استاندار فارس:

استاندار فارس:
استاندار فارس
  • استاندار فارس گفت: در اتفاق آتش سوزي جنگل هاي پاسارگاد، همه ما در بخش‌هاي مختلف تجهيزاتي، عملياتي و مديريتي ضعف داشتيم.
همه ما در جريان آتش سوزي پاسارگاد ضعف داشتيم

سرويس استان های راستين آنلاينسيد محمدعلي افشاني عصر چهارشنبه 27 خرداد در جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران استان فارس، گفت: با عنايت به اينكه دستگاه اي مختلف در بحث آتش سوزي جنگل هاي پاسارگاد تمام تلاششان را كردند، اما بايد بپذيريم كه بدون استثنا همه ما ضعف داشتيم.

وي با بيان اينكه، در بازديد از منطقه متوجه شدم افرادي كه براي خاموش كردن آتش به آن بزرگي به منطقه اعزامشده بودند، ابتدايي ترين لوازم و ابزار را نداشتند، افزود: همه در بخش هاي عملياتي، تجهيزاتي و مديريتي ضعف داشتند.

استاندار فارس از آتش سوزي جنگل هاي پاسارگاد به عنوان يك فرصت نام برد و ادامه داد: بايد تمام كمبود ها و مشكلات را شناسايي كرد و در صدد رفع آن برآمد.

افشاني با انتقاد از نرسيدن به موقع بالگرد به منطقه، افزود: بايد ديد علت نرسيدن بالگرد به منطقه با وجود تقاضاي مسئولين چه بوده است.

وي با اشاره به جلسه برگزار شده با رئيس سازمان محيط زيست كشور، از همراهي دكتر ابتكار براي تجهيز منطقه بمو به سيستم‌ها و دوربين هاي هوشمند خبر داد و گفت: تامين و نصب دوربين‌هاي پايش در عرصه‌هاي مختلف منابع طبيعي هم بسيار اهميت دارد تا بتوان با حداقل نيروي انساني، شعاع وسيعي را پايش كرد.

استاندار با بيان اينكه 78 درصد فارس جنگل و مرتع است، گفت: نيروهاي آموزش‌ديده، امكانات و تجهيزات پيشرفته و ساماندهي مردم محلي در روستاها را در مهار حوادث طبيعي و مديريت امدادرساني بسيار مهم است.

افشاني با انتقاد از كم كردن اختيارات استانداران در مباحث اجرايي و مديريتي، گفت: در اين مباحث استانداري تنها به‌عنوان ناظر پيش‌بيني شده است.

گفت: مديريت بحران استان بايد به شكل مستقل ابزار و امكانات و اختيارات مورد نياز را داشته باشد، اما امروز ما شده‌ايم ناظر، استانداري حتي درخواست كننده بالگرد و تجهيزات هم نيست، چه رسد به دستور دهنده.

400 کلیک ها  چهارشنبه, 26 خرداد 1395 05:54
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا