شهر خالی از کاندیدای مردمی است/به جای قهر تدبیر کنید

شهر خالی از کاندیدای مردمی است/به جای قهر تدبیر کنید
   

  راستین آنلاین :درحالیکه شامگاه پنجشنبه 17 بهمن شورای عالی جبهه اصلاحات فارس با صدور بیانیه ای از عدم اعلام لیستی واحد از نامزدهای  شرکت در انتخابات این دوره ازمجلس خبرداده بود،حالا جمعی از فعالان سیاسی و مدنی شیراز در بیانیه ای خطاب به این شورااز اعضای آن خواستند تا به جای خالی کردن عرصه انتخابات تدبیر کنند و اجازه ندهند صندلی های شیراز در بهارستان به دست آنچه آنان از آنها نااهلان یاد کرده اند بیفتد.

در این بیانیه که یک نسخه از آن نیزبه دفتر پایگاه خبری راستین آنلاین ارسال شده آمده است: مشکلات عدیده اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور به همراه رفتارهای ظالمانه بین المللی قدرت های بزرگ باعث شده تا شرایط داخلی ایران عزیز به جای حرکت در مسیر توسعه و تبدیل به قدرت نخست منطقه به سمت واگرایی و گسست اعتماد عمومی برود.
شهادت سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی به دست تروریست های آمریکایی این بارقه از امید را در دل های دلسوزان ایران ایجاد کرد تا به مدد خون این بزرگ مرد بار دیگر شاهد وفاق ملی از طریق حضور گسترده ایرانیان در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باشیم.
حوادث پس از شهادت سردار سلیمانی از جمله عدم احراز صلاحیت نامزدهای مستقل، اصلاح طلب یا معتدل در حوزه های مختلف انتخاباتی شهرهای کشور نه تنها امیدواری نسبت به ایجاد همدلی و اتحاد ملی را تحت الشعاع قرار داده بلکه احتمال ایجاد یک مجلس توانمند و کارآمد را در ابهام قرار داده است.
از جمله شهرهایی که به جرات می توان گفت هیچ کاندیدای اصلاح طلب یا اعتدالی آن برای انتخابات مجلس شورای اسلامی مورد تایید قرار نگرفته شیراز است.
 تاریخ نشان داده هرگاه این شهر در ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی دارای نمایندگان شایسته و برخاسته از آرای حداکثری شهروندان نبوده، دچار چالش های عدیده در مسیر توسعه شده و به نسبت دیگر شهرها از جمله تهران، مشهد، اصفهان، تبریز و ... عقب مانده است.
 فعالان سیاسی و مدنی شیراز فراموش نمی کنند ناامیدی ناشی از ردصلاحیت ها در انتخابات مجلس هفتم باعث چه خسران ها و عقب ماندگی هایی برای پایتخت فرهنگی ایران زمین شد.
با توجه به همین دغدغه،‌ ما جمعی از فعالان سیاسی و مدنی شیراز از اعضای محترم شورای عالی جبهه اصلاحات فارس درخواست می کنیم با توجه به فقدان کاندیدای اصلاح طلب یا اعتدالی در شیراز به جای اعلام عدم ارایه لیست از کاندیداهای تایید صلاحیت شده در تهران یا شهرهای دیگر بخواهند تا با تغییر حوزه انتخاباتی خود در فرصت محدود باقی مانده اجازه ندهند روند عقب ماندگی شیراز از توسعه همه جانبه بار دیگر تکرار شود. 
این در حالی است که در چند روز گذشته زمزمه هایی از احتمال تغییر خوزه انتخابی یکی از نمایندگان کنونی تهران به شیراز در محافل سیاسی مطرح شده بود.
این مباحث در حالی مطرح شد که به نظر می رسداین نامزد انتخاباتی از پایگاه رای خوبی در شهر شیراز برخوردارباشد.
انتهای پیام /  101
900 کلیک ها  آخرین ویرایش در جمعه, 18 بهمن 1398 19:02
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا