حزب اراده ملت ایران(حاما) شاخه فارس با صدور بیانیه ای پیرامون اتفاقات اخیر؛

حزب اراده ملت ایران(حاما) شاخه فارس با صدور بیانیه ای پیرامون اتفاقات اخیر؛
حزب اراده ملت- شاخه فارس
  • به دنبال رخ دادن برخی اتفاقات در فضای سیاسی استان فارس و بروز اختلاف سلیقه بین تعدادی از احزاب اصلاح طلب حاضر درشورای هماهنگی جبهه اصلاحات، حزب اراده ملت ایران(حاما) شاخه فارس بیانیه ای صادرکرد.
به فرجام نیک اصلاحات در استان امید فراوان داریم

راستین آنلاین – در بیانیه شاخه فارس این حزب که یک نسخه از آن نیز به دفتر پایگاه خبری تحلیلی راستین آنلاین ارسال شده آمده است:

به دليلى كه غم‏آموخته رازم خواند
سايه پرورده شمس‏الحق شيرازم خواند

به صفايى كه ندارد فلك مينايى
به وفايى كه نديده‏است كس از خودرايى

كه از اين تفرقه روزى كه كران خواهى كرد
آه حسرت به دل بى‏هنران خواهى كرد

چند ماهی بیش از انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی نمی گذرد و کام جریان مردمی اصلاحات در استان فارس هنوز شیرین از آن ماجراست.انتخاباتی که با تجمیع انرژی تمامی احزاب اصلاح طلب به سرانجامی نیک رسید. در شیراز و برخی حوزه های انتخابیه نتیجه ای به تمامی مطلوب داد و در دیگر حوزه ها نیز اهداف حداقلی این جریان را برآورد.

نمی توان تردیدی به خود راه داد که اتحاد اصلاح طلبان و عملکرد موفق شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و کمیته انتخابات استان از جمله عوامل مهم این پیروزی اند.

در پس کارزار انتخابات اما اختلاف سلایقی در بدنه اصلاحات کشور و استان را نظاره گریم که تحلیلش به گاه مناسب می تواند راهگشای آینده باشد. تعاطی و تضارب آرا  روش مقبول خردمندان است اما توجه به این نکته ضروری است که گسترش اختلافات نظری نباید موجب اخلال در عملکرد عناصر یک مجموعه شود.

حزب اراده ملت ایران(حاما) در استان فارس با نگاهی همه جانبه به رخدادهای سیاسی کشور و استان، پیروزی در عرصه های پیش رو را تنها از طریق اجماع و هم دلی تشکل های اصلاح طلب ممکن می داند و از تلاش صادقانه و پیگیر جهت تقریب آرا مختلف دریغ نخواهد ورزید.

مواضع کلی حامای فارس پیرامون رویدادهای اخیر در چهار بند خلاصه می شود

نخست- کمیته انتخابات شورای هماهنگی  با تصویب آیین نامه و تعیین هیئت رئیسه ای که پیشتر در خبرها آمده است به طور مستقل به کار خود ادامه خواهد.

دوم- انتخابات هیئت رئیسه شورای هماهنگی که در تاریخ 22 مهرماه 95 برگزار گردید، فاقد حد نصاب لازم برای تصمیم گیری بوده است و نتیجه اش نمی تواند مورد پذیرش اعضا قرار گیرد.گذشته از این ، تغییر در روند ریاست شورای هماهنگی باید بر اساس آخرین اصلاحیه آیین نامه یا مطابق آیین نامه جدید رخ دهد.

سوم- پذیرش ساختار شورای عالی سیاست گذاری در فارس ، منوط به تصمیم کمیته انتخابات استان است.

چهارم-  اتخاذ تصمیم بر حسب اتفاق آرا  در شورای هماهنگی و کمیته انتخابات باید مطمح نظر اعضا باشد و تصمیم گیری بر اساس رأی حداکثری، آخرین شیوه ممکن برای رسیدن به نتیجه قلمداد گردد.

با تمام آنچه گفته شد و با تمام رخدادهای اخیر ، ما هم چنان به فرجام نیک اصلاحات در استان امید فراوان داریم و بر این باوریم به رغم همه اختلافات، احزاب اصلاح طلب با درایت ، شفقت و مسئولیت پذیری راه وحدت را در پیش خواهند گرفت و هم چنان پیروز عرصه های عمومی باقی خواهند ماند .

حزب اراده ملت ایران(حاما)
شاخه فارس
23 مهرماه 1395

382 کلیک ها  جمعه, 23 مهر 1395 16:16
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا