فرار روبه جلو احمدی‌نژاد در سفر به ملارد؛

فرار روبه جلو احمدی‌نژاد در سفر به ملارد؛
سفراحمدی نژاد به ملارد
  • محمود احمدی‌نژاد که این روز‌ها بدون توجه به برملا شدن فساد‌های مالی و اداری رخ داده دردولت نهم و دهم می‌تینگ‌های سیاسی برگزار می‌کند، این بار ملارددراستان البرزرا مقصد سفرپرحاشیه خود قرارداد. رئیس جمهوردولت‌های نهم و دهم در حالی به ملاردرفت که ۳ ماه پیش، مخالفت‌هایی برای حضور رئیس دولت‌های نهم و دهم صورت گرفت و جلوی ورود وی به ملارد گرفته شده بود.
برای بردن آبروی دیگران، برنامه ریزی می‌کنند و نقشه می‌کشند+حاشیه‌ها

درحالی که احمدی‌نژاد درطول حضورش در ساختمان پاستوروذرمقایسه با روسای جمهور پیش و پس از خودش بیشترین فاصله را با بیت امام خمینی (ره) را داشت، اطرافیان او هدف از اینگونه سفرهای رئئیس دولت مهرورز را «تبیین اندیشه‌های امام» می‌دانند.
اما این بار نیز سفروی به این شهر بدورازحاشیه نبود.
جمعیتی که از شهر‌هایی نظیر قم و کرج به ملارد آمده بودند و در مقابل مسجد خامس آل عبا ی این شهر تجمع کرده بود، پوسترهای اختصاصی سخنرانی احمدی نژادرا دست به دست می‌کردند.
در این میان جوانی که نوشته‌ای با این مضمون «آمده‌ام به استقبال کسی که ده سال از بهترین روزهای عمرم را با بگم بگم‌هایش به بد‌ترین روزهاتبدیل کرد» در دست داشت، بیش از همه جلب توجه می‌کرد.

درمیان جمعیت مردی که بلند فریاد می‌زد: «من از قم آمده‌ام»، تعدادی برگه در دستش بود که میان مردم پخش می‌کردکه درآن‌ها با سوءاستفاده از صحبت‌های آیت الله جوادی آملی درآن‌ها مبنی بر «نفوذ دشمن و دیاثت سیاسی»، تخریب‌های علنی علیه دولت یازدهم دیده می‌شد.
اما احمدی‌نژاد برخلاف سخنرانی‌های قبلی‌اش، صندوق دریافت نامه‌اش را با خود به همراه نیاورده بودتا پیرزن مسنی که در میان جمعیت مدام از این و آن سوال می‌کرد که آیا نامه هم می‌توانیم بنویسیم؟ تا پیان این می‌تینگ سرگردان و حیران باشد!
درگوشه‌ای از شبستان مسجد تعدادی از حاضرین قبل از ورود رئیس جمهور سابق تمرین برای فرستادن شعار می‌کردند که یکی از این شعار‌ها «یوزارسیف زمانه خوشامد خوشامد» بود.
هم زمان با ظاهر شدن احمدی نژاددرمحل سخنرانی عده‌ای که از قبل تمرین شعار دادن می‌کردند با شعارهایی نظیر: «به جون هر چی مرده، احمدی برمی گرده»، «صل علی محمد بوی رجایی آمد»، «حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست»، ازوی استقبال کردند.

فردی که پیش از سخنرانی احمدی نژادسعی داشت از تریبون محل سخنرانی حاضرین را به وجد آورد فریاد می‌زد: «خطاب به کاسبان تحریم و آن‌هایی که عزت را فروختند و تحریم جدید خریدند، می‌گوییم نه سازش، نه تسلیم، نبرد با آمریکا.»
اما احمدی‌نژاد در ابتدای سخنرانی خود درباره کرامت انسانی صحبت کرد. وی در همین باره گفت: «یک انسان ذلیلی در کاخ سفید نشسته، تو هنوز انسان نشده‌ای، کرامتی نداری.» «کسی که طعم عزت انسانی را چشیده باشد، غیر از خدا در برابر هیچ کس تسلیم نمی‌شود.
وی در بخش از سخنان خود با اشاره به تسلط مستکبرین بر دیگر کشور‌ها گفت: شیاطین برای تسلط بر جوامع، از وسیله تحقیر داشته‌های ملت استفاده می‌کنند.
رئیس دولت‌های نهم و دهم در ادامه گفت: من نمی‌خواهم اینجا به مسائل روز مستقیما اشاره کنم؛ شما خودتان متوجه می‌شوید. عده‌ای خودشان را درجه ۱ و بقیه را درجه ۲حساب می‌کنند.
احمدی‌نژاد با اشاره به پدیده اشرافی‌گری بیان داشت: کسانی که اشرافی‌گری می‌کنند احساس عزت ندارند. این‌ها به جای اینکه نگاه خود را تغییر بدهند، به اشیای مادی متوسل می‌شوند.
احمدی‌نژاد در ادامه اظهارات خود با اشاره به دروغ گویی، فریب کاری و دست اندازی به بیت المال گفت: انسان عزت مدار نمی‌تواند دروغ بگوید، فریب کاری کند و به بیت المال دست اندازی کند. کسانی که چنین کارهایی می‌کنند، از درون خار شده‌اند هرچند در ظاهر پر مدعا باشند. برخی یک جوری راه می‌روند که انگار شمشیر قورت داده‌اند. با این سخن، فردی از میان جمعیت فریاد زد: برای سلامتی دکتر صلوات.
احمدی‌نژاد در ادامه با اشاره به فعالیت رسانه‌ای عده‌ای برای بردن آبروی دیگران گفت: عده‌ای با سواستفاده از رسانه و با جنگ روانی، کار تخریب دیگران را به طور سازمان یافته انجام می‌دهند. برای بردن آبروی دیگران، برنامه ریزی می‌کنند و نقشه می‌کشند.
رییس دولت هاى نهم و دهم در بخش دیگرى از سخنانش به موضوع دست اندازى و غارت بیت المال توسط برخى پرداخت و گفت:» عده اى که به بیت المال دست اندازى می‌کند قطعا دچار ذلت خواهند شد و آینده خوبى در انتظار ان‌ها نیست «
حامیان احمدی‌نژاد در این طمان با شعار» مرگ بر غارتگر بیت المال او را همراهى کردند.
درپایان مراسم سخنرانى، فردى که قصد داشت به احمدى‌نژاد اعتراض کند، با واکنش برخى از حضار روبرو شد و وى را به بیرون مسجد هدایت کردند.
پس از پایان مراسم حاضران شعار «به جون هرچى مرد، احمدى برمیگرده» را سر دادند که احمدى‌نژاد با حالت طنز به ان‌ها گفت: «بگذارید من سالم از اینجا بیرون بروم» که با خنده حضار روبرو شد.

resized 612825 471resized 612826 512

 سرویس سیاسی راستین آنلاین

1502 کلیک ها  جمعه, 25 تیر 1395 13:43
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا