حسن روحانی:

حسن روحانی:
حسن روحانی
  • رییس جمهوری ظهر امروز(چهارشنبه) درجریان برنامه های سفر کرمان در یک نشست خبری شرکت کرد و به پرسش های نمایندگان رسانه ها پاسخ گفت.
در مورد مینو خالقی هنوز ناامید نیستم/ملاک ادامه کار فرمانداران هماهنگ بودن با آرای مردم است

به گزارش راستین آنلاین،در این جلسه که به صورت زنده از شبکه خبر سیما پخش شد یکی از صریح ترین سوالات را نماینده مطبوعات استان مطرح کرد. او با ذکر مثال مشخص «ابطال آرای مینو خالقی منتخب اصفهان» از رییس جمهوری خواست درباره اقدامی که در این زمینه انجام می دهد توضیحاتی ارایه کند و به اویادآور شد انتظار می رود دولت به شعارهای خود عمل کند نه آن که سال آینده نیز همین شعارها تکرار شود.

این خبرنگار همچنین از رییس جمهوری پرسید:« آیا دولت از شعارهای خود عقب نشسته است و اگر چنین نیست و هم چنان پی گیر است چرا برخی فرمانداران با این برنامه ها همسو نیستند؟»

حسن روحانی پاسخ داد:« من از شعارها و برنامه های خود عقب ننشسته ام و درباره مثالی که ذکر کردید (ابطال آرای ۲۰۰ هزار نفر از مردم اصفهان به مینو خالقی) نیز نظر خودم و دولت را هم در یک سخنرانی عمومی و هم در قالب نامه به وزارت کشور اعلام و تصریح کرده ام که روند قانونی باید مراعات شود. منتها بعضی از امور در اختیار دستگاه اجرایی نیست.»

رییس جمهوری در ادامه گفت:« البته هنوز ناامید نیستم و وزارت کشور در حال انجام اقدامات لازم است.نباید بگذاریم بدعتی گذاشته و قانون نقض شود که اگر چنین شود امید به آینده از دست می رود.»

او همچنین درباره فرمانداران ناهمسو با برنامه های دولت نیز گفت که بحث مخالفت با دولت نیست. ملاک این است که با آرای مردم باید هماهنگ باشند.

530 کلیک ها  چهارشنبه, 22 ارديبهشت 1395 10:07
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا