پایان اولین مجمع سراسری جمعیت مسلمانان نو اندیش منطقه فارس با صدور یک بیانیه ای

پایان اولین مجمع سراسری جمعیت مسلمانان نو اندیش منطقه فارس با صدور یک بیانیه ای
   

راستین آنلاین:اولین مجمع سراسری جمعیت مسلمانان نو اندیش منطقه فارس با صدور بیانیه ای به کار خود پایان داد.


در این بیانیه که یک نسخه از آن نیز برای دفترپایگاه خبری تحلیلی راستین آنلاین در شیراز ارسال شده آنده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
 بیانیه پایانی اولین مجمع سراسری جمعیت زنان مسلمان نواندیش منطقه فارس
 در زمانه ای بسر می بریم که کشور عزیزمان ایران در سخت ترین شرایط سه دهه اخیر بسر می برد. تحریم و جنگ اقتصادی، زورگويي رئيس جمهور متوهم آمريكا و شیطنت های هم پیمانانش در منطقه از یکسو و اقتصاد بشدت گرفتار فساد و مفاسد اقتصاد نفتی و تک محصولی و رانتی از سوی دیگر سد راه توسعه قرار گرفته است.
یکی از راههای بی اثر کردن تحریم های اقتصادی همانطور که مقام معظم رهبری هم تاکید داشتند، رهایی بودجه کشور از وابستگی به نفت است، متاسفانه بي تدبیری و سوء مدیریت‌ها و بحران ناکارآمدی باعث لطمه های زیاد به چرخه تولید و اقتصاد و مضافا کاهش شدید سرمایه های مولد اجتماعی شده است. فرسايش سرمايه اجتماعي به جايي رسيده كه به تهديدي براي انسجام جامعه منجر شده است. کشور در بحران های مختلف آب و فساد اقتصادی و فرار سرمایه های انسانی قرار دارد و رشد فزاینده ریسک سرمایه‌گذاری و سخت گیری های بی قاعده و عدم برنامه ريزي جامع باعث شده تا استفاده از پتانسیل بالقوه سایر منابع و ظرفیت های کشور منجمله توریسم مورد غفلت قرار گرفته و سهم کشور در بهره‌مندی از  این فرصت در منطقه در پایین‌ترین سطح  قرار گیرد.
شیوه های ناکارآمد و راهبردهای نادرست فرصت ها را به تهدید تبدیل کرده است و همه دغدغه مندان و دلسوزان کشور، مردم و نظام را نگران کرده است. می توان به عنوان نمونه به گسترش ناگهانی اعتراضات دی ماه ٩۶ اشاره کرد که نتیجه انباشتی از نارضایتی ها، بی اعتمادی ها و نگرانی های ایجاد شده مردم بود و دشمنان تلاش کردند تا از حرکت مطالبه محور مردم با رسانه های فراگیر خود ورود کرده و موج سواری کنند، اما مردم ثابت کردند که پای آرمان های انقلاب و تمامیت ارضی کشورخود ایستاده اند و هوشیارانه دست رد بر سینه دشمنان زدند.
اما با گذشت دو سال نباید صورت مسئله را پاک کرد و مشکلات مردم را به حافظه تاریخ سپرد بلکه در حل مشکلات مردم باید تدبیر نمود و پذیرفت که رضایت مردم و همبستگی و همدلی ملی همانطور که جنگ تحمیلی را با رشادت و فداکاری اداره کرد، امروز در مقابل ترفندهای دشمنان و مزدوران آنها از منافع ملی حراست خواهد نمود و هیچ پشتوانه ای به سان قدرت مردم نمی تواند در مقابل دشمنان بایستد.
لذا جمعیت زنان مسلمان نواندیش فارس معتقد است که گام نخستین برای برون رفت از چنین وضعیتی را مبارزه جدي با فساد سازمان یافته است. عزمی ملی، عمل شفاف و به دور از حب و بغض های سیاسی و جناحی، باید صورت پذیرد و دست کلیه چپاولگران سرمایه های مردم را کوتاه کرد و  با پخش قدرت در جامعه مي توان باعث افزايش كارآمدي، احساس قدرت و در نتيجه زایش دوباره اميد تضعيف شده ملت شد و كم كم اعتماد از دست رفته بازسازی شود.
اکنون که در آستانه انتخابات دیگر هستیم اعلام می کنیم كه انتخابات اصلی ترین راه سپردن مدیریت جامعه به دست نیروهای کارآمد و دلسوز و برقراری حکمرانی خوب و بخصوص تقویت امید اجتماعی در بستر مشارکت همه جانبه مردم هست. اما واقعیت تلخ آن است که برخوردهای سلیقه ای، منشأ بسیاری از تبعیض ها و بروز مفاسد اداری و اقتصادی و ناکارآمدی مدیریت کشور است و همین امر موجب کم اثر شدن رأی مردم شده است. کم توجهی به تنوع و تکثر در اقشار مختلف جامعه ایرانی از جمله عوامل مهم در ناامیدی و بی اعتمادی جامعه است.
نهادهای انتخابی که در یک نظام مردم سالار به فرموده حضرت امام خمینی (ره) در رأس امور باید باشد، در عمل تهی از  محتوای ذاتی خود گردیده و ملت را از امکان انتخاب نماینده ها و مسئولین دلسوز و خدوم  محروم کرده است.
ما به عنوان حزبی که پایبند به آرمانهای انقلاب اسلامی و نظام بر خاسته از خون شهدا هستیم، اعلام میکنیم که تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی و خواست مردم و سربلندی کشور در گرو تمکین همه ارکان نظام به قانون اساسی می باشد.
در آستانه انتخابات با توجه به شرایط منطقه ای و جهانی که کشور در آن قرار دارد، نقش مشارکت حداکثری مردم برای حفظ و حراست از منافع ملی ضروری میباشد. امید است شورای نگهبان با درک شرایط خاص کشور، ضمن پرهیز از برخورد های سلیقه ای، با اجرای نص قانونی اساسی، بستر مشارکت همه سلائق مختلف که در چارچوب قانون اساسی هستند فراهم و امید به آینده در مردم بخصوص نسل جوان را  فراهم نماید، 
همچنین چنانچه از بدو تشکیل دولت اصلاحات مکررا گوشزد نموده ایم، بايد به تقويت جامعه مدني شامل احزاب و سازمانهاي مردم نهاد همت گماشت. از سوي ديگر افزایش همدلی و همکاری و وفاق ملی از طریق گفتگوی بین بخش‌های مختلف حکومت و شهروندان و جریان‌های سیاسی مختلف مورد نیاز جدي است. مشارکت مردم در امر اداره جامعه و مطالبه‌گری از ملزومات این گفتگوی ملی است.
زنان نیز به عنوان نیمی از شهروندان جامعه سهم و نقش به سزایی در این فرايند دارند. زنان ایرانی بارها در عرصه‌های مختلف توانمندی و قدرت خویش را نشان داده‌اند و استفاده از ظرفیت و نوع نگاه ویژه به آنان در این برهه ضروری است. زنان و جوانان نيروهاي پيشرو و تحول آفرين جامعه هستند. در همین راستا جمعیت زنان مسلمان نواندیش فارس، رسالت خويش را پيگيري مسائل مربوط به حقوق زنان و افزايش سهم مديريتي آنان قرار داده است. 
طبق اصول دموکراسی مهمترین قدم را اصلاح قوانین و رویه های ناعادلانه می دانیم تا با استناد به قانون، حقوق واقعی و انسانی زنان قابل پیگیری باشد. توجه نسبت به توانمندی و دانش و تجارب ارزشمند زنان در ميان مديران ارشد و مياني ، جریان سازی و جلب مشارکت حداکثری، توان افزایی سیاسی و اقتصادی زنان، تعامل حداکثری با نهادهای حاکمیتی و مدنی از سیاست‌های حزب می باشد.
شناسایی و حمایت از زنان توانمند و تقویت آنان از دیگر برنامه های اصلی جمعیت می باشد، لذا مطالبه ما باز كردن فضا به دور از تنگ نظري براي حضور زنان و بعد از انتخاب پرهيز از دخالت و ايجاد محدوديت از سوي نهادهاي نظارتي است.
تاریخ ملی و دینی ما در قلب خود زندگی زنانی را ثبت نموده که در عرصه ملی و جهانی از خود اثرات ارزنده بعنوان سرمایه برزگ بر جاگذاشته اند. در چنین کشوری که مهد زنان برزگ و تاریخ ساز است، اعمال تنگ نطری در حوزه زنان اعم از  ناهمواره بودن مسیر ورود زنان به ارکان مختلف تصمیم گیری و تصمیم سازی و ممانعت از ورود آنان  به ورزشگاهها و یا دوچرخه سواری و موارد مشابه در عصر جدید وهن اسلام و نظام و فرهنگ ملی ماست.
لذا دستیابی زنان به امنیت و آرامش روانی و آزادی های مشروع و قانونی زنان بدور از تنگ نظری های شخصی و سیاسی از اولویت های جمعیت زنان می باشد.
از زنان فهيم و بيدار كشور نيز مي خواهيم كه مطالبات خود را با درايت و تدبير و با توجه به وضعيت كشور با گفتگو، تبادل نظر، همراهي و همفكري و هم انديشي مطرح كنند. پيگيري مطالبات از طريق سازمانهاي مردم نهاد و تشكلهاي اجتماعي و سياسي تنها راه مدني رسيدن به آينده اي بهتر است.
جمعيت زنان مسلمان نوانديش تلاش مي كند پس از برگزاري مجمع عمومی حزب و انتخاب شوراي جديد با تلاش و جديت بيشتر در جهت اهداف خود حركت كرده و هم غم خود را در جهت سرافرازي كشورعزيزمان ايران و توانمندسازي زنان صرف كند و در پایان  از تمامی زنان مستعد استان دعوت می کند که برای اثرگذاری هرچه بیشتر در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به عرصه بیایند ،  تا در مجلس آینده موازنه قدرت در بر قراری عدالت جنسیتی در جامعه با تدوین و اصلاح قوانین  و تصویب طرحها و لوایح ساری و جاری گردد و بتواند شادابی و پویایی را در جامعه زنان ایرانی ارتقاء و فرایند توسعه کشور را تسریع نماید.

             جمعیت زنان مسلمان نواندیش

                   منطقه فارس - ١٢ مهر

انتهای پیام /  101
761 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 20 مهر 1398 22:23
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا