مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس:

بهزادمریدی
بهزادمریدی  
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس: بهزادمریدی

به فعالان مد و لباس در استان فارس تسهیلات ویژه ارائه می‌شود

به گزارش راستین آنلاین،بهزاد مریدی که شامگاه سه شنبه 4 خرداددر آیین پایانی نخستین جشنواره مد و لباس ایرانی ـ اسلامی استان فارس سخن می گفت، افزود: علاقمندان و فعالان  حوزه مد و لباس می‌توانند با مراجعه کارگروه کارگروه ساماندهی مد و لباس در استان فارس و گرفتن مجوزهای لازم از تسهیلات یک میلیارد ریالی برخوردار شوند.

وی اظهار داشت: این جشنواره پس از یک وقفه ده ساله در استان فارس برگزار می‌شود و امید است که بتوان هر ٦ ماه یک بار این جشنواره را در سطح استان فارس برگزار کرد.

مریدی با بیان اینکه ٤٠٠ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود، افزود: خلاقیت‌های به کار رفته در زمینه طراحی لباس سبب استقبال خوب از این نمایشگاه شده و با توجه به ظرفیت استان در رشته‌های تخصصی مربوط به طراحی و دوخت لباس توجه به این امر می‌تواند از لحاظ اقتصادی نیز رونق‌بخش استان باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به تفاوت‌های عصر سنت و مدرنیته خاطرنشان کرد: امروز جامعه بشری دوران سنت را پشت سر گذاشته و وارد دوران مدرنیته شده، دورانی که شوک‌های جهانی بر پیکره جامعه بشری وارد شده است.

وی با بیان اینکه ساختارشکنی در ابعاد مختلف یکی از ویژگی‌های این دوران است، تصریح کرد: در دوران مدرنیته تمامی طرح‌واره‌های ذهنی بشر به هم ریخته است و بشر در این سرگردانی که باید به گذشته برگردد یا به سوی آینده و دوران پسامدرن باقی مانده است.

مریدی بیان کرد: در دوران پسامدرن ترکیبی بین سنت و مدرنیته پیش می‌آید و در واقع سنت‌های گذشته پلی به سوی آینده می‌شود و در این جشنواره طراحی‌ها و بهره‌گیری از سنت‌های گذشته نشان از استقبال از دوران پسامدرن دارد.

 

انتهای پیام /  101
1015 کلیک ها  آخرین ویرایش در سه شنبه, 04 خرداد 1395 23:45
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا