پس از 12 سال یک اصلاح طلب روی صندلی هیات رئیسه مجلس نشست

پس از 12 سال یک اصلاح طلب روی صندلی هیات رئیسه مجلس نشست
مسعودپزشکیان
  • امروز مسعود پزشکیان وقتی برای نخستین بار بر صندلی ریاست مجلس نشست تا در غیاب لاریجانی اداره مجلس را برعهده بگیرد، موج تبریک بود که از سوی نمایندگان مجلس به سوی او روانه شد.
وزیردولت اصلاحات رییس مجلس شد

به گزارش راستین آنلاین، ساعت 10 و 19 دقیقه صبح امروز ـ دوشنبه ـ بود که علی لاریجانی صحن علنی مجلس را ترک کرد و کرسی ریاست مجلس را به نائب اول خود یعنی مسعود پزشکیان سپرد.

پزشکیان که این سومین دوره‌ای است که نمایندگی مردم تبریز را در مجلس برعهده دارد، قبلا وزیر بهداشت دولت سیدمحمد خاتمی بوده است.

این نخستین باری است که بعد از 12 سال، اداره مجلس را یک اصلاح‌طلب برعهده می‌گیرد.

بر این اساس، به محض نشستن پزشکیان بر صندلی ریاست مجلس، موجی از تبریک از سوی نمایندگان مجلس به سوی او روانه شد. در این لحظه که غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در حال سخن گفتن در صحن علنی مجلس بود، نطق خود را قطع کرد و از تریبون مجلس به مسعود پزشکیان تبریک گفت.

بعد از مجلس ششم که ریاست آن را مهدی کروبی برعهده داشت، مجلس هفتم با ریاست غلامعلی حدادعادل و نائب رئیسی محمدرضا باهنر و محمدحسن ابوترابی‌فرد تشکیل شد. در دوره‌های هشتم و نهم نیز ریاست مجلس برعهده علی لاریجانی بوده است. در این دو دوره نیز، همواره کرسی نائب رئیسی مجلس بین محمدرضا باهنر، محمدحسن ابوترابی‌فرد و شهاب‌الدین صدر دست به دست شده است. شهاب الدین صدر در دو سال پایانی مجلس هشتم، نائب رئیس دوم لاریجانی بود. شهاب‌الدین صدر در دوره نهم، با ردصلاحیت، از ورود به مجلس بازماند.

1346 کلیک ها  دوشنبه, 17 خرداد 1395 09:14
این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا