رئیس سابق صدا و سیما همه چیز را تکذیب کرد/اسناد مربوط به زندانی شدن میرقلی خان بود

رئیس سابق صدا و سیما همه چیز را تکذیب کرد/اسناد مربوط به زندانی شدن میرقلی خان بود
شبنم میر قلی خان-محمدسرافراز

راستین آنلاین:رئیس سابق سازمان صداوسیما،از بازنشv ویدئو جنجال‌برانگیزدیدارش با شهرزادمیرقلی خان وآنچه او شایعه "خروج اسناد" از ایران خوانده اند انتقاد کرد.

محمد سرافراز که با ایلنا مصاحبه کرده گفته است«دو هفته پیش اسنادی را به خانم میرقلی‌خان تحویل دادم که شامل پنج سال زندان او در آمریکا و مکاتباتش با دادگاه‌های آمریکا بود.»

درحالیکه شهرزاد میرقلی‌خان ویدئویی رااز تحویل گرفتن این اسناد در فیسبوک خود منتشر کرده است ،سرافراز اصرار دارد تا ثابت کند ،"اسنادی که دو هفته پیش تحویل میرقلی خانی داده، مربوط به پنج سال زندان و مکاتبات ایشان با دادگاه‌های آمریکا به اتهام تلاش برای خرید دوربین‌های دید درشب است."

رئیس سابق سازمان صدا و سیما در توضیحش درباره ویدئوی اخیر گفته است: "در سال ۱۳۹۴ پیش از آنکه اتهام جاسوسی به ایشان وارد کنند، خودروی خانم میرقلی‌خان مورد سرقت قرارگرفت و فقط لپتاپ و چمدان اسناد زندان که در صندوق عقب خودرو قرار داشت، ربوده شد. قاعدتا تصور می‌کردند به این ترتیب سندی برای اثبات زندان رفتن در آمریکا ندارد."

او افزوده: "سرمنشا شایعات اخیر همان کسانی هستند که اتهام ساختگی جاسوسی را به این خانم وارد کردند و هیچ مدرکی برای ادعای خود نتوانستند ارائه کنند."

شهرزاد میرقلی‌خان ۱۲ سال پیش به اتهام تلاش برای ارسال تجهیزات نظامی به ایران در آمریکا بازداشت و محکوم شد.

او پنج سال در آمریکا زندانی بود و پس از آزادی از آمریکا به عمان رفت و بعد هم مدیر روابط عمومی پرس تی‌وی شد که محمد سرفراز رئیس آن بود. سرفراز پس از رسیدن به ریاست صداوسیما خانم میرقلی‌خان را به عنوان "بازرس ویژه" خود منصوب کرد.

حالا میرقلی خان ویديویی را در صفحه شخصی خود در فیسبوک منتشر کرده که  پس از تحویل گرفتن چندین زونکن از سرافراز در جاییکه به نظر می رسد فرودگاه مسقط در عمان است با «ابر مرد ایران »خواندن سرافراز، با او وارد آسانسوری می‌شود.

روی یکی از پرونده‌ها نوشته شده " FOIA US DOJ" که مخفف "قانون نشر آزاد اطلاعات، وزارت دادگستری ایالات متحده" باشد.

میرقلی‌خان در ادامه ضمن ابراز خرسندی از در آغوش گرفتن این زونکن ها  به انگلیسی می‌گوید این مدارک اصل هستند.

این در حالی است که با خروج شهرزاد میرقلی‌خان از ایران شایعاتی در خصوص روابط او با محمد سرفراز به راه افتاد، که  سرفراز در همان مقطع آنها را "بداخلاقی" توصیف کرد.

3326 کلیک ها  جمعه, 06 ارديبهشت 1398 14:42
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا