سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی:

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی:
بهرام پارسایی
  • سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به نظر رئیس جمهور مبنی برارائه لايحه اي برای شفاف سازی پرداخت حقوق و پاداش ظرف مدت يك ماه به مجلس ، كميسيون اصل نود به دولت کمک می کند تا با تحقيقات كامل، نسبت به رفع نواقص احتمالي لايحه اقدام كند تا يك قانون شفاف در اين زمينه تدوين گردد.
در ارائه لایحه شفاف سازی پرداخت حقوق و پاداش به دولت کمک می کنیم

بهرام پارسایی که شامگاه پنجشنبه 17تیرماه در یک گفتگوی زنده تلوزیونی با بخش خبری ساعت 21 شبکه اول سیما سخن می گفت افزود: قانون مديريت خدمات كشوري در سال ١٣٨٦ از طرف مجلس به صورت آزمايشي براي ٥ سال به دولت ابلاغ شد و دولت می بایست در سال ١٣٩٠ لايحه ي خود را در اين زمينه به مجلس ارائه مي كرد كه متأسفانه اين كار صورت نگرفت.

اتفاقی که قطعا يكي از دلائل ايجاد مشكلات كنوني است. وی با اشاره به روند شکل گیری کمیسیون اصل 90مجلس شورای اسلامی با بیان اینکهوضعيت تشكيل كميسيون اصل نود به دلائل مختلف با ساير كميسيون ها متفاوت هست افزود: به همين دليل اين كميسيون روز سه شنبه رسميت پيدا كرد و به دليل حساسيت موضوع و تاكيدات مقام معظم رهبري و پي گيري افكار عمومي، بلافاصله بعد ازنشست صحن علني، این کمیسیون تشكيل جلسه داد و موضوع بررسی فیش های نجومی را در دستور كار قرار داد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر عزم اعضاء كميسيون برای رسيدگي به همه ي مسايل خصوصا بحث فیش های نجومی،حضورعلی لاریجانی را به عنوان رئیس مجلس در این کمیسیون یک نقطه قوت دانست و افزود: در چنین شرایطی اين موضوع در همان روز نخست و در اولين جلسه تشكيل كميسيون در دستوركار قرار گرفت.

پارسایی با تاکید بر نقش محوری این کمیسیون در پیگیری مسایل مربوط به پرداخت های نجومی به برخی مدیران گفت: آن چيزي كه مسلم است، طبق فرمايشات بنيان گذار كبير انقلاب اسلامي، مجلس در رأس امور است و در رسيدگي به چنين موضوعاتي، طبق قانون بر عهده مجلس است و ديگر قوا موظف به همكاري با كميسيون اصل نود هستند.

وی افزود:بازوي نظارتي مجلس، ديوان محاسبات است كه طبق اصل ٥٥ قانون اساسي، بايد نتيجه ي نظارت بر نحوه ي هزينه كرد بودجه ي كل كشور را در پايان هر سال به مجلس ارائه دهد و سازمان بازرسي نيز در اين زمينه همكاري لازم را خواهد داشت ، بنابراين هماهنگي با كميسيون اصل نود است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی دلیل اینکه رئیس مجلس، خواهان بررسي و ارائه گزارش این موضوع در دو هفته است را حساسيت و جديت مجلس نسبت به این موضوع دانست و افزود:اعضای كميسيون هم تمام تلاش خود را در تسريع تعيين تكليف اين پرونده بیه کار بسته است.

پارسایی در عین حال افزود: اما چون هدف ما، علاوه بر بازگرداندن دريافتي هاي نامتعارف به بيت المال، ريشه يابي دلائل و برخورد با مسببين اين مشكل هست، ممكن است نياز به زمان بيشتري باشد كه كيفيت و دقت اين گونه بررسي ها فداي زمان نشود. وی ابراز امیدواری کرد: که اعضای کمیسیون اصل 90 بتواندبرای شفاف شدن پرداخت ها طرحي شفاف با محوریت رفع مشكلات قانوني و پر كردن خلاء قانوني دراین خصوص به مجلس ارائه دهيد.

سرویس سیاسی راستین آنلاین

825 کلیک ها  جمعه, 18 تیر 1395 04:06
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا