نقد مسئولان استانی در واپسین ساعات غروب پارلمان نشینی

هر کار می کنم که نگویم نمی شود     انگیزه ی سکوت فراهم نمی شود

اخیراً جناب اکبری، یکی از نمایندگان مردم شیراز، در واپسین ساعات غروب نمایندگی، با اظهار نظری تأمل برانگیز، بیان کردند: « افرادی که با هدف سرمایه‌گذاری وارد استان  می‌شوند، به دلایل متفاوت از فارس فرار می‌کنند که این موضوع یک نقد جدی بر عملکرد مسئولان استان به شمار می‌رود.»

نقد این نماینده ارجمند را خیرخواهانه، به حساب می آورم اگر بی اطلاع باشند و غیرمنصانه می دانم اگر از چگونگی امور، مطلع باشند.

گرچه سخن این نماینده محترم، مورد اقبال واقع نشد و فقط در چند گروه واتساپی، با اعتراض و امّا و اگر، مواجه شد امّا به عنوان یک کارشناس که از تلاش های تیم مدیریتی استان، باخبرم، بر خود فرض می دانم که به استحضار برسانم:

 جناب آقای اکبری بزرگوار !

 برای جذب سرمایه گذار و ارتقاء جایگاه استان، خیلی تلاش شده و خوشبختانه فارس، در جذب سرمایه گذار بخش خصوصی و جذب اعتبارات دولتی، موفق عمل کرده و سرفراز است؛ آمار و ارقام گواه این مدعاست.

 آیا خبر نداشتید؟ که: در سال گذشته، یعنی؛سال 1398 با وجود شدیدترین تحریم های ظالمانه بین المللی، میزان جذب سرمایه گذاری خارجی در فارس، نسبت به سال قبل از آن، رشد چند برابری و میزان ثبت سرمایه، جهش دوبرابری داشت و رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داد.

 در زمینه ی سرمایه گذاری داخلی، با فعال سازی پنجره واحد فیزیکی و الکترونیکیِ ارائه ی خدماتِ سرمایه گذاری، اصلاح فرآیندها، شناسایی فرصت های سرمایه گذاری، تدوین برنامه عملیاتی(Action plan) و صدور مجوزهای بی نام، به خوبی بستر سرمایه گذاری، فراهم گردید و تاکنون طرح های ارزشمندی به مرحله ی اجرا، افتتاح و بهره برداری رسیده است و *بیش از 100 طرح بزرگ دیگر با سرمایه گذاری بیش از 24 هزار میلیارد تومان، آماده ی افتتاح است* که هر انسان مطّلع و مُنصفی را به تحسین وامی دارد.

این پیشرفت های قابل تقدیر، حاصل تلاش تیم مدیریتی استان است.

امیدوارم چنین اظهار نظرهایی، باعثِ فرار سرمایه از استان و موجب دلسردی دست اندرکاران نگردد.

معتقدم: گرچه فارس، برای صنعتی شدن باید گام های بسیار بلندی بردارد ولی با کمال افتخار اعلام می کنم که در استان فارس در این دولت، اهتمام جدی در جهت جذب سرمایه، معمول گردیده  که اجرای طرح های بزرگ و کوچک در اقصا نقاط استان از جمله؛ افتتاح اخیر فاز اول کارخانه آلومینیم جنوب کشور، مؤید این افتخار است؛ *کارخانه ای که تولید شمش آلومینیم کشور را تا 70 درصد افزایش خواهد داد* و در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید، مایه ی مباهات است.

امیدوارم نمایندگان فعلی و بعدی به جای اینگونه اظهار نظرهای دور از واقع، با تیم مدیریتی استان، همکاری کنند تا این طرح و طرح های بزرگ و کوچک دیگری که در این استان و دیگر استانها کلید خواهد خورد یا آماده ی افتتاح است، ایران را تا سال 1404 به تراز کشورهای نوظهور صنعتی دنیا برساند.

انتهای پیام /  روح الله مرادی- کارشناس ارشدمسائل اقتصادی
آخرین ویرایش در دوشنبه, 22 ارديبهشت 1399 16:31
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا