معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس:
هادی پژوهش جهرمی
  • معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: باید تلاش کنیم در سال 95 سمن های بیشتری در حوزه محیط زیست فعال شوند و اگر می خواهیم مشکلات رفع شود باید کارها را در این حوزه به دست مردم بسپاریم.
به نيت توسعه و گسترش شهرها نفس كشيدن را سخت كرده ايم

به گزارش راستین آنلاین از شیراز، هادي پژوهش جهرمي که شامگاه امروز یکشنبه در مراسم افتتاحيه پنجمين جشنواره فيلم سبز در شيرازسخن می گفت  با بيان اين كه روزانه از طبيعت خوب و زيبا فاصله مي گيريم و با دستان خودمان محيط زيست و تنفس گاه ها را از بين مي بريم، اظهار داشت: به نيت توسعه و گسترش شهرها نفس كشيدن را سخت كرده ايم.

وي با اشاره به اين كه صنعت در حال نابودي همه چيز است، ادامه داد: براي تامين غذا، ساير مايحتاج و رفاه در حال از بين بردن همه چيز به دست خودمان هستيم و خودمان هم فرياد مي زنيم.

 معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري فارس با بيان اين كه آغاز تخريب محيط زيست از انقلاب صنعتي بوده است، افزود: از سال 1970 دنيا به فكر جلوگيري از روند تخريب محيط زيست افتاد زيرا آب و هوا روز به روز آلوده تر مي شود و ازن به عنوان لايه محافظ زمين دائماً رقيق تر مي شود و اشعه هاي كيهاني زندگي بشر را به مخاطره انداخته است.

پژوهش جهرمي با اشاره به اين كه همه دولت ها به خطرات آلودگي محيط زيست آگاهي دارند و معاهداتي در اين زمينه تهيه شده است، اظهار داشت: برخي كشورها مسائل زيست محيطي را رعايت مي كنند و برخي از كشورهاي در حال توسعه بايد توجه بيشتري داشته باشند.

وي با بيان اين كه شرايط بسيار نامناسبي به دست بشر در محيط زيست ايجاد شده است با تاكيد بر اين كه بايد به خود بيائيم و بيدار شويم، تصريح كرد: براي اصلاح اين روند سازمان هاي غير دولتي بايد پيش قدم شوند زيرا اگرچه دستگاه قانون گذاري مكلف به قانون گذاري است اما تا زماني كه قانون تبديل به فرهنگ عمومي نشود فايده اي ندارد.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري فارس با اشاره به اين كه بايد باور اين كه محيط زيست مساوي با حيات و حيات مساوي با محيط زيست است را زنده كنيم در غير اين اين صورت در اين باتلاق خفه خواهيم شد.

پژوهش جهرمي افزود: خوشبختانه شيراز به دلايل مختلفي از نظر آب و هوايي وضعيت مناسبي دارد اما در كلان هاي كشور از آخر بهار تا انتهاي زمستان عمق ديد افراد كم مي شود.

وي با تاكيد بر اين كه براي حفظ محيط زيست هر كس بايد از خودش شروع كند، ادامه داد: همه آن هايي كه مي خواهند راحت تر نفس بكشند، آب تميز ميل كنند، كوه زيبا و شهر تميز داشته باشند بايد دست به دست يكديگر بدهند و از ابزار هنر براي ترويج فرهنگ حفاظت از محيط زيست استفاده كنند.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري فارس با اشاره به اين كه امروز بهترين كار استفاده از ابزارهاي مختلف هنري است، اظهار داشت: صدا و سيما بايد از محصولات اين جشنواره استفاده كند؛ زيرا اگر برنامه سازي خوبي صورت گيرد، مردم به رسانه ملي توجه مي كنند.

پژوهش جهرمي خواستار توزيع و نمايش فيلم هاي جشنواره فيلم سبز در ميان اقشار مختلف مردم شد و گفت: مردم بايد اين فيلم ها را تماشا كنند تا بدانند چه خطري در كمين آن ها است.

702 کلیک ها  یکشنبه, 26 ارديبهشت 1395 04:56
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا