مدیرکل اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی استان فارس :

مدیرکل اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی استان فارس :
سهراب مختاری
  • مدیر کل تعاون تعاون ، کار ورفاه اجتماعی استان فارس گفت: از این پس نیاز به رعایت تناسب 25 درصدی تسهیلات دریافتی با سرمایه ثبتی شرکت ها ی تعاونی نیست .
دریافت تسهیلات بانکی برای تعاونی های مسکن آسان شد

به گزارش راستین آنلاین،سهراب مختاری که ظهر امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران سخن می گفت،از ابلاغ مصوبه ای از هیات وزیران خبر داد که طی آن گره بزرگی از مشکلات شرکت های تعاونی مسکن برای دریافت تسهیلات باز کرده است.

وی افزود: بر اساس مصوبه 25094 هیات وزیران در تاریخ 29/2/95  شرکت های تعاونی مسکن از شمول جزء های 3و4 بند ج تصمیم نامه شماره 84570/50582 مورخ 26/7/93 مستثنی شدند.

مختاری گفت: بر اساس تصمیم نامه 26 مهرماه سال 93 بانک ها ملزم به کسب اطمینان از تامین حد اقل 25 درصد از منابع مالی پروژه های سرمایه گذاری از محل حقوق صاحبان سهام بودند همچنین بر اساس این تصمیم نامه شرکت های متقاضی وام ملزم بودند معادل 25 درصد تسهیلات مورد تقاضا یشان ، سرمایه ثبتی شرکت داشته باشند که در مصوبه 29/2/95 شرکت های تعاونی مسکن از رعایت این دو بند در زمان دریافت تسهیلات مستثنی شدند.

مدیر کل تعاون تعاون ، کار ورفاه اجتماعی استان فارس افزود: رعایت این دو بند برای شرکت های تعاونی مسکن که کارشان ساخت و ساز است و مبالغ بالایی را در این راه صرف می کنند بسیار مشکل ساز شده بود که خوشبختانه با مصوبه هیات وزیران این مشکل رفع شد و شرکت های تعاونی مسکن برای دریافت وام ملزم به رعایت آن نیستند.

به گفته  مختاری شرکت های تعاونی مسکن در سال گذشته 2هزار و 622 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند که این میزان تسهیلات دریافتی متعلق به 86 شرکت تعاونی مسکن است.

مختاری خاطر نشان کرد: در حال حاضر در فارس بالغ بر 300 شرکت تعاونی مسکن فعال وجود دارد.

مدیر کل تعاون تعاون ، کار ورفاه اجتماعی استان فارس به پیشتاز بودن فارس در تشکیل شرکت تعاونی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته در فارس 478 شرکت تعاونی تشکیل شد که از این لحاظ فارس صدر نشین کشور بود.

وی بیان داشت: تشکیل این میزان شرکت تعاونی به اندازه تشکیل شرکت تعاونی در 9 استان پایین جدول در سطح کشور است.

538 کلیک ها  چهارشنبه, 19 خرداد 1395 05:58
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا