واکنش تندعارف به انتشار عکس‌های منتسب به مینو خالقی؛

واکنش تندعارف به انتشار عکس‌های منتسب به مینو خالقی؛
محمدرضاعارف
  • رییس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: برخی به نام دین دست به انتشار عکس جعلی زدند و می‌کوشند تا با استفاده از هر سند جعلی رقبایشان را حذف کنند.
برخی به نام دین دست به انتشار عکس جعلی زدند
محمدرضا عارف عصر امروز در مراسم بزرگداشت مقام استاد در دانشگاه خوارزمی با اشاره به انتشار عکس‌هایی منتسب به مینو خالقی منتخب سوم مردم اصفهان در مجلس، اظهار کرد: برخی به اسم دین دست به انجام کارهای خلاف شرع زده‌اند و با انتشار عکسی و انتساب آن به خانواده‌ای دین‌دار به دنبال حذف رقیب هستند.
 
وی افزود: کاش این کار را به اسم دین و ارزش‌ها انجام نمی‌دادند و می‌گفتند اکنون که قدرت در اختیار ماست از هر سند جعلی استفاده می‌کنیم تا رقیب خود را حذف کنیم.
 
رییس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه به کسانی که هنوز پیام مردم را نشنیده‌اند نصحیت می‌کنم دست از بی اخلاقی‌ها و بداخلاقی‌ها بردارند، گفت: من به کسانی که هنوز پیام مردم را نشنیده‌اند می‌گویم که همراه مردم باشند و دست از بداخلاقی‌ها بردارند.
 
 از نهادهای قانونی که می‌گویند وجود مسائلی از قبیل انتشار یک عکس جعلی را در فضای مجازی پیگیری می‌کنند هم می‌پرسم چرا در این زمینه سکوت کرده‌اند و هنوز پیگیری انجام نشده است در حالیکه این عکس تکذیب شده اما باز هم عده‌ای اصرار دارند که درست است.

حماسه هفتم اسفندونقش مردم

 
عارف در ادامه با اشاره به حماسه هفتم اسفندماه و نقش مردم در آن اظهار کرد: مردم پشتوانه نظام هستند و علی‌رغم همه مشکلاتی که با آن دست به گریبانند با حضور در پای صندوق‌های رای حماسه هفتم اسفند را رقم زدند و در دهم اردیبهشت نیز آن را تکمیل کردند و این حماسه پیروزی اخلاق و عقلانیت است.
 
وی همچنین با اشاره به برنامه شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان برای بهبود وضعیت کشور اظهار کرد: ما در برنامه خودمان با توجه به ضرورت‎هایی که برای کشور در نظر گرفته‌ایم و نیز با عنایت به حل و فصل مسائل منطقه‌ای برنامه‌ای مبتنی بر اخلاق و عقلانیت را پی‌ریزی کرده‌ایم و با شعار آرامش و امید به میدان آمده‌ایم و قرار است که خدمت‌گذار مردم باشیم، اولویت‌های معیشتی آن‌ها را در نظر بگیریم و رونق اقتصادی را مورد توجه قرار دهیم.
 
رییس شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه ما با مردم میثاق بسته‌ایم که به قیمت شکست نیز اخلاق را زیر پا نگذاریم، اظهار کرد: به اعتقاد ما اگر شکست بر اثر اخلاق اتفاق بیفتد پیروزی است و بر همین مبنا نیز کوشیده‌ایم که اخلاقی عمل کنیم اما علی رغم فضای خوبی که در کشور وجود دارد با بی‌اخلاقی‌هایی نیز مواجه هستیم.
 
وی در ادامه با اشاره به وضعیت مینو خالقی منتخب سوم مردم اصفهان در انتخابات مجلس و عدم معرفی وی به عنوان یکی از نمایندگان مجلس دهم اظهار کرد: یکی از موارد این بی‌اخلاقی‌ها اتفاقی است که در مورد فرد برجسته‌ای از منتخبان مردم در اصفهان افتاده است که رای مردم را به دست آورده اما بنا بر تفسیری از قانون هنوز به عنوان نماینده مجلس معرفی نشده در حالی که آیین نامه داخلی مجلس می‌گوید اگر اسنادی علیه یک نماینده مورد تایید شورای نگهبان پیدا شود که در زمان بررسی صلاحیت‌ها نهادهای تصمیم گیرنده متوجه آن نبوده‌اند، این اسناد باید در مجلس و در جریان بررسی اعتبارنامه‌ها مورد بحث قرار گیرد.
 
عارف با اشاره به جلسه دو ساعته خود با مینو خالقی درباره وضعیت وی اظهار کرد: ما از دوم فروردین ماه امسال موضوع خانم خالقی را به طور جدی پیگیری کرده‌ایم و من نیز با ایشان جلسه دو ساعته‌ای داشته‌ام و اعتقادمان هم بر این است که باید براساس قانون این موضوع در مجلس پیگیری شود.
 
رییس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان با اشاره به اینکه مساله مینو خالقی به طور جدی توسط شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان پیگیری خواهد شد اظهار کرد: من در ۴۰ روز گذشته در این زمینه موضع‌گیری نکرده بودم اما در حال حاضر و با توجه به نزدیکی به زمان تشکیل مجلس دهم احساس کردم که باید در این زمینه موضع گیری کنم و معتقدم این مساله باید بر مبنای قانون و در مجلس و به‌ همان صراحت که در ماده ۳۰ قانون اساسی آمده است پیگیری شود.
 
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مهم‌ترین اولویت مجلس دهم پیگیری رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشت مردم است، اظهار کرد: می‌دانیم که وضعیت معیشت مردم مهم‌ترین موضوع است و خط فقر نیز در حال حاضر در سطح نگران‌کننده‌ قرار گرفته است و ما باید با توجه به تاکیدات رهبری بر اقتصاد مقاومتی به پیگیری رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی مردم در مجلس بپردازیم.
 
عارف با بیان اینکه دانشگاه‌ها سهم عمده‌ای در تولید ناخالص داخلی دارند اظهار کرد: در یکی از بندهای سیاست‌های کلی نظام که توسط رهبری ابلاغ شده است، آمده است که سهم دانشگاه‌ها در تولید ناخالص داخلی باید حداقل ۵۰ درصد باشد و این میزانی است که ما با تلاش و کوشش می‌توانیم به آن برسیم.

وضعیت بیکاری نگران کننده است

 
رییس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه وضعیت بیکاری نگران کننده است، اظهار کرد: ما اگر می‌خواهیم تورم را تک رقمی کنیم و جایگاه نخست منطقه را در حوزه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی کسب کنیم به اجرایی کردن بندهای متعدد برنامه اقتصاد مقاومتی نیازمندیم و امیدوارم دانشگاهیان نیز در کنار دولت در این زمینه با همکاری و تعامل با سایر بخش‌ها بپردازند.
 
وی با بیان اینکه دولت‌ها در تمام دوران پس از انقلاب نگاهی قیم‌مآبانه به درآمد نفتی داشته‌اند اظهار کرد: من به عنوان یک کار‌شناس کوچک از این خوشحال هستم که می‌خواهیم خودمان را از وابستگی بودجه‌ای به نفت‌ رها کنیم چرا که دولت‌ها در طول سال‌های پس از انقلاب همواره نگاهی قیم مآبانه به در آمد نفتی داشته‌اند و به درآمد آن به عنوان انفال نگاه نمی‌کردند.
 
عارف ادامه داد: اگر بخواهیم به اهدافمان در چشم انداز ۲۰ ساله برسیم هیچ چاره‌ای جز توسعه صنعتی و توجه به اقتصاد دانش بنیان نداریم که کشورمان خوشبختانه در حال حاضر در این جهت قرار گرفته است اما لازم است برنامه‌های خود را در این زمینه جدی‌تر دنبال کنیم.
 
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: ما انتظار داریم امسال که از سوی رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامیده شده است دانشگاه‌ها بیشتر به این موضوع بپردازند و راهکارهای خودشان را در زمینه اجرایی کردن برنامه اقتصاد مقاومتی ارائه کنند و در کنار دولت که در این زمینه ستادی را راه اندازی کرده است همکاری‌های لازم را داشته باشند.
 

متاسفانه امروز جامعه مان با آسیب های اجتماعی فراوانی روبروهستیم

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وجود آسیب‌های اجتماعی متعدد در ایران امروز اظهار کرد: متاسفانه امروز در جامعه‌مان با آسیب‌های اجتماعی فراوانی روبرو هستیم که تبدیل به بحران شده و به وضعیت نگران‌کننده‌ای رسیده است.
 
عارف ادامه داد: وضعیت اعتیاد و افزایش میزان طلاق در کشور از جمله این موارد است که به نظر می‌رسد علت اصلی نگران‌کننده شدن این آمار‌ها به واسطه دورشدن ما از تزکیه است که در دین اسلام بار‌ها به آن تاکید شده است.
 
وی ادامه داد: ما در مسائل اجتماعی با بحران‌های متفاوتی روبرو هستیم و از دانشگاهیان و معلمان انتظار می‌رود که در زمینه کاهش آن‌ها کوشش کنند اما این مهم زمانی اجرایی خواهد شد که معلمان و دانشگاهیان ما از منزلت اجتماعی بهتری برخوردار باشند که متاسفانه در حال حاضر چنین نیست.
 
رییس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان ادامه داد: معلمی که در نیازهای اولیه و معیشتی خود درگیر مشکلات باشد نمی‌تواند خود را تزکیه کند و یا الگوی خوبی برای شاگردانش باشد.
 
عارف با انتقاد از برخورد با معلمان به خاطر پیگیری مطالبات صنفی‌شان اظهار کرد: معلمان باید مطالبات خود را پیگیری کنند و دولت نیز باید در این زمینه عملکرد بهتری داشته باشد. وقتی که با معلمان به خاطر مطالبات صنفیشان برخورد می‌کنیم یعنی این معلم هیچ جایگاهی ندارد و حقی هم ندارد تا بخواهد مطالبات صنفی‌اش را پیگیری کند.
 
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه در زمینه پیشرفت علمی نباید تنها به شاخص‌های کمی اکتفا کنیم اظهار کرد: ما در زمینه رشد علمی و در شاخص‌های کمی پیشرفت خوبی داشته‌ایم و حدود یک و نیم درصد از میزان تولید علم مکتوب در جهان را به خود اختصاص داده‌ایم اما نباید صرفا به شاخص‌های کمی توجه کنیم چرا که در شاخص‌های کیفی دیگری چون فضای کسب و کار، شفافیت اقتصادی، رقابت‌پذیری صنعتی و شاخص‌های فناوری وضعیت مناسبی نداریم و باید بکوشیم این اوضاع را اصلاح کنیم.
 
وی با تاکید بر اینکه چشم همه مردم و دولتمردان به دانشگاه‌هاست اظهار کرد: دانشگاه‌ها باید در زمینه بهبود وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه پیشتاز باشند و به خصوص در حوزه اقتصاد مقاومتی دغدغه بیشتری داشته و میزگرد‌ها و نشست‌های تخصصی برگزار کنند.
 
عارف با بیان اینکه بودجه دولت تا شهریورماه در مجلس تصویب و بررسی خواهد شد اظهار کرد: کسی نباید نگران بودجه دولت باشد چرا که مجلس تا شهریورماه بودجه را در یک فضای آرام و کار‌شناسی شده مورد بررسی قرار می‌دهد و عجله کردن در تصویب چنین برنامه‌ای به نتیجه خوشایندی نخواهد رسید.
 
وی ادامه داد: رویکرد کلی برنامه ششم توسعه مبارزه با فقر، ایجاد رونق اقتصادی و نیز مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است که امیدواریم این موارد در برنامه‌های مجلس نیز مورد توجه و عنایت قرار گیرد.
 
رییس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان در پایان با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم وظیفه خود را در قبال مردم به درستی انجام دهیم، اظهار کرد: ما به عنوان اساتید دانشگاهی و نیز چهره‌های سیاسی امیدواریم بتوانیم وظیفه خود را در برابر مردم کشورمان و نیز در برابر جهان اسلام به خوبی انجام دهیم.
1442 کلیک ها  سه شنبه, 14 ارديبهشت 1395 12:22
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا