آقای رئیس‌جمهور همین امشب فقط امشب فقط خود(روحانی باش)

آقای رئیس‌جمهور همین امشب فقط امشب فقط خود(روحانی باش)
حسن روحانی

راستین آنلاین:زمانی که حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد، روحی از امید در کالبد خسته ایران دمیده شد؛ وقتی که برجام به ثمر نشست امید چند برابر شد و زمانی که اجرای برجام آغاز و تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل و تحریم‌های یکجانبه آمریکا بر طلا، ارز، خودرو، هواپیما، نفت و ... برچیده شد همه منتظر یک دوره شکوفایی اقتصادی بودند.

همه اینها در فاصله بین سال‌های ۹۲ تا ۹۴ رخ داد؛ یکی از پرامیدترین سال‌های تاریخ ما که مردم دلخوشی زیادی به آن داشتند. از آن پس رئیس جمهور روحانی دو سال فرصت داشت تا اثراث زیانبار سال‌ها ناکارآمدی را جبران کند. در این مدت اگرچه اتفاقات خوبی هم رخ داد اما برخی انتظارات مردم برآورده نشد.
با پایان چهارسال اول رئیس جمهور روحانی، ۲۴ میلیون نفر باز هم به او اعتماد کردند تا مسیر امید امتداد یابد اما این بار عملیاتی‌تر، ولی هنوز موانع بزرگی وجود داشت؛ ابهام در فضای داخلی و یک سد بزرگ به نام ترامپ!
حال تحریم‌های قبلی در حال بازگشتن است و برخی وعده‌های آقای رئیس جمهور هم محقق نشده است؛ امشب قرار است رئیس جمهور رودرو با مردمی که امید زیادی به دولت تدبیر بسته بودند صحبت کند. در آستانه صحبت‌های روحانی،‌ از مردم پرسیدیم که انتظار دارید رئیس جمهور چه بگوید؟
بسیاری از مخاطبان درپسخ به این سوال گفتند که رئیس جمهور باید صریح و شفاف و به دور از توجیهات معمول با مردم رو راست باشد.
محمد از رئیس جمهور می‌خواهد که یک گزارش کامل و واقعی از نرخ تورم به ویژه در بخش مسکن ارائه کند و البته دلایل آن را نیز برشمارد.
رقیه یکی دیگر از مخاطبان این سوال بود که پاسخی مشابه داد؛ او از رئیس جمهور خواست تا هر چه در به وجود آمدن چنین شرایطی موثر بوده را به صورت واضح و آشکار برشمارد.
حامد اما در این میان نظر دیگری دارد؛ او از رئیس جمهور می‌خواهد که برای حل مشکلات به وجود آمده به خصوص در بخش ارز و جلوگیری از بازگشت تحریم‌های نفتی، با آمریکا مذاکره کند.
نگار هم از رئیس جمهور می‌خواهد در سخنرانی امشب حداقل از دادن وعده‌های جدید خودداری کند؛ علی نیز به همین موضوع اعتقاد دارد و از رئیس جمهور تقاضا دارد از دادن وعده‌های جدید در شرایط فعلی خودداری کند.
بسیاری از مخاطبان هم از رئیس جمهور می‌خواهند در تیم اقتصادی تجدیدنظر شود؛ حسین خطاب به رئیس جمهور می‌گوید که چرا از ایجاد تغییرات عمیق در تیم اقتصادی هراس دارد؛ او از حسن روحانی تقاضا دارد به نیروهای جوان اهمیت بیشتری دهد و البته به فردی چون طیب‌نی، وزیر سابق اقتصاد که در دولت یازدهم عملکرد روشنی داشته است میدان دهد.
پریسا هم از رئیس جمهور خواست از توجیهاتی که معمولا از تریبون‌های رسمی می‌شنوند خودداری کند و در مورد دستاوردهای برجام، اشتغالزایی و ... حقیقت را به مردم بگوید.
قرار است ساعت ۹:۳۰ امشب (دوشنبه) حسن روحانی برای نخستین بار در سال ۹۷ در گفت‌وگوی تلویزیونی از برنامه‌ها و ناگفته‌های دولت دوازدهم برای اقتصاد ایران در دوران تحریم ها بگوید.
گرچه روحانی پیش ازاین گفته بود که با حضور درمجلس بسیاری از حقایق را جهت تنویر افکارعمومی به مردم خواهد گفت،اماحالااو هست و چند دوربین و چند میکروفن و انبوهی ازجمعیت که درخردادماه سال 96 دوباره ایران را تکرارکردند تا امید دراین این سرزمین از دروازه های عقلانیت طلوع کند!
2038 کلیک ها  دوشنبه, 15 مرداد 1397 10:12
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا