داستان پسرنوح به خانه شریعتمداری کشیده شد/پسر نویسنده سابق کیهان به منافقین پیوست

داستان پسرنوح به خانه شریعتمداری کشیده شد/پسر نویسنده سابق کیهان به منافقین پیوست
اباذرنوری زاد
  • «اباذر نوری زاد»، پسر «محمد نوری زاد» با انتشار یادداشتی از پیوستن خود به سازمان تروریستی مجاهین خلق (منافقین) خبر داد.

محمد نوری زاد که تا چند سال پیش از کارگردانان مورد وثوق صداوسیما و نویسنده ای رادیکال علیه اصلاح طلبان در روزنامه ی کیهان بود و پس از سال ۸۸ به یک باره مشی اپوزسیونی اتخاذ کرد، حالا فرزندش نیز از پیوستن به منافقین خبر داده است.

محمد نوری زاد کارگردان مجموعه های تلویزیونی «چهل سرباز» و «پروانه ها نمی میرند» بود و پروژه های پرخرجی را برای صداوسیما بر عهده داشته است.

از جمله مواضع او می توان به سخنرانی در مراسم شب هفت اسدالله لاجوردی اشاره کرد که با مقایسه او و سعید حجاریان که هر دو ترور شده بودند ضمن تقدیر از لاجوردی به حجاریان تاخت.

نوری زاد در مطلبی با عنوان مناظره دو زندانی که در سال ۱۳۷۹ در کیهان به چاپ رسید ضمن تقدیر از محمدرضا نقدی به عبدالله نوری تاخت. این دو مقام سیاسی از دو جناح مختلف محکوم به زندان شده بودند.

در مطلبی دیگر که در سال ۷۹ در کیهان به چاپ رسید نوری زاد محمدتقی مصباح یزدی را چراغ راه خطاب کرده بود و از او در برابر توهین ها حمایت کرده بود.

اباذر نوری زاد بنا به گفته ی خودش در نشست اخیر آن سازمان تروریستی نیز حضور داشته و در این باره نوشته است: «چند سال اخیر بیشتر به فعالیت های مجاهدین توجه می کردم. به خصوص گردهمایی های سالانه را حتما می دیدم. این که نهم جولای در جشن کهکشان حضور داشتم، البته آرزوی سال های اخیرم بود. آرزویی که عمری دست نیافتنی می آمد اما بود».

محمد نوری زاد که به ویژه در دوره ی دولت های اصلاحات در روزنامه ی کیهان به شدت به این جریان سیاسی حمله می کرد، در سالهای اخیر با جدا شدن از آن روزنامه رویکردی اپوزسیونی پیش گرفته است.

این نویسنده ی اصولگرا که در این سالها ظاهرا از آن جریان جدا شده، اصلاح طلبان را به محافظه کاری متهم می کند و علی رغم ادبیات رادیکال، فعالیت آزادانه ای دارد.

خبر پیوستن اباذر نوری زاد در حالی از ساعات گذشته در برخی رسانه های داخلی از جمله سایت خبری صداوسیما منتشر شده که تاریخ اطلاعیه ی او دو روز پیش را نشان می دهد.

644 کلیک ها  شنبه, 09 مرداد 1395 14:56
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا