت در استان گفت: زمانی اشکالات برطرف می شود که نقد شویم، در هر جامعه ای اگر نقد باشد آن جامعه رو به پیشرفت است و راه توسعه راطی می کند.

استاندار فارس با استقبال از باز شدن فضای نقد در جامعه گفت:رابطه مستقیمی بین تولید فساد ونبود آزادی وجود دارد.

افشانی افزود:به اعتقاد من  هر جا که آزادی باشد فساد رخت بر می بندد و متقابلا هر جاکه آزادی نباشد فساد اشاعه پیدا می کند.

نماینده دولت تدبیر و امید در استان فارس فرهنگ را هویت هر ملتی دانست و گفت: همه ملت ها با فرهنگشان شناخته می شوند، فرهنگ در جامعه اساس توسعه پایدار است.

افشانی با بیان اینکه مهمترین کار کرد فرهنگ این است که موجب شود در جامعه قانون و وفای به عهد حاکم شودافزود: در هر جامعه ای که فرهنگ حاکم باشد ثروت تولید می شود.

وی در ادامه هنرمدان و اهالی رسانه را انسانهایی خلاق و آگاهی بخش معرفی کرد و گفت: هر جامعه ای این دو را باهم داشته باشد، سیاستمداران و قدرتمندان آن جامعه تحت تاثیر آنان قرار می گیرند.

استاندار فارس با اشاره به اولین نشست مشترک خود بامدیران رسانه ملی در استان فارس گفت:در این نشست تنها توصیه ای که به این دوستان داشتم این بود که برای تولید شادی درجامعه تلاش کنند.

افشانی افزود:امروز نیاز است که به نفرت، عصبانیت و خشونت در جامعه خاتمه داده شودو این اتفاق تنها با تولید شادی در جامعه محقق می شود.

وی ضمن توصیه به صاحبان قام برای پرداختن به مشکلات کشور گفت:امروزه در کشور روزانه میلیاردها خبر و اطلاعات مبادله می شود و سرعت در مبادله مبنا است.

استاندار فارس با بیان اینکه در عصر کشاورزی زور بازوی قدرت بود، در عصر صنعت پول حرف اول را می زد و در عصر امروز اطلاعات ورسانه قدرت است افزود:هنرمند و رسانه باید بداند که تغییرات در جامعه و حرکت به سمت توسعه کار اوست.

وی سخن گفتن با زبان تملق را آفت کار در عرصه هنر و فرهنگ دانست و گفت:اشکال امروز برخی هنرمندان و نویسندگان این است که با زبان تملق صحبت می کند، در حالی که کار هنرمند و نویسندگان این است که به موقع چراغ را روشن کنند.

دست تیم اطلاع رسانی دولت در فارس خالی است

3156506 5113802

محمدجوادشلتوک کار 

سرپرست خبرگزاری کارایران(ایلنا) که به نمایندگی از اصحاب رسانه در ابتدای این نشست سخن می گفت:ضمت ابراز خرسندی ازبرگزاری چنین نشستی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروزضعف دراطلاع رسانی به یک پاشنه آشیل برای دولت یازدهم تبدیل شده است،هرچند در استان فارس تیم اطلاع رسانی دولت تمام تلاش خود را به کار بسته تا از انجام امور محوله به نحو احسن بر آید اما به نظر می رسد که این تیم  دچارروزمرگی شده است.

محمد جواد شلتوک کار،خطاب به استاندار فارس گفت: جناب آقای استاندار! به نظر می رسددست تیم اطلاع رسانی دولت دراستان برای رساندن پیام دولت به لایه های مختلف جامعه خالی است.

 وی افزود:نباید خیال کنیم وظیفه این تیم تنها انتشار اخبار مربوط به استاندار و معاونان وی است که اگر این بود یک وبلاگ شخصی به خوبی می توانست از این وظیفه برآید.

شلتوک کار با بیان اینکه در شرایط کنونی وظیفه این تیم باید فراتر از انتشار اخبار و در قالب تحلیل اخبار ،تحلیل  محتوا ، تحلیل تیتر رسانه ها،افکار سنجی و نظرسنجی تعریف گرددافزود:انجام ایده آل این وظیفه نیازمند تقویت کمی و کیفی این تیم در قلب سیستم استانداری یعنی روابط عمومی است.

سرپرست خبرگزاری ایلنا در استان فارس درادامه گفت:نباید فراموش کنیم که امسال سال آخر ریاست دکتر روحانی در دوره اول مسئولیت شان در ساختمان پاستور است،از همین رو امسال سال انتشار خبر و دلخوش بودن به انتشار لینک   این اخبار توسط تعدادی از دوستداران استاندار و دولت نیست.

شلتوک کار افزود:امسال سال ارائه گزارش از آنچه انجام شده است.  موضوعی که به نظر می رسدعلت  عدم تحقق آن روزمره شدن کار در روابط عمومی است.

وی افزود: نباید انتظار داشت رانه ای که تا دیروز دیروز تا دندان علیه دولت یازدهم مسلح مسلح شده بود صدا و سخن دولت تدبیر و امید را به گوش مردم برسانند.

سرپرست خبرگزاری ایلنا در استان فارس درادامه خطاب به استاندار فارس گفت:جناب آقای استاندارعلیرغم اینکه اهالی رسانه شما را فردی فرهیخته ،اهل مطالعه و آشنا به جایگاه رسانه می دانند،درعین حال انتقادی که به شما وارد است این است که نماینده دولت تدبیر و امید در استان فارس از برگزاری نشست های تخصصی و کنفرانس های خبری در استان استقبال نکرده است.

وی ابرازامیدواری کرد که در آینده نزدیک چنین نشست هایی از جانب استاندار با حضور اصحاب رسانه برگزارشود.

این روزنامه نگار شیرازی دربخش دیگری از سخنانش به سنگ اندازی برخی مخالفان تشکیل انجمن صنفی خبرنگاران در مسیر فعالیت قانونی این انجمن اشاره کردو گفت:نمی دانیم چرابرخی ازدوستان از تشکیل یک انجمن صنفی که قراراست مطالبات خبرنگران و عکاسان استان فارس را درچارچوب قانون و مقررات کشورمرتفع سازد برآشفته اند.

شلتوک کار با اشاره به طی شدن تک تک مراحل قانونی ثبت و اعلام موجودیت این انجمن زیر نظر نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کارو رفاه اجتماعی گفت:مایه تاسف است که دریک جامعه مدنی و توسط برخی مدعیان حمایت از مطبوعات،علیه یک اقدام کاملا قانونی و دموکراتیک اهالی رسانه ، کودتای مخملی شکل می گیرد.

وی از استاندار فارس خواست تا با ورود به این موضوع موانع موجود بر سر راه فعالیت این انجمن صنفی را برطرف کند.

376 کلیک ها  شنبه, 12 تیر 1395 08:34
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا