نماینده ای که یک تنه جورهمه را می کشد از فراکسیون امید تا پلیس فارس/ آیا پارسایی،مطهری دیگری می شود؟

نماینده ای که یک تنه جورهمه را می کشد از فراکسیون امید تا پلیس فارس/ آیا پارسایی،مطهری دیگری می شود؟
بهرام پارسایی
  • شاید کمتر کسی تصور می کرد،مرد لاغر اندام و شیک پوشی که در وقت اضافه به عنوان نماینده ی مردم شیراز روی صندلی های شورای اسلامی این شهر می نشیند،روزی و در اولین حضورش در ساختمان بهارستان به یکی از پرکارترین نمایندگان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تبدیل شود.

شاید حتی زمان بسته شدن لیست امیددرشیرازهم برخی امیدوارنبودندکه بهرام پارسایی بتواندنماینده ای همچون آنچه امروز درمجلس است باشد.

اما پیش بینی همکار اودرشورای اسلامی شهر شیرازیعنی مظفر مختاری درخصوص پیروزی پارسایی درست از آب درآمد و جوان دندانپزشک، هفتم اسفند 94 به عنوان نماینده اول مردم شیرازجواز حضوردربهارستان را دریافت کردتا فصل جدیدی از زندگی خود را این بار به عنوان وکیل مردم در خانه ملت آغاز کند.

پایبندی به پیمان

پارسایی پس از حضور در مجلس برخلاف برخی دیگر از کسانیکه باسوء استفاده ازلیست امیدبه مجلس راه پیداکرده بودند،همچون سه نماینده دیگر شیرازبرسرعهدوپیمان خودباقی ماندتا درمیان نام های بزرگی که مردم آنها را به عنوان وکلای خود به مجلس شورای اسلامی فرستاده بودند،سخنگوی فراکسیونی شودکه بسیاری از مردم به آن «امید»بسته بودند.

انتقاد از طرح پزشک خانواده

ازجمله واکنش هایی که پارسایی درزوهای اول حضورش در مجلس شورای اسلامی از خود بروز داد،انتقادازطرح پزشک خانواده بود.

پارسایی که همزمان مسئولیت سخنگویی کمیسیون اصل نودمجلس را هم برعهده داشت  و با استنادبه  اصل ۸۴ قانون اساسی خودرادرمقابل مردم مسئول و پاسخگو می دانست  درمراسم روزپزشک با تاکید بر لزوم انتخاب نمایندگان پزشکان در سازمان نظام پزشکی، از بدنه جامعه پزشکی بجای بخش دولتی، به طرح «پزشک خانواده» اشاره کرد و گفت: این طرح به‌صورت ناقص از کشورهای دیگر گرفته شده و به‌صورت معیوب در استان فارس اجرا شده و در این رابطه هیچکس از حقوق مردم دفاع نکرده و بجای توجه به نیازها و مطالبه‌های مردم، گزارش‌های نادرست به وزیر بهداشت ارائه می‌شود .

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی  با اشاره به نارضایتی مردم از این طرح افزود: درصورتی که گزارش درست از نارضایتى گسترده مردمى به مرکز ارسال شود،‌ قطعاً دکتر قاضی‌زاده‌هاشمی مشکلات موجود در طرح «پزشک خانواده» را مرتفع می‌کرد.

واکنش درخصوص کذاب خواند منتقدان

یکی دیگر ازموضع گیری های بهرام پارسایی که سرو صدای زیادی در جامع پزشکی فارس ایجادکرد،انتقاد از مدیران دانشگاه علوم پزشکی شیراز درخصوص کذاب خواندن منتقدین و احضارآنها به دادگاه بود.

نماینده مردم شیراز در مجلس با انتقاد از عدم وجود روحیه نقدپذیری در برخی دستگاه‌ها گفت: نباید منتقدان را کذاب نامید.

پارسایی با اشاره به احضار شش نفر از پرسنل دانشگاه علوم پزشکی شیراز به اتهام نشر اکاذیب درباره حادثه سقوط بالگرد اورژانس فارس گفت: اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز به دلیل اظهارنظر غیر موافق، از پرسنل خود شکایت کند کار درستی نیست.

 

وی با ابراز نگرانی از نهادینه شدن چنین رفتارهایی درجامعه گفت: تکرار این اتفاق باعث بسته شدن باب نقد در جامعه می‌شود.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه در حادثه سقوط بالگرد اورژانس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز قصوراتی داشته است، افزود: متاسفانه پس از هر حادثه هوایی اگر خلبان فوت کرده باشد، همه گناه‌ها به گردن او می‌افتد.

پارسایی در بخش دیگری از سخنانش وضعیت بیمارستان‌های شیراز را نابسامان عنوان کرد و گفت: در اولین فرصت مسایلی همچون نابسامانی بیمارستان‌ها، سقوط بالگرد و آتش سوزی‌های اخیر استان را از طریق مجمع نمایندگان فارس پیگیری می‌کنیم و گزارش این پیگیری‌ها را به مردم اعلام می‌کنیم.

توضیح درخصوص رفتار پلیس فارس

یکی دیگر از واکنش های جالب پارسایی به عنوان نماینده مجلس موضع گیری سریع اوپیرامون انتشار تصاویری منتسب به مهاجرین افغان دریک قفس آهنی بود.

نماینده مردم شیرازدرمجلس شورای اسلامی این بار نیزدرقامت یک فردپاسخگوبه افکارعمومی ظاهرشد و گفت: "بعد از انتشار تصاویر نگهداری تعدادی بازداشتی در حصارهای فلزی، موضوع را از طریق فرمانده انتظامی استان فارس پیگیری کردم و آن‌ها گفتند که این بازداشتی‌ها لزوما ارتباطی با اتباع بیگانه نداشته‌اند و عمدتا از سارقین مسلح و قاچاقچیان بوده اند."

وی افزود: طبق توضیحات پلیس انتظامی استان فارس، تعدادی سارق مسلح، غیرمسلح، اشرار و قاچاقچیان دارای تابعیت ایرانی یا اتباع غیرمجاز در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی که به صورت مستمر اجرا می شود، توسط واحدهای عملیاتی دستگیر و در محوطه یگان، به وسیله راهبندهای فلزی محصور شده بوده‌اند.

نماینده مردم شیراز ادامه داد: طبق توضیحات پلیس این موضوع لزوما ارتباطی با اتباع بیگانه یا افغان ندارد، لذا فرماندهی انتظامی استان فارس موضوع منتشر شده در رسانه‌ها و فضای مجازی را تکذیب کرده اند.

یک موضوع گیری دیگر

در روزهایی که پیوستن ایران به گروه ویژه اقدام مالی(Financial Action Task Force) یا همان FATFبا واکنش های متفاوتی در کشور روبروشد، پارسایی باردیگر به عنوان یک نماینده مجلس همچون دیگر موضوع گیری هایش درمجلس بدون ملاحظه کاری سیاسی به این بحث ورود کرد و گفت: پیوستن ایران به FATF در اقتصاد کشور بسیار تاثیرگذار است و تمامی مراوادات بانکی و اقتصادی ما را با دنیا تضمین می کند.

سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با یادآوری این که پیوستن ایران به FATF تکمیل روند دوران پسابرجام است و منافعش باید عاید کشور ما شود، اظهار داشت: پیوستن جمهوری اسلامی ایران به این نهاد کاملا در اقتصاد ایران تاثیرگذار است.

پارسایی تصریح کرد: ما اگر عضو این نهاد نباشیم، جلوی رشد اقتصادی کشور گرفته می شود و هیچگاه نمی توانیم با دیگر کشورهای دنیا ارتباط اقتصادی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران تا تیرماه سال جاری به همراه کره شمالی در لیست سیاه FATF قرار داشت که این موضوع باعث شده بود تا نتوانیم ارتباطات بانکی و مالی با دنیا برقرار کنیم و این جلوی ورود سرمایه به کشور را گرفته بود و ما در عمل امکان سرمایه گذاری نداشتیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: عضویت ایران FATF باید با حفظ اقتدار و منافع ملی و در چارچوب قوانین اساسی برقرار شود زیرا پیوستن ما به آن به توسعه اقتصادی کشور و حل مشکل جامعه از جمله بیکاری جوانان کمک ویژه ای می کند.

سخنگوی فراکسیون امیدمخالفت ها با FATFرا همراه با اغراض سیاسی دانست و گفت:این رفتارها باهدف تخریب دولت انجام می شود.

بهرام پارسایی با ابراز تاسف از وجود گروهی که فقط می‌خواهند یک استارت تبلیغاتی برای تخریب دولت بزنند و به دنبال هر بهانه‌ای می‌گردند که بتوانند موجی در این راستا ایجاد کنند و با ابتدایی‌ترین و کمترین اطلاعات در مسائل مطرح شروع به تخریب دولت می‌کنندافزود: رقابتی بین مخالفین دولت برای وارد کردن هجمه به دولت ایجاد شده است.

 وی ادامه داد: شاید گروهی هم باشندکه فکر می‌کنند مخالفت‌شان مصالح کشور را دربرداشته باشد، اما کسانی که آگاهانه و بدون دلیل و صریح با این موضوع مخالفت می‌کنند از شفاف‌سازی می‌ترسند.

سخنگوی فراکسیون امید مجلس با اشاره به انتقادات برخی افراد به برجام خصوصا در زمینه عدم مراودات بانکی تصریح کرد: اکنون با درایت دولت تدبیر و امید این گره باز شده و فرصت یک ساله‌ای پیش روی کشور قرار گرفته و ما این امکان را داریم که ارتباطات بانکی خود را با دنیا برقرا کرده و برای تداوم آن با حفظ منافع ملی فرصت‌سازی کنیم؛  لذا همین که ما در لیست سیاه پولشویی قرار نداشته باشیم یک برد برای کشور به حساب می‌آید.

درهرحال واکنش های شفاف ،بدون ملاحظه کاری و مصلحت اندیشی پارسایی که برخی آنها «شجاعانه»می خوانندوقوع این احتمال را تقویت می کند که مجلس دهم «یک علی مطهری»دیگررابه جامعه معرفی خواهدکرد.

نماینده ای که با استنادبه قانون از وظیفه و تکلیفی می گوید که مردم براساس قانون اساسی به او واگذارکرده اند.

 

2054 کلیک ها  یکشنبه, 21 شهریور 1395 16:40
این مورد را ارزیابی کنید
(20 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

1 نظر

  • نیما پنج شنبه, 25 شهریور 1395 16:40 ارسال شده توسط نیما

    تشکر و قدر دانی از تلاشهای دکتر پارسایی

    گزارش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا