حزب اتحاد ملت منطقه فارس در خصوص انتخابات مجلس بیانیه صادر کرد

راستین آنلاین:حزب اتحاد ملت ایران اسلامی منطقه فارس در خصوص یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیانیه ای صادر کرد.

دراین بیانیه که یک نسخه از آن نیز به دفتر پایگاه خبری تحلیلی راستین ارسال شده آمده است :
 
تعاونوا علی البر و التقوی و لاتعانوا علی الاثم و العدوان
 
زیباترین جلوه مردم سالاری انتخابات و اداره تمام امور کشور با رای مردم است، اما اینکه چگونه می توان این خواسته را به بهترین شیوه ممکن اجرا کرد، متاسفانه پس از چهل سال هنوز اندر خم یک کوچه ایم. به رغم تمامی شعارهای داده شده و بعضاً افتخار دولت ها مبنی بر توجه به احزاب و صدور مجوز بیش از ۲۰۰ حزب در کشور، شوربختانه تاکنون احزاب زینت المجالس بوده و تنها برای گرم کردن تنور انتخابات ها مورد توجه دولتمردان بوده اند. اگر نگاهی به قوانین داشته باشیم نه در انتخابات ها و نه در سایر امور اداره کشور نقشی به احزاب داده نشده است و به نظر می رسد یکی از بزرگترین چالش ها و مشکلات در اداره کشور نیز همین باشد.وقتی نه تنها کمترین درصدی از کرسی های مجلس به احزاب تخصیص داده نشده، بلکه در کل فرآیند رسمی انتخابات نیز احزاب کوچکترین نقشی نداشته باشند، قطعاً احزاب جدی و واقعی در کشور شکل نخواهند گرفت و تبعا مسئولیت پذیری احزاب هم اتفاق نخواهد افتاد. تأسف‌بارتر اینکه که بسیاری از شخصیت های سیاسی کشور از ترس رد صلاحیت و حذف از سوی نظارت استصوابی شورای نگهبان، اعلام می دارند که در هیچ حزب و گروه سیاسی حضور نداشته اند مثل این است که اعضای تیم ملی فوتبال کشور اعلام نمایند خوشبختانه در هیچ تیم باشگاهی بازی نکرده اند و چنین می شود که مجلس و به تبع آن دولتی که تشکیل می شوند مجلس و دولتی ضعیف و غیر حرفه‌ای باشند که قدرت و اختیارات قانونی خود را نیز واگذار کرده و از بیرون اداره شوند.
 
حزب اتحاد ملت ایران اسلامی منطقه فارس با درس‌گیری از انتخابات های گذشته معتقد است در این دوره از انتخابات به جای کسب اکثریت مجلس به هر قیمتی و یا بر هم زدن بازی رقیب می بایست تنها با حمایت از نامزدهایی که بتوانند زبان گویای مردم بوده و به طور جدی و واقعی در مجلس از حقوق ملت و منافع ملی دفاع کرده و آرمان های اصلاح طلبی را دنبال نمایند حمایت نمود.
 
 بنابراین با احترام به نظر همه احزاب و گروههای حاضر در شورای اصلاح طلبان استان فارس اعلام میدارد، تنها از نامزدهایی که دارای سه شاخصه :
۱-پاک دستی: یعنی شفافیت مالی و اقتصادی خود و خانواده در طول زندگی
 ۲-توانمندی: یعنی تحصیلات مرتبط و مدیریت و تجارب اجرایی 
۳- اصلاح طلبی: یعنی اعتقاد به اداره تمامی امور کشور بر اساس رای و نظر مردم، قانون مداری، ترجیح منافع ملی و مصالح مردم بر هر چیز دیگر و باور به حفظ کرامت انسان فارغ از دین، نژاد، زبان و غیره ... حمایت خواهد کرد.
 
در صورتی که همه یا هر یک از نامزدهای اعلام شده فاقد ویژگی های گفته شده باشد مورد تایید و حمایت این حزب نخواهد بود.
انتهای پیام /  101
458 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 21 دی 1398 21:57
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا