نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی:
مسعودرضایی
  • نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی ادبیات و فرهنگ ایران را مملو از مفاهیم صلح طلبانه دانست و گفت: پیش نیاز رسیدن به صلح جهانی،رسیدن بشر به صلح درونی است.
پیش نیاز رسیدن به صلح جهانی،رسیدن بشر به صلح درونی است

راستین آنلاین مسعودرضایی که شامگاه پنجشنه 20آبان ماه در همایش روزجهانی علم در خدمت صلح در شیراز سخن می گفت،افزود:مفهوم صلح چنان گسترده است که می توان ازدریچه های مختلفی نظیر صلح بین ادیان،صلح انسان باخدا،صلح بین مردم ،صلح انسان با طبیعت و... به آن نگریست.

وی بااشاره به توجه ادبا و عرفای ایرانی به مفهوم صلح ،این توجه را ناشی از صلح طلب بودن مردم این سرزمین دانست و گفت:بزرگلن علم و ادب ایران درطول تاریخ تلاش کرده اند تا صلح را جایگزین خشونت و جنگ کنند.

رضایی ادامه داد:وقتی به تاریخ ادبیات ایران مراجعه می کنیم می بینیم که شاعر بزرگی چون سعدی ،با اعضای یکدیگر دانستن بنی آدم، مفهوم لزوم پرهیز از جنگ را باچه ظرافتی بیان می کند.یا اینکه حافظ، مدارا با دشمن را یکی از عوامل کسب آسایش  در دو گیتی می داند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس،درادامه این همایش که به میزبانی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و حامیان دولت دراستان فارس  برگزار شده بود، به تلاش های بشر برای رسیدن به صلح درادوار مختلف تاریخ اشاره کرد و گفت:نباید فراموش کنیم که مفهوم صلح بسیار گسترده است،اما آنچه امروز به آن احتیاج داریم صلح بشر با طبیعت است.

رضایی تلاش انسان برای رسیدن به منابع بیشتر را عاملی برای نابودی زمین دانست  افزود:غایت آرزو و اندیشه انسان رسیدن به صلح میان ملت هاست که با به مخاطره افتادن صلح انسان با طبیعت ،تحقق این آرزو و اندیشه انسان نیز با مشکل  روبرو می شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی برلزوم افزایش احساس مسئولیت انسان ها در قبال محیط زیست تاکید کرد و افزود:نباید گمان کنیم که همه مشکلاتی که برای کشور ما رخ می دهد منشاء خارجی دارد،باید قبول کنیم گاهی مشکل از جانب خودمان است.

رضایی ادامه دادبرای رسیدن به یک شرایط ایده آل و برقراری صلحی پایداربین انسان و طبیعت باید تلاش ها را درحوزه های مختلف افزایش داد.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه تلاش های دولت یازدهم درراستای حفظ و توسعه محیط زیست را قابل تقدیر دانست اما گفت:میزان آسیب ها در این حوزه در گذشته چنان زیاد است که ترمیم آنها بسیار سخت و دشوار نشان می دهد.

رضایی درعین حال فرصت جبران خسارات وارده به محیط زیست را بسیار کم دانست و با اعلام آمادگی مجلس برای کمک به دولت در راستای حفظ و احیاء محیط زیست گفت:آیندگان درمورد ما قضاوت خواهند کرد که آیا برای آنها صلح به یادگار گذاشته ایم یا جنگ؟

400 کلیک ها  پنج شنبه, 20 آبان 1395 23:30
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا