رئیس هیات رئیسه مجمعه مشورتی توسعه استان های کشور:

رئیس هیات رئیسه مجمعه مشورتی توسعه استان های کشور:
عبدالغفارشجاع
  • رئیس هیات رئیسه مجمع مشورتی توسعه استان های کشورگفت: برخی گمان می کردندمجمع مشورتی جای آنها را تنگ می کند.
برخی گمان می کردندمجمع مشورتی جای آنها را تنگ می کند/دولت قبل صدمات جدی به زیرساخات های کشور وارد کرد

عبدالغفارشجاع که در پایان نشست ماهانه روسای مجمع مشورتی توسعه استان های کشور در اردبیل سخن می گفت، با اشاره به روند شکل گیری این مجمع در کشور گفت:این مجامع که پس از انتخابات سال 92 وعموما با مسئولیت روسای ستادهای انتخاباتی دکتر روحانی در استان ها تشکیل شده است،در مراکز استان ها متشکل از 21 نفر،شهرستان ها 15 نفر و بخش ها 9 نفر ازنخبگان در حوزه های مختلف است.

وی افزود: این افراد نخبه در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ضمن بررسی طرح و برنامه های دولت ،پیشنهادات و خواسته های کارشناسی خود راپس از بحث و بررسی و با هدف  توسعه استان ها به استانداران و روسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ارجاع می دهند.

مشاور عالی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشوربا  تاکید بر این موضوع که اعضای این مجمع در بحث های سیاسی حضور نداشته و در کار مدیران اجرایی نیز دخالتی ندارند افزود:هدف این مجمع  تنها پیشرفت و توسعه استان های کشور است.

نماینده دوره چهارم و پنجم مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی ایران با بیان اینکه دولت گذشته لطمات و صدمات جبران ناپذیری به زیر ساخت های اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی کشور وارد کرده است افزود:مجمع مشورتی توسعه استان ها با درک صحیح از شرایط موجود و با هدف ارائه راهکار کارشناسی برای مرتفع ساختن چالش های پیش روی کشور در این حوزه ها تمام تلاش خود را به کار بست.

شجاع با تاکید بر اینکه مجمع  مشورتی در چارچوبی کاملاً معین و در قالب نقش مشورتی با بهره‌گیری از نخبگان فعالیت می‌کند افزود :یکی از اهداف و استراتژی های این مجمع جلوگیری از افزودن باراضافه بر پیکر دولت بود که این هدف تا کنون محقق شده است.

رئیس هیات رئیسه مجمعه مشورتی توسعه استان های کشورفعالیت اعضای  این مجمع را بدون دریافت حقوق از دولت عنوان کرد و افزود:این مجمع که زیرمجموعه دبیرخانه انجمن های تخصی کشور است از بدو تشکیل تا کنون  با بهره گیری از دانش و تجربه عده از دلسوزان و نخبگان کشوراقدام به ارائه طرح های کارشناسی در سطح محلی و ملی کرده است.

شجاع حجم پروژه های نیمه کاره به میراث مانده از دولت قبل را بسیار زیاد توصیف کرد و افزود:یکی از اهداف این مجمع بررسی کارشناسی این طرح ها بر اساس طرح آمایش سرزمینی  شناسایی و ترغیب بخش خصوصی برای ورود و سرمایه گذاری روی این طرح بوده است.

وی با قابل قبول توصیف کردن عملکرد این مجمع در طول سه سال گذشته افزود:در حالیکه برخی  از مسئولین استان ها گمان می کردندمجمع مشورتی جای آنها را تنگ می کندودرپذیرش این مجمع در برخی استان های کشور کم لطفی می کردند اعضای این مجمع توانستند عملکرد خوبی را در طول این مدت از خود نشان دهند.

رئیس هیات رئیسه مجمعه مشورتی توسعه استان های کشوریکی از دستور کار های نشست اخیر سراسری روسای این مجمع در اردبیل را بررسی اقدامات انجام شده در استان های کشور در طول سه سال گذشته عنوان کرد و افزود:دراین نشست و در بررسی های انجام گرفته استان فارس به لحاظ کمی و کیفی یکی از استان برتر کشور تشخیص داده شد.

به گفته شجاع این مجمع در استان فارس توانسته خلاء بين مردم و دولت را  با استفاده از مشارکت های عمومی و آرا و نظرات انديشمندان و در راستای توسعه همه جانبه پرکند.

unnamed 3نشست سراسری روسای مجمع مشورتی توسعه استان های کشور در اردبیل

358 کلیک ها  یکشنبه, 24 مرداد 1395 11:31
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا