رئیس جمهور:

رئیس جمهور:
حسن روحانی
  • رییس‌ جمهوری با تأکید بر اینکه سرمایه‌گذاری در کشور نیازمند، امنیت و اطمینان خاطر است، گفت: شرایط کشور به گونه‌ای است که اگر کسی بخواهد امنیت سرمایه‌گذاری را بر هم بزند، مانند این است که امنیت ملی را خدشه‌دار کرده است.
امروز افکار عمومی دنیا و نگاه جهانیان به ایران به نسبت به ۳ سال پیش، بسیار متفاوت است

حجت‌الاسلام حسن روحانی روز سه‌شنبه در همایش توسعه و سرمایه‌گذاری استان کرمان، گفت: سال ۹۴ با همه دشواری‌ها و موانع فراوانی که مخالفین اجرایی شدن برجام در منطقه و جهان بوجود آوردند، به پایان رسید و امسال شرایط بسیار مناسبی پیش روی ما قرار دارد که باید از این فرصت، دولت و بخش خصوصی، متقابلاً استفاده کند.

باراصلی اقتصادبردوش بخش خصوصی باشد

رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه معتقدم بار اصلی اقتصاد باید بر دوش بخش خصوصی باشد، اظهار داشت: بخش غیردولتی بر مبنای کار و سود فعالیت می‌کند و سرمایه خود را در جایی بکار می‌گیرد که از سود مناسب برخوردار بوده و اطمینان و امنیت لازم را احساس کنند. 

روحانی وظیفه دولت را تامین امنیت اقتصادی دانست و اضافه کرد: بخش‌های بزرگی نیز در کشور وجود دارد که ورود بخش خصوصی در آن دشوار است و در این موارد عمدتاً بار مسئولیت بر دوش دولت قرار دارد که از این موارد می‌توان به بخش آموزش، بهداشت و برقراری امنیت و امور زیربنایی اشاره کرد. 

رییس‌ جمهور با بیان اینکه همدلی و همسویی قوای سه گانه لازمه تحقق اهداف ملی است، گفت: دولت موظف است امنیت اقتصادی را در کشور بوجود بیاورد و انتخابات مجلس شورای اسلامی از این نظر بسیار حائز اهمیت است، چرا که هر چقدر قوای سه‌گانه بهم نزدیک‌تر و همسو‌تر باشند و دارای اهداف مشترک بوده و نسبت به مسایل منطقه، جهان و امور داخلی فهم نزدیک‌تری داشته باشند، در چنین شرایطی راحت‌تر می‌توان به اهداف بلند دست یافت. 

روحانی با اشاره به اینکه دولت یازدهم طی دوره فعالیت خود تلاش‌های زیادی برای ایجاد امنیت و ثبات انجام داده است، خاطر نشان کرد: برای سرمایه گذاری، اقتصاد باید قابل پیش بینی باشد و ما هیچگاه نخواستیم کاری انجام دهیم که اعجاب‌انگیز به نظر برسد، چرا که معتقدیم باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که برای عموم مردم و سرمایه‌گذاران قابل فهم و پیش‌بینی باشد، چرا که در غیر این صورت شرایط برای سرمایه‌گذار سخت خواهد بود. 

تلاش دولت بر این بوده که ثبات و امنیت درکشورحاکم باشد

رییس‌ جمهور اضافه کرد: تلاش دولت در این مدت این بوده که ثبات و امنیت در کشور حاکم باشد و مردم زمانی که صبح بیدار می‌شوند، با مشکلات غیرعادی مواجه نباشند، بلکه شرایط عادی باشد و سرمایه‌گذار در شرایط عادی و پایدار است که به سرمایه‌گذاری تشویق می‌شود. 

روحانی خاطر نشان کرد: اگر ارتباط کشور با دنیا ترسیم نشود و ارتباطات اقتصادی نیز فراهم نگردد، بی‌تردید، تفکر سرمایه‌گذار در داخل کشور محصور خواهد بود، اما زمانی که شرایط فراهم شود، سرمایه‌گذار برای منطقه و کل جهان به محاسبه می‌پردازد. 

رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه تلاش دولت بر این بوده که معضل ارتباطات کشور با دنیا را حل و فصل کند، خاطر نشان کرد: بی‌تردید خراب کردن روابط کشور با دنیا کاری ساده بوده و در زمان کوتاهی می‌تواند اتفاق بیفتد، اما اصلاح مناسبات بین المللی سخت و زمانبر است. 

روحانی خاطر نشان کرد: دولت در راستای بهبود ارتباطات کشورمان با جهان، اقدامات بسیار خوبی انجام داده و امروز افکار عمومی دنیا و نگاه جهانیان به ایران به نسبت به ۳ سال پیش، بسیار متفاوت است و اعتماد امروز جهانیان به ایران از ۳ سال پیش بیشتر می‌باشد و همه تلاش دولت بر این بوده که این اعتماد هر چه بیشتر تقویت شود تا ایرانیان خارج کشور، کسانی که علاقمند به فعالیت در محیط اقتصادی ایران هستند، بتوانند به راحتی اهداف و فعالیت‌های خود را پیگیری کنند. 

رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه در حوزه اقتصادی، همه امور باید، شفاف، سالم و روشن باشد، اظهار داشت: روند قانون‌گذاری و آیین‌نامه‌نویسی می‌باید برای همه معلوم باشد و مجموعه اقداماتی که در این راستا انجام شده، امروز شرایط را نسبت به گذشته بسیار آماده‌تر کرده است. 

روحانی اضافه کرد: امروز برنامه و سبک دولت کاملاً برای همگان روشن است و می‌دانند که دولت بر چه مبنایی حرکت می‌کند. 

دولت خواهان به صحنه آمدن بخش خصوصی است

رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه دولت خواهان به صحنه آمدن بخش خصوصی و غیردولتی است، گفت: اگر دولت خود را رقیب بخش خصوصی بداند هیچگاه موفقیتی به دست نخواهد آمد، اما اگر خود را تسهیل‌گر امور و حامی بخش خصوصی بداند مسایل به راحتی حل و فصل خواهد شد و امروز دولت از چنین نگاهی برخوردار است. 

روحانی در ادامه به اقدامات دولت در حوزه آب و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این زمینه اشاره کرد و گفت: دولت یازدهم در حوزه آب، بیشترین سرمایه‌گذاری را انجام داده است و روز به روز شاهد تحولات مثبتی در این زمینه خواهیم بود و باید کاری کنیم که بخش خصوصی نیز در این حوزه وارد عمل شود. 

رییس‌ جمهور تصریح کرد: دولت به تنهایی نمی‌تواند همه مشکلات را در بخش‌های مختلف از جمله آب و محیط زیست حل و فصل کند، لذا برای رفع مشکلات نیازمند ورود بخش خصوصی و همزمان استفاده از فناوری‌های جدید هستیم. 

روحانی گفت: امروز شرایط برای ورود بخش غیردولتی در حوزه‌های مختلف بسیار مناسب است و دولت هم کاملاً نسبت به این موضوع آمادگی داشته و از آن حمایت می‌کند. 

رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه سرمایه‌گذاری در کشور نیازمند، امنیت و اطمینان خاطر است، گفت: شرایط کشور به گونه‌ای است که اگر کسی بخواهد امنیت سرمایه‌گذاری را بر هم بزند، مانند این است که امنیت ملی را خدشه‌دار کرده است. 

روحانی تأکید کرد: باید با برنامه‌ریزی درست، استفاده از فناوری‌های نو و تعامل با دنیا به سمت، توسعه و رفع مشکلات گام برداریم. 

رییس‌ جمهور تصریح کرد: امروز با توجه به شرایط مناسب در بخش کلان اقتصادی کشور، امنیت سرمایه‌گذاری و پتانسیل‌هایی که در سراسر کشور وجود دارد، شرایط مناسبی فراهم شده که بتوان تحول بزرگی را در سطح کشور و استان کرمان ایجاد کرد. 

در ابتدای این همایش تعدادی از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استان کرمان، دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را برای فعالیت در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری در سطح استان، مطرح کردند

443 کلیک ها  سه شنبه, 21 ارديبهشت 1395 11:00
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا