زنبیل بهاریون پشت درب بهارستان/دورخیز احمدی نژاد برای تصاحب صندلی لاریجانی

زنبیل بهاریون پشت درب بهارستان/دورخیز احمدی نژاد برای تصاحب صندلی لاریجانی محموداحمدی نژاد

راستین آنلاین:استاد کارهای غیر منتظره و محیرالعقول است.از شال سبز انداختن دور گردنش به سبک سادات گرفته تاژست حمایت از حقوق بشر گرفتن در محافل عمومی آن هم پس از دوران ریاست جمهوری اش!

سفرهای استانی و شدت بخشیدن به رفتار های غیر منتظره اش حکایت از یک نقشه جدیدبرای او دارد.هرچقدرهم به او نقد وارد باشد انگاراو برای مردم ایران سوژه جالبی است!

محمود احمدی نژاد که پس از عملی نشدن نقشه اش برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 سناریوهایی متعددی نظیر نامه نگاری با ترامپ ،حمله به سران سه قوه ،سوژه کردن حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی را برای روی آنتن ماندن طرح ریزی کرده بود،حالا به نظر می رسد مشغول کشیدن نقشه برای رسیدن به صندلی های سبزبهارستان است.

نقشه ای که در سال 94 نیز توسط اتاق فکر پشت سر او طرح ریزی شده بود اما ادعای کوچک بودن مجلس برای جولان دادن احمدی نژاد توسط یاران بهاری اش حکایت از تغییر استراتژی وی برای ادامه حیات سیاسی اش داشت.

اما احمدی‌نژاد که ظاهرا باید او را فردی منحصر به فرد در فضای سیاسی کشور بدانیم برخلاف تصور بسیاری، با ردصلاحیت در انتخابات سال  ۹۶ به یک مهره همیشه سوخته تبدیل نشد.

آزادی بیان غیر قابل توصیف احمدی نژاد پس از رد صلاحیت در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری باعث شد تاوی جانی دوباره بگیرد.

موضوعی که باعث شده تا این ذهنیت به وجود آید که شاید حالا دیگر مجلس برای احمدی نژاد کوچک نباشد!

موضوعی که علی اکبر جوانفکر مشاور رسانه‌ای دولت احمدی نژاد نیز آن را تکذیب نمی کند و می گوید:" اگر آقای احمدی نژاد بخواهد در این زمینه فعالیت داشته باشد با مردم آن را در میان خواهد گذاشت."

با صرف نظر ازاینکه ظاهرا جوانفکر هم فراموش کرده که احمدی نژاد نه اینکه تصمیمش را با مردم در میان نمی گذارد بلکه با رفتارش مردم را غافلگیر نیز می کند،برخی تحلیلگران بر این باورند که صحبت‌های جوانفکر چراغ سبزی به این مطلب است که ظاهرا پروژه کاندیداتوری احمدی‌نژاد برای نمایندگی مجلس روی میز او و احمدی‌نژادی‌هاست.
حالااحمدی نژادکه  زمانی خود در پارلمان ایران، نمایندگان را به تحقیر و سخره می‌گرفت و یک وقت‌هایی هم آنجا را تهدید به تسویه حساب شخصی می‌کرد،سودای رفتن به بهارستان را دارد.

اما داستان به اینجا ختم نمی شود.

رئیس جمهور اسبق کشورمان که در انتخابات سال 94 لیست اصولگرایان را به سخره گرفت و گفت که شانس  کاندیداهای درجه 3 جناح اصلاح طلب برای رفتن به مجلس بیشتر از لیست جبهه متحد اصولگرایان است حالا بیش از هرزمانی به اصولگرایان نزدیک شده است.

برخی منابع خبری از وعده های پنهان و آشکار اصولگرایان به احمدی نژاد برای نشستن روی صندلی که اکنون دراختیار علی لاریجانی است خبر می دهند و می گویند:این وعده به مذاق «بهاریون» نیز خوش آمده است.

ظاهرا مرتضی تمدن نیز از تیم احمدی نژادماموریت یافته تا رابط بین اصولگرایان و جریان احمدی نژاد باشد.

حالا باید منتظر ماند و دید که آیا اصولگرایان از فقر چهره های محبوب وکاریزمابه دامان احمدی نژاد پناه می آورند یا خیر؟

احمدی نژادی که در انتخاب الفاظ و لغات سیاسی اش حداقل درچند سال اخیر هیچ ملاحظاتی را نسبت به این جریان سیاسی اعمال نکرده و شاید بهتر از هرکسی بداند که اگر این بار به مجلس راه یابد و نظام سیاسی کشور از ریاست جمهوری به پارلمانی تغییر کند آنگاه دوباره می شود همه کاره کشور!انتهای پیام /  101
آخرین ویرایش در دوشنبه, 13 اسفند 1397 01:57
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا