استاندارفارس در گردهمایی احزاب اصلاح طلب فارس:

استاندار فارس
استاندار فارس  
استاندارفارس در گردهمایی احزاب اصلاح طلب فارس: استاندار فارس

تحمل رقیب و دیگراحزاب یکی از نیازهای احزاب است/احزاب باید حس مقام پرستی را حذف کنند

سید محمد علی افشانی، شامگاه پنجشنبه در گردهمایی احزاب وتعدادی از شخصیت های اصلاح طلب در شیراز افزود: انسان هزینه بزرگی را متحمل شد تا بهترین روش اداره کشور را که همان استفاده از احزاب قدرتنمد و مورد وثوق مردم است را بیاموزد.

وی افزود: لذا اگر به جای حضور محتوایی و داشتن جایگاه واقعی تنها عنوان احزاب مطرح باشد موجب نگرانی است .

وی، یکی از نیازهای اصلی احزاب را تحمل رقیب و دیگر احزاب دانست و گفت: اگر احزاب تحمل هم را نداشته باشند چگونه می توانند در جامعه نقش آفرین باشند؟

استاندار فارس، با اشاره به اینکه، احزاب باید حس مقام پرستی را حذف کنند ادامه داد: وجود چهار حزب برخوردار از پایگاه اجتماعی بهتر از 400 حزب فاقد پایگاه اجتماعی است و اگر اجازه دهیم که احزاب قدرتمند در جامعه شکل گیرد دیگر در انتخابات دغدغه ما این نخواهد بود که انتخابات قومی و محلی می شود.
افشانی افزود: بنابراین تنها راه رسیدن به یک جامعه مدنی این است که احزاب قدرتمند با پایگاه اجتماعی وسیع در کشور شکل گیرد.
وی تصریح کرد: حزب باید ابزار اعمال حاکمیت مردم باشد، ما نیازمند حاکمیت قانون و حاکم شدن مردم هستیم و یکی از ابزارهای حاکمیت قانون تن دادن به رای و نظر مردم است، یعنی اجرای قانون در جهت منافع تمام ذی نفعان، یعنی رای مردم هرچه هست صیانت شود و جامعه با حاکمیت قانون و حاکمیت مردم اداره شود.
استاندار فارس گفت: تقویت نهادهای اجتماعی در جهت تقویت حاکمیت مردم است و همه مدیران و مسئولان موظفند از آن دفاع کند.
او افزود: احزاب باید به جز فعالیت های سیاسی در حوزه های دیگر هم فعالیت داشته باشند.
افشانی اضافه کرد: یکی از کارکردهای احزاب این است که با ناهنجاری ها و فساد برخورد کنند تا بتوانند در جامعه تاثیرگذار باشند.
استاندار فارس، نظارت اجتماعی را یکی از کارکردهای حزب در جهت جلوگیری از گسترش فساد در جامعه دانست و گفت: احزاب یک فضای آزاد می خواهند تا در آن فضا بتوانند نقد کنند و نظارت دقیق داشته باشند.

سرویس سیاسی راستین آنلاین

انتهای پیام /  102
882 کلیک ها 
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا