از تجارب گرانبهای نمایندگان ادوار مجلس در مجمع مشورتی توسعه استان ها استفاده می شود

از تجارب گرانبهای نمایندگان ادوار مجلس در مجمع مشورتی توسعه استان ها استفاده می شود
عبدالغفارشجاع

راستین آنلاین:دبیر هیئت رئیسه مجمع مشورتی توسعه استان های کشور گفت:تلاش خواهیم کرد تا از تجارب گرانبهای نمایندگان ادوار مجلس در مجمع مشورتی توسعه استان ها استفاده کنیم.

 عبدالغفار شجاع با اشاره به برگزاری جلسه اخیر مجمع مشورتی توسعه استان های کشور، حضور نمایندگان ادوار مجلس در این ساختاراین مجمع را عاملی برای هم افزایی هرچه بیشتر در راستای توسعه همه جانبه کشور دانست و گفت:مجمع مشورتی توسعه استان های کشور از سال ۱۳۹۲ و با اهداف غیرسیاسی تشکیل شده و تلاش دارد تا با استفاده از دانش، تجربه، خلاقیت و ابتکار نیروهای دلسوز روند توسعه استان ها را با ارائه طرح های کارشناسی به سازمان برنامه و بودجه شتاب بخشد.

 وی اتفاقات اخیر در حوزه بین الملل و تهدیدهای اقتصادی ایالات متحده آمریکا علیه کشورمان را یکی از دلایل جدی تر شدن مباحث مطرح شده در این مجموعه عنوان کرد و گفت:اعتقاد ما بر این است که با هموار ساختن شرایط سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی در کشور و بر اساس طرح آمایش سرزمینی می‌توان بسیاری از دغدغه های موجود را مرتفع ساخت.

 نماینده اسبق مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی هم افزایی میان نیروهای ستادی سال ۹2 ونمایندگان ادوار مجلس را عاملی جهت ایجاد وفاق و همدلی در لایه‌های مختلف جامعه ارزیابی کرد و گفت: در حالی که کشور شرایط خاص و دشواری را تجربه می‌کند اتحاد و همدلی و وحدت می‌تواند شاه‌کلید غلبه بر توطئه و دسیسه های مختلف باشد.

 شجاع شفاف‌سازی در خصوص وضعیت اقتصادی کشور را از طریق ارتباط دهی مردم با دولت یکی دیگر از کارکردهای مجمع مشورتی توسعه استان های کشور دانست و با تأکید بر اینکه ریشه بسیاری از مشکلات کنونی کشور اقتصادی است افزود: مردم باید از وضعیت اقتصادی دولت مطلع باشند و بدانند که دولت به لحاظ مالی محدودیت‌های خاصی را داراست.

 وی با اشاره به اعتراضات اخیر در برخی صنوف و تلاش عده ای برای مرتبط دانستن این اعتراض به عملکرد دولت گفت: امروز سطح آگاهی مردم ما به اندازه‌ای بالاست که بدانند دولت بودجه ای مصوب دارد که توسط مجلس و با تصویب شورای نگهبان دراختیار او قرارگفته و موظف است کشور را بر اساس آن بودجه اداره کند .

به اعتقاد شجاع  تخطی از چهارچوب‌های بودجه توسط دولت نتیجه ای جز ایجاد بی‌نظمی مالی چیز دیگری به دنبال نخواهد داشت.

قائم‌مقام هیئت رئیسه مجمع مشورتی توسعه استان های کشوردرعین حال نقد منصفانه دولت را عاملی برای برطرف شدن ایرادات عملکردی دولت دانست و افزود :اگرعقلای جناح های مختلف نتوانند با استفاده از خرد جمعی با کمک به دولت درراستای رفع ایراداتش کابینه تدبیر و امیدراتقویت کنند،معلوم نیست که چه سرنوشتی در انتظار مملکت خواهد بود.

 شجاع درپایان اطلاع مردم از وضعیت کشور و دولت را حق شهروندی آنها دانست و گفت:مجمع مشورتی توسعه استان ها تلاش دارد تا با مردم صحبت کرده و شرایط خاص دولت و کشور را برای آنها تشریح کند.

گفتنی است در سال و 92در راستای انسجام و جمع‌آوری نیروهای ستادهای انتخاباتی حسن روحانی در کشور با دستور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تشکیلاتی با عنوان مجمع مشورتی توسعه استان‌ها شکل گرفت که اعضای آن متشکل از ستادهای دکتر روحانی در استان‌های کشور بودند  و درطراحی ساختار جدید آن نمایندگان ادوارمردم درمجلس شورای اسلامی نیز به جمع نفرات قبلی اضافه شده اند.

1849 کلیک ها  شنبه, 12 خرداد 1397 00:04
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا