معاون استاندار فارس درواکنش به اتفاق رخ داده در برنامه خوشا شیراز؛

معاون استاندار فارس درواکنش به اتفاق رخ داده در برنامه خوشا شیراز؛
هادی پژوهش جهرمی
  • عاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: رسانه ها به ویژه رسانه های دیداری که برنامه زنده پخش می کنند باید مراقب باشند مطالبی که ممکن است موجب اختلاف و تفرقه افکنی بین قومیت ها شود، پخش و منتشر نشود.
ایجاد تفرقه در بین اقوام مختلف ایرانی، از اهداف و خواسته های اصلی دشمنان است/توهین به اقوام ایرانی ریشه در سیاست های استعماری کهن دارد

به گزارش راستین آنلاین، هادی پژوهش جهرمی،افزود: ایجاد تفرقه در بین اقوام مختلف ایرانی، از اهداف و خواسته های اصلی دشمنان است و آنها با جدیت آن را دنبال می کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اظهار کرد: اگرچه در برنامه 'خوشا شیراز' و بعد از آن، بابت مطالب مطرح شده عذرخواهی شد اما رسانه ها و به ویژه صدا و سیما باید مراقب باشند که بهانه به دست دشمنان و افراد فرصت طلب داده نشود تا آنها نتوانند برای رسیدن به اهدافی که در سر دارند به یک اشتباه دامن بزنند.
پژوهش جهرمی گفت: انقلاب اسلامی با وحدت و همدلی که امام (ره) ایجاد کرد شکل گرفت و به برکت این انقلاب، مباحث قومی، قبیله ای و طایفه ای کمرنگ شد.
وی بیان کرد: تاکید امام راحل بر ایجاد همبستگی و وحدت کلمه بود که بر اساس آن تمام قومیت های ایرانی در زیر یک صفت اسلامی گرد هم می آمدند.
او ادامه داد: البته صفت اسلامی به معنای نادیده گرفتن قومیت ها نیست چرا که تمام قومیت ها در کشور یک واقعیت انکارناپذیر هستند و در عرصه های مختلف از دوران مبارزاتی قبل از انقلاب و دوران جنگ تحمیلی و دفاع از استقلال و کیان کشور نقش داشته اند و تمام موفقیت ها و پیروزی هایی که تا امروز نصیب کشور شده با حضور و مشارکت آنها رقم خورده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: همه اقوام کشور اعم از لُر، تُرک، بلوچ، کُرد و دیگر اقوام همگی در یک سرزمین زندگی می کنند و افتخار همه آنها این است که ایرانی هستند.
پژوهش جهرمی بیان کرد: امروز با توجه به شرایط خاصی که در منطقه ایجاد شده و اینکه دشمن به شکل هدفمند به دنبال راه اندازی مباحث قومیتی و مطرح کردن پان ترکیسم، پان عربیسم، پان بلوچسیم و تمام پان های دیگر است، باید بسیار مراقب باشیم.
وی افزود: بنابراین تحت هر شرایطی هرگونه بی حرمتی به اقوام و قومیت ها چه در قالب طنز و شوخی و چه به شکل جدی شدیدا محکوم است و چنین حرکتی به هیچ وجه در جهت منافع ملی نیست و نخواهد بود.
او اظهار کرد: از طرفی، بزرگان و عقلای همه اقوام و طوایف هم باید مراقب اینگونه حرکت ها و دسیسه های دشمنان باشند تا مبادا به دنبال طرح چنین مباحثی حرکت اعتراضی احساسی راه بیافتد و بهانه به دست دشمن داده شود و آنها اینگونه القا کنند که در جمهوری اسلامی اقوام دچار مرز بندی شده اند و هر کس دنبال مرزهای قومی و خاص خودش هست.
وی بیان داشت: توهین به اقوام ایرانی ریشه در سیاست های استعماری کهن دارد و استعمار جدید هم امروز به دنبال این است که به شکل دیگری به این مقوله ورود پیدا کند.

هفتم خرداد ماه جاری در برنامه 'خوشا شیراز' که در سیمای مرکز فارس تهیه و از چند شبکه ملی پخش می شود، یکی از میهمانان این برنامه در بیان خاطرات خود در باره یکی از اقوام ایرانی مطلبی را بیان کرد که با واکنش برخی از تماشاگران و شهروندان مواجه شد. 
دراین برنامه که به صورت زنده پخش می شد، مدیر کل صدا و سیمای مرکزفارس بابت خاطره مطرح شده از این قوم ایرانی غذرخواهی کرد. /ایرنا

1042 کلیک ها  شنبه, 08 خرداد 1395 02:08
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا