عضو شورای شهر تهران:

عضو شورای شهر تهران:
محمد حقانی
  • دوشنبه گذشته، آقای شهردار در جلسه شورا درباره فیش های حقوقی خود و معاونانشان صحبت کردند و فرمودند که ما پرداخت های غیر متعارف نداریم و همه اینها بر اساس ضوابط است. همچنین گفتند دریافتی من و همسرم ماهیانه 7 میلیون بیشتر نیست و خانمم ده سال است صلواتی می کند.
در شهرداری، پرداخت های حاشیه ای وجود دارد که در فیش ها نمی آید / آنهایی که بخواهند سواستفاده کنند می دانند چه کار کنند که به نام خودشان یا همسرشان چیزی ثبت نشود

حقانی اظهار داشت: دوشنبه گذشته، آقای شهردار در جلسه شورا درباره فیش های حقوقی خود و معاونانشان صحبت کردند و فرمودند که ما پرداخت های غیر متعارف نداریم و همه اینها بر اساس ضوابط است. همچنین گفتند دریافتی من و همسرم ماهیانه 7 میلیون بیشتر نیست و خانمم ده سال است صلواتی می کند.

وی افزود: من نمی خواهم حرف کسی را تکذیب یا تایید کنم. وقتی مسئله ای پیش می آید، همه به دنبال این هستیم که همان موقع اظهار نظر کنیم. خب وقتی ما قانون و ضابطه داریم، چرا بر اساس قانون و ضابطه عمل نمی شود؟ من با پرداخت نامتعارفی که چند نفر در برخی زیر مجموعه های دولت دریافت کردند، مخالف هستم. خب، در گنجه باز است، حیای گربه کجا رفته؟

حقانی اضافه کرد: ما به عنوان شورای شهر از آقایان شهرداری باید بخواهیم دریافتی ها را اعلام کنند، آن هم دریافتی های خالص. در شهرداری معمولا، پرداخت های حاشیه ای وجود دارد که خیلی در فیش نمی آید. من از شما به عنوان یک رسانه سوال می کنم؛ آنهایی که بخواهند سواستفاده کنند، بلد هستند چطور عمل کنند که به نام خودشان یا همسرشان یا فرزندانشان چیزی ثبت نشود.

این عضو شورا تصریح کرد: افرادی که این رقم های زیاد را در شهرداری می گیرند، واقعا همین مقدار خدمت می کنند؟ آیا شایستگی دریافت چنین حقوق و مزایایی را دارند؟ اشکال عمده، ساختاری و تشکیلاتی است. در واقع ما افرادی که برای پستهای سازمانی یا مسئولیت های مهم که خیلی در مملکت و در شهرداری می تواند تاثیرگذار باشد، منصوب می کنیم که دارای شرایط لازم نیستند و شایستگی آن را ندارند.

حقانی با بیان اینکه قالیباف عزتی برای اعضای شورای شهر قائل نیست، گفت: اعضای شورای شهر، نمایندگان مردم هستند. وقتی شهردار با شورا که متشکل از نمایندگان مردم است، مشورت می کند،یعنی برای مردم ارزش و عزت قائل شده است. با این حال، متاسفانه قالیباف این موضوع را جدی نمی گیرد.

454 کلیک ها  شنبه, 19 تیر 1395 13:28
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا