• برای شرکت در اجلاس شهرداران شهرهای تاریخی جهان؛

شهردار شیراز مسافر ترکیه شد

شهردار شیراز برای حضور در شانزدهمین اجلاس جهانی اتحادیه شهرهای تاریخی، عازم شهر بورسای کشور ترکیه شد.

 116 شهر از کشورهای جهان عضو اتحادیه شهرهای تاریخی هستند و حیدرسکندرپور نیز به عنوان شهردار یکی از شهرهای عضو ضمن حضور در این اجلاس به ارائه سخنرانی با موضوع «نقش دولت های محلی در حفظ تنوع و هویت فرهنگی» خواهد پرداخت.
در این اجلاس که از تاریخ 7 تا 9 سپتامبر 2018 در شهر بورسا برگزار می شود، شیراز کاندید عضویت در هیأت مدیره اتحادیه همچنین کاندید میزبانی هفدهمین اجلاس اتحادیه شهرهای تاریخی شده است که در سال 2020 برگزار خواهد شد. 
علاوه بر شیراز، هفت شهر دیگر جهان از جمله کازان (روسیه)، بلرت (استرالیا)، اودسا (اوکراین)، چنگدو (چین)، تاینان (چین تایپه)، الخلیل (فلسطین) و یزد (ایران) کاندیدای میزبانی هفدهمین اجلاس هستند که انتخاب محل برگزاری بر اساس رأی اعضای هیأت مدیره صورت می گیرد.
شهرداری شیراز بر آن است تا با استفاده بهینه از حضور در این برنامه علاوه بر شناساندن جاذبه ها و فرهنگ شیراز، در حاشیه این اجلاس مذاکرات و رایزنی هایی نیز با شهرهای تاریخی جهان داشته باشد که به توسعه صنعت توریسم و رشد اقتصادی این شهر خواهد انجامید.
اتحادیه شهرهای تاریخی جهان از سال 1987 با هدف تحقق صلح پایدار جهانی و حفظ میراث فرهنگی و مشترکات تاریخی اعضا آغاز به کار کرد و اکنون با بیش از یکصد عضو، فعال است. دبیرخانه دائم این اتحادیه در کیوتوی ژاپن قرار دارد.
1376 کلیک ها  پنج شنبه, 15 شهریور 1397 00:22
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا