چاپ کردن این صفحه

عضو هیات رئیسه مجلس ششم:

عضو هیات رئیسه مجلس ششم:
سیدابراهیم امینی
  • عضو هیات رئیسه مجلس ششم گفت: اینکه یک جریان سیاسی با استفاده از نهادهای قدرت و ابزاری که در دست دارد بیاید و درجامعه عرض اندام کند درست و پذیرفته نیست چراکه دریک جامعه دموکراتیک این صندوق های رای است که وزن جریان های سیاسی را مشخص می کنند.
صندوق های رای وزن جریان های سیاسی را مشخص می کنند

سروریس سیاسی راستین آنلاین:سیدابراهیم امینی که شامگاه یکشنبه ششم تیرماه درضیافت افطارانجمن وفاق و توسعه دانشجویان دانشگاه شیرازسخن می گفت افزود:دریک  نظام مردم سالارباید ظهور و افول جریان های سیاسی  با تکیه بر وزن اجتماعیشان  باشد نه فشار های رقیب .

وی با بیان اینکه اگر یک بررسی دقیق از اتفاقات چند ساله اخیر در حوزه سیاسی و اجتماعی کشور داشته باشیم متوجه خواهیم شد که  کمرنگ شدن حضور اصلاح طلبان به دلیل پایین آمدن وزن اجتماعیشان نبوده است افزود:این کمرنگ شدن درست زمانی رخ داده است که رقیب با استفاده از امکانات خود محدودیت هایی را در عرصه های مختلف برای اصلاح طلبان ایجادکرده است.

عضو هیات رئیسه حزب اعتمادملی درعین حال با تاکید بر لزوم آسیب شناسی در جریان اصلاحات گفت:انتخابات سال 84 درس بزرگی به ما داد و آن هم اینکه با تعدد نامزدها و جزیره ای عمل کردن هیچگاه موفق نخواهیم شد.

امینی بااشاره به نتایج انتخابات مجلس دهم نیزگفت:نتایج این انتخابات یک حقیقت را باردیگرآشکارکردو آنهم رای ثابت اصولگرایان در انتخابات بود.

نماینده اسبق مردم ممسنی درمجلس شورای اسلامی افزود:رای آقای حدادعادل  در مجلس نهم و دهم به یک اندازه بود،اما دلیل اینکه این نماینده اصولگرادر مجلس دهم جایی در میان سی نماینده تهران نداردتنها حضورآگاهانه مردم پای صندوق های رای  و برنامه ریزی اصلاح طلبان است.

برخی نمایندگان اخلاق سیاسی رارعایت نکردند

امینی با انتقاد از عملکرد برخی نمایندگان که با استفاده ازاقبال عمومی مردم به  لیست امید موفق به حضوردرمجلس شدنداما درمیانه راه اخلاق سیاسی را رعایت نکردندافزود: دوستان در مجلس نتوانستند سهمشان راازاین پیروزی بزرگ بگیرند.

عضو هیات علمی دانشگاه شیرازبا بیان اینکه در همه جای دنیا مرسوم است کسانیکه در پیروزی نقش دارند بایددر پیشبرداهداف پس از پیروزی نیز نقش داشته باشندافزود: درهمه جای دنیا کسی که دریک انتخابات سرلیست است و موفق به کسب رای اول می شود، در مجلس نیز تابلو لیست برنده می شود.

وی دربخش دیگری از صحبت هایش با انتقاد از تیم اقتصادی دولت یازدهم بر لزوم تجدید نظر روحانی در این تیم تاکید کرد و گفت:نباید به هیچ قیمت اجازه داد که مردم از عملکرد دولت دلسردشوند.

امینی با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت توانایی لازم را برای تحقق اهداف روحانی نداردافزود:اگر مردم از عملکرد اقتصادی دولت دلسردشوندراضی کردن آنها برای حضورمجدد پای صندوق رای کار سختی است.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی اشراف مخالفان دولت به این موضوع و ایجاد هجمه گسترده رسانه ای به دولت رابا چاشنی مسایل اقتصادی چالش پیش روی دولت روحانی دانست و افزود:متاسفانه تیم اطلاع رسانی دولت یازدهم توان و وقت مقابله با این هجمه گسترده را ندارد.

امینی کارکردتاثیرگذارتیم اطلاع رسانی دولت را مستلزم تعریف یک ساختار حرفه ای و مستقل از دیگر مسئولیت ها دانست و افزود:این تیم باید به درستی و با استفاده ازابزارمختلف به مردم اعلام کند که چه موضوعاتی مانع از تحقق اهداف دولت در اجراشده است.

کاررا باید به کاردان سپرد

وی دربخش پایانی صحبت هایش به سرانجام رسیدن پرونده هسته ای ایران را یکی از اقدامات ماندگار دولت و نتیجه سپردن کار به کاردان دانست وافزود:رئیس جمهوربایددرحوزه اقتصاد واطلاع رسانی نیز کاررا به افرادکاردان و همراه واگذارکند.

573 کلیک ها  دوشنبه, 07 تیر 1395 09:13
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

موارد مرتبط

خرید بلیط هواپیما