استاندار فارس عنوان كرد:

استاندار فارس عنوان كرد:
استاندار افرس
  • استاندار فارس با بیان اینکه: برنامه چشم‌انداز استان نيازمند بازنگري مجدد است و تاكيد كرد: برنامه بازنگري شده بايد حاوي مزيت‌هاي استان باشد اما مختصر و مفيد، تا پس از بازنگري مجدد، برنامه نهايي براي تصويب به شوراي برنامه‌ريزي استان ارجاع شود.
برنامه چشم انداز فارس نیازمند بازنگری است

سرویس استان های راستین آنلاین: سيد محمدعلي افشاني كه عصر شنبه 29 خرداد در اولين جلسه شوراي برنامه ريزي استان فارس در سال 95 گفت: ارائه گزارش ماهيانه عملكرد هر اداره در حوزه اقتصاد مقاومتي را يكي از الزامات است و آن را ملاكي مهم در ارزيابي اقدامات تاثيرگذار بر توسعه استان تلقی می کنم.

 استاندار فارس گفت: ارائه گزارش عملکرد اقتصاد مقاومتی یک رقابت است بین استان‌ها و اگر دستگاه‌‌های اجرایی کوتاهی کنند، تاثیر آن بر همه مردم ظاهر خواهد شد؛ چرا که دولت این گزارش‌ها را با هدف بررسي و ملاك قرار دادن در تصميم‌گيري‌ها جمع‌آوري كرده و منابع را بر اساس فعاليت هر بخش در حوزه اقتصاد مقاومتي، اختصاص مي‌دهد.

وي همچنين برنامه چشم‌انداز استان را نيازمند بازنگري مجدد دانست و تاكيد كرد كه برنامه بازنگري شده بايد حاوي مزيت‌هاي استان باشد اما مختصر و مفيد، تا پس از بازنگري مجدد، برنامه نهايي براي تصويب به شوراي برنامه‌ريزي استان ارائه و پس از تصويب، مد نظر تمام اداره‌ها و سازمان‌ها قرار گيرد.

افشانی در ادامه زمان پیگیری اعتبارات ملی را ابتداي هر سال عنوان و در عين‌حال گفت: اگر اداره و سازماني اين اقدام را انجام نداده است، بايد قبل از توزيع اعتبارات ملي تلاش كند تا سهم متناسب و مطلوبي را در اعتبارات متمركز در حوزه بخشي كسب كند. قطعا درصد اعتبارات ملي كسب شده بيانگر ميزان فعاليت و به‌نوعي كارنامه‌اي از عملكرد هر مدير است.

استاندار فارس تاكيد كرد كه مسئولان نبايد به اعتبارات تخصيص داده شده اكتفا كنند بلكه لازم است تا به‌دنبال كسب سهم بيشتري از اعتبارات تلاش گسترده را در دستور كار قرار دهند و در اين راستا، اوراق خزانه اسلامي هم در اولويت قرار داشته باشد.

افشاني توضيح داد: با توجه به محدودیت اعتبارات عمرانی و منابع و کاهش میزان تخصیص نسبت به اعتبارات پيش‌بيني و مصوب شده، اوراق خزانه اسلامي نقد و كامل است.

استاندار فارس با اشاره به 2 بازديد انجام شده از آزادراه شيراز اصفهان طي حدود 6 ماه گذشته، گفت: در بازديد اول درصد پيشرفت سالانه حدود 5 درصد و فعاليت كارگاه‌ها كند و تعداد ماشين‌آلات سنگين اندك بود اما با پيگيري‌ها و مكاتبات و جلسات متعدد، در بازديد دوم شاهد افزايش ماشين‌آلات فعال، اجراي اقدامات عمراني در چندين جبهه و سرعت گرفتن روند اجرايي پروژه بوديم.

افشاني با بيان اينكه تداوم روند جاري در پروژه آزاده راه شيراز اصفهان، زمينه ساز دست‌يابي به پيشرفت 30 درصدي در عمليات اجرايي، علاوه بر پيشرفت 30 درصدي كنوني اين پروژه، فراهم است، گفت: قبلا اميدي به تكميل اين پروژه نداشتم اما اكنون  بسيار اميدوار هستيم كه آزاد راه شيراز اصفهان تا پايان سال 97 تكميل شود.

استاندار فارس گفت: عامل سرعت گرفتن عمليات اجرايي آزاد راه شيراز اصفهان، تخصيص 300 ميليارد تومان اعتبار از محل اوراق خزانه اسلامي توسط دولت و تخصيص معادل اين مبلغ از سوي وزارت دفاع به‌عنوان پيمانكار و شريك اين پروژه بوده است.

وي با اشاره به حضور معاون آزادراه‌هاي وزارت راه و شهرسازي در بازديد انجام شده از اين پروژه، گفت: معاون وزير قول داد كه 300 ميليارد تومان ديگر نيز به اين پروژه تخصيص يابد كه با اين اقدام وزارت دفاع نيز متعهد خواهد بود كه 300 ميليارد تومان سهم خود را به كار اختصاص دهد. یعنی عملا طي شش ماه گذشته زمينه تامين 12 هزار میلیارد ریال اعتبار برای ادامه فعالیت این پروژه با پيگيري‌ها، فراهم شده است.

استاندار فارس همچنین به بازدید از پروژه بزرگراه شیراز- اهواز اشاره و اضافه كرد:  اميدواريم تا پايان سال 96 كل 21 كيلومتر محور تنگ ابوالحيات به‌عنوان يكي از اصلي‌ترين بخش‌ها، كامل شود.

او از اختصاص رقم مناسبي براي تكميل سدهاي در دست ساخت استان فارس از محل اوراق خزانه اسلامي خبر داد و گفت: اكنون تنها راه مطمئن براي تامین منابع مالی، اوراق خزانه اسلامی است.

استاندار فارس با بيان اينكه ميانگين تخصيص اعتبارات در سال گذشته حدود 40 درصد بوده است، احتمال كاهش تخصيص اعتبارات در مقايسه با بودجه‌هاي پيش‌بيني و مصوب شده در سال 95 را محتمل دانست./ایسنا

632 کلیک ها  شنبه, 29 خرداد 1395 06:56
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا