استاندار فارس در جشنواره خیرین مدرسه ساز استان:

استاندار فارس در جشنواره خیرین مدرسه ساز استان:
سیدمحمدعلی افشانی
  • استاندار فارس گفت: بزرگ ترین اقدام خیرین مدرسه ساز، فرهنگ سازی و نه مدرسه سازی است.
بزرگ ترین اقدام خیرین مدرسه ساز فرهنگ سازی است

به گزارش راستین آنلاین وبه نقل از اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري فارس،  سيد محمد علي افشاني در هجدهمين جشنواره خيرين مدرسه ساز استان با بيان اين كه خيرين مدرسه ساز به عنوان مناديان علم و آگاهي، مبارزان با جهل و گمراهي و سرمايه گذاران دانايي و سازندگان توانائي، كساني هستند كه بر روي آينده كشور سرمايه گذاري مي كنند، اظهار داشت: خيرين در زمينه اي سرمايه گذاري مي كنند كه انسان هاي دانا كه لازمه توانائي هستند ساخته شوند.

وي تصريح كرد: در جامعه اي كه بسياري از افراد به دنبال فرصت طلبي هستند، خيرين مدرسه ساز فرصت سازي مي كنند.

استاندار فارس ايجاد فرصت آموزشي براي فرزندان اين مملكت را مهم ترين اقدامي دانست كه يك انسان مي تواند در آن سهم و نقشي داشته باشد و افزود: هر كس به هر ميزان كه در آموزش و پرورش سرمايه گذاري كند ارزشمند است؛ كم و زياد آن مطرح نيست و اجر همه فعالان اين حوزه محفوظ است.

افشاني با اشاره به سابقه مديريت خود در سازمان نوسازي و تجهيز مدارس كشور گفت: در آن دوران شاهد بودم كه يكي از بانوان همه دارائي خود كه النگويي بود را براي امر مدرسه سازي اختصاص داد و يا مادر شهيدي كه در استان فارس دارايي خود را براي اين منظور در نظر گرفت.

وي با تاكيد بر اهميت نقش بانوان در زمينه فعاليت هاي خيرين، اظهار داشت: نقش بانوان در زمينه فعاليت خير، كمتر از آقايان نيست زيرا هم همسران خود را براي اين منظور آماده، هدايت و تشويق مي كنند و هم خودشان در مدرسه سازي نقش والايي دارند.

استاندار فارس با اشاره به فرمايش امام علي(ع) كه مي فرمايند: انسان تنها مالك چيزي است كه انفاق كرده است، و آيه قرآن كه مي فرمايد: سبقت بگيريد در كار خير و آن كساني كه پيش مي فرستند آنها افراد آگاه جامعه هستند، افزود: سعدي در اين زمينه سروده است:

غم خويش در زندگي خود كه خويش

به مرده نپردازد از حرص خويش

زر و نعمت اكنون بده كان تست

كه بعد از تو بيرون ز فرمان تست

تو با خود ببر توشه خويشتن

كه شفقت نيابي ز فرزند و زن

كسي گوي دولت ز دنيا برد

كه با خود نصيبي به عقبي برد

 و ما بايد به اين درس هاي آموزنده توجه خاصي داشته باشيم.

 افشاني با بيان اين كه اساسا تا انسان ها احساس مسئوليت اجتماعي بالايي نداشته و حس نوع دوستي در آن ها نباشد به راحتي از مال خود نمي گذرند، تاكيد كرد: در قرآن كريم نيز گذشتن از مال به كرات قبل از گذشتن از جان آمده است كه نشان مي دهد انسان هايي مي توانند از مال خود بگذرند كه بسيار دانا و توانا هستند و مي توانند اين عمل نيك را كه تا ابد همراه انسان است، براي خود رقم زنند.

وي با اشاره به وجود خيرين در حوزه هاي مختلفي مانند مدرسه سازي، مسكن سازي و ...، تصريح كرد: منشا همه اين خيرين، مجمع خيرين مدرسه ساز بوده است كه سال هاست در اين كشور فعاليت مي كنند.

استاندار فارس ادامه داد: نيك انديشي و كار خير از ديرباز بخشي جدانشدني از فرهنگ اين سرزمين است و خيرين مدرسه ساز با كار خود فرهنگ سازي كرده و با كار خود انسان ها را وا مي دارند كه وارد عرصه نيكوكاري شوند كه اين كاري بزرگ تر از مدرسه سازي است.

 افشاني همچنين با تقدیر از حضور آقاي دکتر مصلانژاد خير مدرسه ساز، امید نوروزی قهرمان کشتی جهان و آقای فقیهی رییس مجمع خیرین مدرسه ساز در  کشور امارات متحده عربی ، با بيان اين كه مدارس آقاي دکتر مصلانژاد مانند دانشكده هاي بسيار مجلل است، اظهار داشت: ايشان 42 مدرسه بزرگ و 11 مركز آموزشي ساخته است و با توجه به اين كه فارس زادگاه وي به شمار مي رود توجه خاصي به اين استان خواهند داشت.

1139 کلیک ها  پنج شنبه, 06 خرداد 1395 09:49
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا