درد مشترک اصلا ح طلبان شیراز و تهران/شایداصلاح طلبان شیراز تک کاندیدای شاخص داشته باشند

راستین آنلاین:بخش عمده احزاب حاضر در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان، هیچ نامزد تأیید صلاحیت شده‌ای برای انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی در تهران  ندارند به همین خاطر است که این شورا تصمیم گرفته برای تهران لیستی ارائه ندهد،اتفاقی که به نظر می رسد در دیگر کلان شهرها نظیر شیراز نیز به وقوع بپیونند.


گرچه این شورا اعلام کرده احزاب ائتلافی شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان آزادند تا از نامزد‌های مورد نظر خود حمایت کنند،اما به نظر می رسد در شهری که عادت مردم رای دادن به لیست است،کاندیداهایی که پوستر تکی شان به در و دیوار می چسبد، شانسی برای حضور در بهارستان نخواهند داشت.
این پیش بینی یعنی اینکه از اوایل تابستان 99 سی نماینده غیر اصلاح طلب به نمایندگی از مردم تهران،ری و شیمرانات روی صندلی وکلای ملت خواهند نشست.
گرچه شیراز نیز به عنوان یکی از سیاسی ترین کلان شهرها کشور از لحاظ عجز در تهیه لیستی واحد توسط اصلاح طلبان این شهر شباهتی غیر قابل انکار با پایتخت دارد،اما به نظر می رسد که حالا بخش عمده ای از سیاسیونی که بهترین راه اصلاح  کشور را مشارکت مدنی و شرکت در انتخابات می بینند،توجه خود را متوجه حضور کاندیداهایی با برند ملی برای حضور در شهر شیراز کرده اند.
از همین روست که این روزها نام محمد وکیلی به عنوان یکی از این نامزدها که به اعتقاد برخی سیاسیون ظرفیت رای آوری در شهر شیراز را دارد،بیش از گذشته به گوش می رسد.
نماینده کنونی مردم تهران ،ری و شمیرانات یک چهره شناخته شده اصلاح طلب و  متولد 1344 است.
مدرک تحصیلی او دکتری علوم سیاسی، کلام و فلسفه اسلامی است.
وکیلی عضو هیأت علمی، رئیس انجمن مدیران روزنامه های غیر دولتی کشور، رئیس شورای اصناف مطبوعات کشور، معاون فرهنگی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاههای کشور، دارای 30 ماه حضور داوطلبانه در جبهه، جانباز 30%، مؤلف چندین جلد کتاب است.
اوکه علاوه بر سیاسی بودن یک چهره فرهنگی به شمار می آید، حالا بر سر دوراهی تصمیم گیری مبنی برورود به عرصه انتخابات از حوزه تهران به عنوان حوزه کنونی  و شیرازبه عنوان شهری که بواسطه زندگی چند ساله در آن و حضور فامیل های درجه یکش پایگاه رای خوبی برای او محسوب می شود قرار دارد.
تصمیمی که باید این عضو کنونی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خیلی زود در مورد آن اعلام نظر کند.
شاید با تصمیم او اصلاح طلبان شیراز تنها یک تک کاندیدای شاخص برای شرکت در انتخابات داشته باشند.
انتهای پیام /  101
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 16 بهمن 1398 12:46
این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا