سرپرست وزارت آموزش و پرورش معرفی شد/آیامونسان وزیر ورزش می شود؟/بیوگرافی سرپرست وزارت ارشاد

سرپرست وزارت آموزش و پرورش معرفی شد/آیامونسان وزیر ورزش می شود؟/بیوگرافی سرپرست وزارت ارشاد
صالحی-مونسان-بطاحی
  • پس از آنکه سید عباس صالحی سرپرست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد، نوبت به معرفی سرپرست وزارت آموزش و پرورش رسید تا روحانی حکم بطاحی را برای این پست بزند.

راستین آنلاین - بطحائی معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش است که به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب شده است.

اما در حالیکه بسیاری بر این باور بودند روحانی خواب های خوبی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیده است ،حکم  سرپرستی این وزارتخانه مهم بنام سید عباس صالحی صادرشد تا یک مشهدی سرپرست این وزارت خانه شود.

سید عباس صالحی کیست؟

وی متولد 1342 در مشهد بوده و دارای تحصیلات دکترای فلسفه است؛ سید عباس صالحی از سال 1351 وارد حوزه علمیه مشهد شد، دروس مقدماتی، سطوح مقدماتی و عالی را در حوزه علمیه مشهد گذراند؛ از سال 60 به حوزه علمیه قم عزیمت کرد و دروس خارج را تا سال 68 در آن حوزه گذرانیده و مجددا به مشهد عزیمت داشته و در دروس خارج اساتید مشهد ادامه تحصیل داد، در سال 76 مجددا به حوزه علمیه قم مراجعت تحصیلی و علمی داشت.

دروس مقدماتی را در مدرسه آقای موسوی‌نژاد و دروس سطح را در خدمت آقایان حضرات صالحی‌، مدرسی و فلسفی گذراند، در حوزه علمیه قم از دروس حضرات آیات وحید خراسانی، شیخ جواد تبریزی بهره‌مند شد، پس از عزیمت از مشهد در دروس حضرات آیات زنجانی و علم الهدی شرکت کرد.

وی همچنین در مباحث فلسفی از حضرات اساتید ابراهیمی دینانی، انصاری شیرازی و حسن‌زاده آملی بهره برده است.

از ابتدای ورود در حوزه، فعالیت‌های تدریس داشت و به تدریس اصول فقه، شرح لمعه، معالم و مکاسب مشغول بود.

در سال 67 ـ 65 سردبیر مجله حوزه و در سال 76 ـ 73 مسئول دفتر تبلیغات اسلامی خراسان بود، از سال 76 تاکنون در سه دوره متوالی عضو هیات مدیریه دفتر تبلیغات اسلامی (و سپس عضو هیات امنای آن) بود.

از سال 76 مدیر مسئول نشریه پژوهش‌های قرآنی و از همان سال عضو هیات تحریریه نشریات فقه اهل بیت و کاوش فقه در فقه اهل بیت بود.

صالحی در ادامه فعالیت‌های خود سال 78 مدیر مسئولی و سردبیری نشریه «پگاه» را بر عهده داشت که تاکنون 176 شماره از آن منتشر شده است.

از سال 61 در مجله حوزه به عنوان یکی از نویسندگان آن مشغول به فعالیت بود، همچنین از همکاران تفسیر راهنما از ابتدای فعالیت تا مراحل پایانی آن بود، ضمنا در پاره‌ای از پروژه‌ها و فعالیت‌های علمی، در مدیریت و یا در طراحی آن نقش‌هایی داشت چون: کاربرد دانش اصول در فقه و ...

از تالیفات وی می‌توان به، «‎تفسیر راهنما» اشاره کرد که در آن نقش ‎محقق را داشت، کتاب «حوزه و روحانیت»، «‎دانشگاه و دانشجو» از دیگر تالیفات اوست، البته 22 مقاله هم نوشته که از آن جمله می‌توان به، ‎ابوذر امام، اسوه امام، ‎امام و سلوک تفسیری و... اشاره کرد.

معاون وزارت ورزش سرپرست می شود/شانس مونسان زیاد است

اما در پی استعفای وزیر ورزش و جوانان، یکی از معاونان او، سرپرست این وزارتخانه ها می شود.

تا زمانی که جانشین محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان معرفی شوند، یکی از معاون او سرپرستی وزارتخانه ها را به عهده خواهند داشت. این فرد به زودی معرفی خواهد شد.

این در حالی است که در حال حاضر یکی از جدی ترین گزینه ها برای جایگزینی گودرزی و معرفی به مجلس برای وزارت ورزش، علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه‌آزاد کیش است.

این در حالی است که  مونسان اعلام کرده  که «کسی برای وزارت ورزش با او صحبت نکرده»‌، این درحالیست که از روش و منش رییس جمهور چنین بر می آید که تا لحظه ی انتخاب قطعی، با هیچ گزینه ای گفت و گو نمی کند.

از سویی دیگر دادکان نیز یکی دیگر از گزینه های احتمالی وزارت ورزش است، اما با وجود سوابق مثبت وی، نزدیکان دولت معتقدند دادکان گزینه ای حساسیت برانگیز است و می تواند بار دیگر هجمه و حملات منتقدان علیه دولت را گسترش دهد.

394 کلیک ها  چهارشنبه, 28 مهر 1395 16:57
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا