• معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور:

ذهن مردم از مسائل سیاسی خسته شده است

ذهن مردم از مسائل سیاسی خسته شده است
حسین ذوالفقاری

راستین آنلاین:معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور تاکید کرد که ذهن مردم از مسائل سیاسی خسته شده و نباید ملت را مدام درگیر موضوعات مختلف سیاسی کرد.

حسین ذوالفقاری شامگاه دوشنبه هفدهم دیماه در مراسم تکریم و معارفه استاندار فارس، با بيان اينكه دشمن به دنبال فشارها و عمليات رواني است و هدف نهايي آنها برهم خوردن ثبات و آرامش كشور است، گفت: آنها به دنبال فراهم شدن فضاي نافرماني مدني در كشور از طریق وارد کردن فشار اقتصادی هستند.

وي يادآور شد: حجم گسترده‌اي از عوامل داخلي و خارجي در تلاش بودند تا تحركاتي امروز ١٧ دي ماه در كشور ايجاد كنند اما مردم با وجود مشكلات نشان دادند كه زمان را خوب مي‌شناسند .

معاون امنيتي و انتظامي وزير كشور با تصریح بر اينكه امنيت را صرفا اعمال ابزار امنيتي نمي‌دانيم، گفت: ايجاد نارضايتي در مردم مخرج مشترك عوامل داخلي و خارجي است كه اگر بخواهيم پاسخ مثبتي بدهيم بايد به دنبال ايجاد رضايتمندي مردم باشيم .

ذوالفقاري با طرح سئوالي مبني بر اينكه چه كسي مخالف عدالت و تبعيض در كشور است؟ عنوان كرد: اگر به دنبال كارآمدي هستيم بايد به سراغ روش‌ها و ابزار برويم، اما كار كجا گير است؟ مگر مديران كشور انگيزه كار ندارند كه البته شهادت مي‌دهيم انگيزه کار دارند .

وي تصريح كرد: آخرين چراغي كه در ادارات خاموش مي‌شود چراغ اتاق مديران است، بنابراین بايد به دنبال علت باشيم اما آيا علت با ذكر و بيان مشكل حل مي‌شود؟

معاون امنيتي و انتظامي وزير كشور با بیان اینکه مردم انتظار دارند كه گرفتار بروكراسي اداري نشوند و موانع كسب و كار رفع شود، تاکید کرد که مردم ميخواهند در امور تسريع شود .

ذوالفقاري با تصريح بر اينكه در مقطع فعلي نيازمند بازنگري در چرايي عدم اثربخشي سفرها، همايش‌ها و ... هستيم، گفت: چگونه مي‌توان وقتي ٨٥ درصد بودجه كشور جاري است به پيشرفت قابل توجه برسیم؟

وي با تاكيد بر اينكه بايد از پشت ابرها بيرون بياييم، افزود: چرا يك وزير بايد ٤٤ كميته و كارگروه را در مركز مديريت كند و نتيجه اين شود كه هر زماني با آنها كار داريم در جلسه باشند؟

معاون امنيتي و انتظامي وزير كشور با يادآوري اين موضوع كه دولت‌هاي كنوني جهان براساس اقتصاد پسا صنعتي كه بروكراسي اداري بر آنها حاكم بود، شكل گرفته است، خاطرنشان کرد: اما آيا اين سيستم در حال حاضر هم جواب مي‌دهد؟

ذوالفقاري با بيان اينكه صاحب نظران معتقد هستند كه دولت نياز به باز آفريني دارد، اظهار كرد: همه ما تمركز گرا هستيم و تفويض كننده نمي‌تواند همه كارها را انجام دهد .

وي با اشاره به اينكه مسئوليت‌ها تناسبي با اختيارات در كشور ندارد، گفت: قوانين و مقررات، ساختارها و فرآیندهای انجام كار در كشور مردم را گرفتار كرده است که باید بازنگري با روش‌ها و ابزار برای رفع آنها در دستور کار قرار گیرد .

ذوالفقاري با بيان اينكه منشور مديريتي در فارس مكتوب و اعلام شود، خطاب به مديران حاضر در جلسه، گفت: ذهن مردم خسته از مسائل سياسي است، پس آنها را درگير نكنيد، هشتاد درصد مردم آمریکا نمی دانند که رئیس جمهورشان طی یکاه گذشته چه مسائلی را مطرح کرده است.

این مقام مسئول گفت: يكي از اشكالاتي كه در مديريت عالي و گاهي مديريت مياني ايجاد مي‌شود اين است كه افراد در بدنه سازمان‌ها فعاليتي نكرده‌اند و تا به ضوابط اشراف پيدا كنند فرصت‌هاي زيادي از دست مي‌رود .وي ادامه داد: تمركز بر درون سازمان در وزارت كشور براي انتخاب و انتصاب استانداران از اولويت‌ها قرار گرفت و بر همین اساس انتخاب فرد بومي است .

معاون امنيتي و انتظامي وزارت كشور خاطرنشان كرد: استاندار جديد فارس از كارشناسي در مديريت‌ها و كارگروه‌هاي مختلف فعاليت خود را آغاز كرده و به مسئولیت استانداری رسیده است، او داراي روحيه مشورت پذيري است و به دنبال كار است تا جنبه‌هاي سياسي و اين همان واقعيت امروز كشور است كه به كار نياز دارد نه مسائل ديگر./ایسنا

1862 کلیک ها  دوشنبه, 17 دی 1397 18:04
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا