توهین های رسانه ملی به اهل سنت رسید/مطهری:صداو سیما عذرخواهی کند

توهین های رسانه ملی به اهل سنت رسید/مطهری:صداو سیما عذرخواهی کند
این تصویر تزئینی است
  • پس از آنکه اعلام خبر دروغ مرگ احسان علیخانی و توهین به دونده ملی بوش بوشهری از طریق رسانه ملی جنجال زیادی را به پا کرد این باز دامنه توهین ها به اهل سنت رسید تا نماینده مردم بوکان درمجلش شورای اسلامی نطق پیش از دستور خود را به اعتراض به صداو سیما اختصاص دهد.نطقی که با واکنش علی مطهری نیز همراه بود.

در پی تذکر نماینده مردم بوکان به دلیل توهین به افراد اهل سنت در یکی از شبکه‌های تلویزیونی، مطهری که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت ، گفت: توهین به افراد اهل سنت کارزشتی است و صدا و سیما باید عذرخواهی کند.

محمدقسیم عثمانی در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی، اعلام کرد: متاسفانه در برنامه پرمخاطبی از شبکه سوم صداوسیما مجری هنرمند آن علناً صحبت‌های تفرقه‌افکنانه‌ای زده و با توهین به افراد مورد احترام اهل سنت صحبت‌هایی زده که در شأن صداوسیما نبود.

او با بیان این‌که لازم است که هر چه سریع‌تر صداوسیما عذرخواهی کند، خاطرنشان کرد: این وحدت محتوایی و معنایی جامعه اهل تشیع و تسنن کشور همچون همیشه تقویت شود  و اجازه ندهند دشمنان نظام و ملت ایران از این قضیه بهره‌برداری سیاسی کنند.

نماینده مردم بوکان در مجلس دهم یادآور شد:‌ همان‌طور که رهبری هم فرمودند آن‌هایی که بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد می‌کنند، نه شیعه هستند و نه سنی. لذا با توجه به همین فرمایش ایشان لازم است صدا و سیما سریعاً عذرخواهی کند.
 
این عضو هیات‌رییسه مجلس در تذکری دیگری با استناد به اصل ۳ قانون اساسی و رفع تبعیض ناروا گفت:  یک کشاورزی در یکسال زراعی هزینه می‌کند زحمت می کشد و همه امکانات تولید را به صورت نسیه فراهم می کند به امید این که محصول حاصل شود و پولش را دریافت کند.
 
نماینده مردم بوکان در مجلس افزود: اما امروز ۲۴ مرداد است و چند ماه گذشته ، مردم هم گندم را تحویل داده‌اند اما متاسفانه هنوز یک ریال به آن‌ها پرداخت نشده است و وزیر جهاد کشاورزی پز افزایش تولید گندم را می دهد. ضروری است در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی این بخش حتما مورد توجه قرار گیرد .
 
او تصریح کرد: بنده نهمین سالی است که در مجلس حضور دارم و هر سال باید تذکر دهیم تا پول گندم را پرداخت کنند آیا نمی شود یک سال برنامه ریزی صورت گیرد که به موقع پول کشاورزان پرداخت شود.
 
علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت، با وارد دانستن این تذکر خاطرنشان کرد: توهین به افراد مورد احترام اهل سنت کار زشتی است و صداوسیما باید عذرخواهی کند . مقام معظم رهبری هم در سفری که به کردستان داشتند توصیه کردند که به افراد مورد احترام اهل سنت توهین نشود.
 
نماینده مردم تهران در مجلس همچنین در مورد تذکر به وزیر جهاد کشاورزی درباره پرداخت پول کشاورزان، گفت: پرداخت مطالبات کشاورزان حرف درستی است و مدتی است که گندم را تحویل داده‌اند وچند ماهی از آن می گذرد اما پولشان را پرداخت نکرده‌اند. بنابر این به وزیر جهاد کشاورزی توصیه می‌کنیم، هر چه سریع‌تر این مشکل راحل کند.

603 کلیک ها  یکشنبه, 24 مرداد 1395 16:53
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا