پیشکسوت ورزشی نویس خوزستان درگذشت/خبرنگاری که تواضع و اخلاق سرلوحه کارش بود

پیشکسوت ورزشی نویس خوزستان درگذشت/خبرنگاری که تواضع و اخلاق سرلوحه کارش بود
 
رضا گنجاپور خبرنگار ورزشی خوزستانی در سن هشتاد سالگی  درگذشت .


گنجاپور یکی از باسابقه ترین فوتبالیستها و خبرنگاران ورزشی و مربیان قدیمی فوتبال خوزستان بود که بازیکنان صاحب نامی رابا تیمهای پاس اهواز و جوانان شعاع در استان زرخیز خوزستان  تربیت کرد .
 او فوتبال را با شاهین اهواز آغاز کرد و در ادامه به امر مربیگری و داوری فوتبال پرداخت .
 گنجاپور از سال ۱۳۴۶  با نشریه دنیای ورزش همکاری کرد و بعدها  نیز درروزنامه ها و هفته نامه های خوزستانی قلم زد .
در همه دوران مربیگری و فعالیت رسانه ای سالم کار کرد و تواضع و اخلاق سرلوحه کار و رفتاراجتماعی و حرفه ای اش بود .به شهادت جلیل صفری دیگر پیشکسوت خبرنگاری ورزشی رضا گنجاپور را می توان پدر خبرنگاری ورزشی خوزستان نامید که قلمی پربار و نگاهی فنی به ورزش داشت .

61511600
آخرین باری که او را دیدم در مراسم تجلیل از دکتر غلامرضا صفریان  اسفندماه سال ۱۳۹۶در شهرستان گچساران بود.  
 او علیرغم کبر سن خودرا به سمیناردو روزه تجلیل از بازیکن سابق شاهین آبادان( فرهیخته ای از مکتب شاهین ) که به همت پیشکسوتان گچساران برگزار شده بود رساند . گنجاپور کم حرف و آرام همچون بزرگی بی ادعا از اقدام ارزشمند گچسارانیها تقدیر کرد و از آموزه های مکتب شاهین به نیکی یاد کرد .
 وقتی درباره گذر عمر و گذران زندگی از او پرسیدم با آهی در دل  در پاسخم گفت چه بگویم آن هم پس از ۷۸ سال عمر و دوندگی  !! پس ازآن سکوت کرد و چیزی نگفت .
 شوربختانه در این سی چهل ساله هیچ گاه نگاهی علمی و مدنی و صنفی به اهالی رسانه به ویژه به ورزشی نویسان و عکاسان وخبرنگاران ورزشی  نشده است . اینان در نبردی طاقت سوز به دنبال قوت لایموت اما با بن مایه علاقه و دلبستگی به مخاطبان ورزش و روشنگری در این عرصه تلاش کرده و می کنند . غم نان و آن بایدهای معروف و نگاه های پنهان  مگر گذاشت و یا می گذارد که قلم بدستان  با فراغ بال و حس آزادی آن طور که می خواهند از اعماق و لایه های پنهان این عرصه  بنویسند .
اما علیرغم همه محدودیتها نسل قدیمی و پیشکسوت  خوب نوشت  و قلم را زمین نگداشت . تو گویی این نسل باخود عهد کرده است که تا اخرین نفس و اخرین نفر بنویسد و چراغی فراراه دیگران  روشن کند. بدون شک آقا رضا گنجاپور بی تاثیر از نام و آوازه برادرش  ناظم گنجاپور آن شاهینی با تکنیک در متن ورزش حضور داشت و برای فوتبال خوزستان و خبرنگاری و ورزشی نویسی این خطه  پدری کرد . نام نیکی گر بماند ز آدمی به کزو ماند سرای زرنگار!   خدایش بیامرزاد .
انتهای پیام /  عبدالکاظم دریساوی
آخرین ویرایش در دوشنبه, 25 آذر 1398 12:27
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا